VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Soros devrimleri anlattı !

omniversel
    Normal kullanici

Soros devrimleri anlattı ! Empty Soros devrimleri anlattı !

Mesaj tarafından omniversel Paz 30 Tem. - 9:34

Soros devrimleri anlattı !
    Dünyaca ünlü spekülatör George Soros, adı geçtiği devrimlere açıklık getirdi !20 Haziran 2006 13:52

Açık Toplum Enstitüsü'nün düzenlediği basın toplantısında konuşan George Soros eski doğu bloku ülkelerde devrim ve ayaklanma düzenlettiği iddialarına açıklık getirdi. Soros şunları söyledi:

“Bu ülkelerde temeller kurdum. Demokrasinin yeşermesine çalıştım. Devrim taraftarı değilim ve devrimleri desteklemiyorum. Gürcistan'da Şevardnadze ve devlet üyeleri ile birlikte yolsuzluk karşıtı kampanyada çalıştım. Kendisi ile çok iyi ilişkiler içerisindeydim. Kendisi sözlerini tutamadı. Yolsuzluk kaynağı polisti. Poliste onun kurmaylarına bağlıydı. O polise karşı gelemedi. Devrimler demokrasiyi getirmez. Ben yeni hükümeti destekledim. Yolsuzlukları ortadan kaldırmayı ve özellikle polis ile ilgili olarak onlarak destek oldum. Gürcistan'da polisin şantaj faaliyetlerini önlemede başarılı oldum. Liberya ve Nepal'de de bunu yapmaya çalışacağız. Ama ben ihtilalleri desteklemem.

Türrkiye'deki demokratik gelişmeleri ve Ak Parti'nin durumu ile ilgili olarak ta Soros şunları söyledi:

TÜRKİYE OLUMLU YOLDA

“Ben Türkiye'nin gerçekten hatırı sayılır bir aşama kaydettiğini düşünüyorum. Daha açık bir toplum haline geldiğini düşünüyorum. Temel olarak olumlu gelişmeler gördüm Türkiye'de. Avrupa Birliği ile müzakereleri çok cesaret verici. Bu sürecin teşvik edilmesi gerekli. Ben kişisel olarak herhangi bir görüş belirtmek istemiyorum. Türkiye'de iyileşme yapılacak çok yer var. Kimse mükemelliğe ulaşamaz. Açık toplum mükemmel olmayan toplumdur. Kendini yenileyebilir. Türkiye hakkında görüşlerim bunlar.”

'ERMENİSTAN'DAN BANA TALEP YOK'

“Ermenistan'da yolsuzluklarla ilgili yapılabilecek bir şey yok. Yolsuzluklarla ilgili oradan bir talep gelirse girişim başlatabiliriz. Ama bize talep gelmedi. Bu ciddi bir sorun. Ermenistan ile iyi ilişkiler her iki tarafa bağlı.Ülkelerde çok fazla para harcamıyoruz. Ama yerinde harcıyoruz. Son 5 yılda Türkiye'de 8 milyon dolar harcadık. Toplamda Dünya'da 400 milyon dolar harcadık”

Bush hükümetine çok eleştirel baktığını belirten Soros, bu hükümetin soyut bir kavrama karşı savaş açtığını ifade ederek, “Bush hükümeti bizleri yanlış yönlendirdi. Bush için açtığımız savaş hiçbir zaman sona ermeyecek” dedi.

BASKICI REJİMLER TEHLİKELİ

Renkli devrimlerin Putin'in canını sıktığını vurgulayan Soros, “Putin beni suçladı. İnsanların talep edebileceğini düşünmek yerine bizi suçladı. Renkli devrimler yüzünden fazlaca suçlandım. Ben Macaristan'da doğdum. Ben Yahudiyim. Naziler beni öldürmüş olabilirdi. Babam bizi kurtardı. Rus işgali ile komünizm dönemini yaşadım. Baskıcı rejimlerin ne kadar tehlikeli olduğunu gördüm. İngiltere'ye gidince burada felsefemi geliştirdim. Açık toplum va suçlanabilirlik bunlar piyasada gerekli” dedi.

Soros dalgalanmanın dış kaynaklı olduğunu ve ve YTL'deki düzeltmenin Türk ekonomisini daha rekabetçi hale getirdiğini sözlerine ekledi.

IRAK'I İŞGAL BÜYÜK HATAYDI

Soros Irak politikasıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Irak'ı işgal etmek çok kötü bir hataydı. Görüşlerim değişti. Ancak bu durumdan kurtulmamız lazım. Düzenleme yapmadan çekilirsek bir felaket kalır. Düzenli bir şekilde Irak'tan çekilmemiz gerekiyor. Amerikan askerleri sivil iç savaşın üzerinden oturuyor. Soğuk savaş döneminde iki güç nükleer silahları tartışıyordu. Şimdi nükleer silah sahibi ülkeler fazla. Yeni bir rejim gerekli...”

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 22:11