VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Danyal Peygamberin mezarı bulundu

turanium
    turanium
    Moderator

Danyal Peygamberin mezarı bulundu Empty Danyal Peygamberin mezarı bulundu

Mesaj tarafından turanium Çarş. 5 Ara. - 0:38

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=266142

Danyal Peygamberin mezarı bulundu

Danyal Peygamber rüyasına giren Belediye Başkanı, Hz. Danyal'ın mezarını buldu...

01 Ağustos 2007 11:16
    Danyal Peygamberin mezarı bulundu 104063
    Mersin'in Tarsus ilçesindeki Makam Camii'nde bulunan Hz. Danyal Peygamber'in (a. s) mezarından yayılan hoş kokuyu hissedenlerin kendinden geçtiği belirtiliyor.

BELEDİYE BAŞKANIN RÜYASINA GİRMİŞTİ

Eski cami görevlisi Veysel Alışkan, Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 1996 yılında Hz. Danyal'ı(a. s) rüyasında gördükten sonra başlattığı kazı çalışmalarının ardından ortaya çıkarılan mezarı ziyarete gelen bazı vatandaşların güzel kokuyu hissettiklerinde kendilerinden geçtiklerini anlatıyor.

GÜZEL KOKU HERKESİ ETKİLİYOR

Makam Camisi karşısında bulunan eski cami görevlisi Alışkan, kazı çalışmaları sırasında ziyarete gelen bazı kişilerin çok güzel bir koku hissettiklerini, kendisinin de aynı kokuyu fark ettiğini söylüyor. Alışkan, yaşanan olayları şöyle anlatıyor: "Bir süre önce işçiler kazı çalışması yaparken yaklaşık 8- 10 metre aşağıda işçi bilmeden Hz. Danyal'ın(a. s) üzerindeki Horasan harçlı yapıya kazmayı vurunca düştü bayıldı. Bu Horasan harcının üzerinde işlemeli mozaikler var. Harcın üzerinde yine iki kat asfalt bulunuyor. Kabrin yerinin tespit edilmesinde ben şuna şahit oldum. Dışardan gelen bazı ziyaretçiler bana güzel kokular geldiğini ve kendilerinden geçtiklerini söylediler. Ben de dualar okuyarak mezarın etrafında dolaştığım zaman aynı kokuyu hissettim. Çok güzel bir koku bu hisseden insanları adeta kendinden geçiriyor. " Makam Cami görevlisi Kenan Eker ise, "Başkan Burhanettin Kocamaz, rüyasında gördüğü Hz. Danyal'ın(a. s) kendisine, (evladım üzerimdeki çamurları temizle) demiş. Bunun üzerine başkan harekete geçmiş, kazı çalışmasını başlattı. Şu anda kazı çalışmaları sürüyor. Proje hazırlıkları başladı. " dedi.

Hz. Danyal'ın(a. s) Hz. Davut'un(a. s) soyundan gelen bir peygamber olduğunu anlatan Eker, şunları söyledi: "Bundan bin 300 sene önce Hz. Ömer'in komutanı Hz. Ebu Musa Eşarı burada Tarsus'ta kabri bulup ortaya çıkarmış. Parmağındaki yüzükten Hz. Danyal(a. s) olduğu keşfedilmiş. Bu yüzüğü Ebu Musa Eşarı Hazretleri habercilerle Hz. Ömer'e göndermiş. Hz. Ömer ve Hz. Ali(r. a) bu yüzüğü inceledikten sonra burada yatanın Hz. Danyal(a. s) olduğu kanısına varmışlar.

CİHAN

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 18:12