VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Amcamın oğlu değil üvey akrabam

buyollarbitmez
    Normal kullanici

Amcamın oğlu değil üvey akrabam Empty Amcamın oğlu değil üvey akrabam

Mesaj tarafından buyollarbitmez C.tesi 18 Ekim - 16:48

"Amcamın oğlu değil üvey akrabam"

Milli Eğitim Bakanı Çelik DTP'li Kurtulan'ın iddialarına yanıt verdi.
    Amcamın oğlu değil üvey akrabam Celik00
    27.12.2007 19:45
    Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, DTP Milletvekili Fatma Kurtulan'ın ''bazı milletvekillerinin akrabasının terör örgütü üyesi olduğu'' iddiasına ilişkin haberler konusunda, ''Benim amcamın oğlu olduğu ifade edilen Selahattin Çelik, babamın anne tarafından üvey amcasının oğludur, adı geçeni çocukluk yıllarından beri görmedim'' dedi.
    Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, DTP'li Kurtulan'ın dün bir gazetede yer alan, ''bazı AK Parti'li bakan ve milletvekillerinin akrabalarının terör örgütü içinde yer aldığı'' iddialarının ardından, bugünkü bazı gazetelerde konuyla ilgili haber ve yorumlar bulunduğunu belirtti.
    Açıklamaların ''AK Partiyi, Doğu ve Güneydoğulu milletvekillerini töhmet ve itham altında bıraktığını'' ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
    ''Haber ve yorumlarda adı geçen ve benim amcamın oğlu olduğu ifade edilen Selahattin Çelik, babamın anne tarafından üvey amcasının oğludur. Adı geçeni çocukluk yıllarından beri görmedim, sesini bile duymadım.
    Suçlu veya yanlış kişi sizin oğlunuz, öz kardeşiniz olabilir. Mühim olan sizin onunla aynı safta yer alıp almadığınızdır. Akrabanın sözlük anlamı 'yakın' demektir. Fikir ve siyaset dünyasında kan, soy-sop yakınlığı değil, zihniyet yakınlığı insanları bir araya getirir, yakınlaştırır.
    Hukukun en temel prensiplerinden biri suçların şahsiliğidir. Benim 48 yıllık hayatımdaki duruşum, meslek hayatındaki tavrım, yazdıklarım, konuştuklarım hepsi ortadadır. Bütün bu süreçte beni milletime karşı utandıracak iğnenin ucu kadar bir leke olmamasından dolayı hep şükrettim. 9 yıldan beri milletvekili ve bakan olarak da halkımın huzurundayım. Başım dik, alnım açıktır.''
    ''Doğu ve Güneydoğu AK Partili bazı milletvekillerinin PKK terör örgütü yandaşı olan bir yakını var mı, yok mu? Bunu bilmiyorum'' diyen Çelik, ''Ama olsa bile bu hiçbir milletvekili arkadaşım için bir nakısa değildir'' dedi.
    Çelik, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
    ''Her biri yöresinde etkili ve saygın insanlar olan milletvekillerimizin 'tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan' idealini benimseyerek AK Parti saflarında siyaset yapmaları onların zaten duruşunu net olarak göstermektedir.
    Adı geçen milletvekilinin kendi durumunu izah ederken partimizi ve doğulu milletvekillerimizi töhmet ve zan altında bırakan ifadelerinin bu açıklamalar ışığında değerlendirilmesi gerekmektedir.''
    A.A.
    --------------------
    http://www.haberturk.com/haber.asp?id=49214&cat=110&dt=2007/12/27

Forum Saati C.tesi 27 Nis. - 23:42