VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Ismail Aksoy-Cemaatler, Masonik Örgütlenmeler mi?

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Ismail Aksoy-Cemaatler, Masonik Örgütlenmeler mi? Empty Ismail Aksoy-Cemaatler, Masonik Örgütlenmeler mi?

Mesaj tarafından Admin C.tesi 30 Haz. - 22:18

Cemaatler, Masonik Örgütlenmeler mi?
    Öncelikle Masonik örgütlenme deyimi, neyi anlatır? Herhalde bir araya gelmiş insanların yekdiğerleriyle yardımlaşarak; bürokraside, siyasette ve ticarette kendilerine yer bulmaları eylemine, Masonik dayanışma deniyor olmalı..

Bu tür bir örgütlenme, kişiye ne gibi ayrıcalıklar sağlar? Mesela, akademik kariyer yapabilme lüksünü! Masonik dayanışma olmasa, doğru dürüst lisan bile bilmeyen kimselerin; akademik terfi sağlayabilme şansları olur muydu?..

Ya da benzer örgütlenmelere dahil olmadan; devletten teşvik ve ihale alabilen, kaç müteşebbis görülmüş? Yüksek bürokraside, yardımsız, bir yerlere gelinebilir mi? Politikada başarılı olmak için; sağlam destekler aranmaz mı?..

Daha basite indirgeyelim: İş bulmak, sağlık ve eğitim hizmetlerine erişmek dahi; bir dayanışma istemiyor mu? Bu ülkede bir mensubiyetiniz yoksa, sözde bedava olan; sağlık ve eğitim hizmetlerinden bile yararlanmakta zorlanırsınız..

Belki yanlış anlaşıldı. Masonik örgütlenme de neymiş dediniz; Türkiye'deki Masonların çoğu, yekdiğerleriyle mahkemelik.. Cemiyetleri ikiye bölünmüş durumda.. Bunlar hayatta dayanışmazlar; birbirlerinin iplerini çekmesinler de!..

Aslında Masonik örgütlenme, enternasyonal bir dayanışma modeli olarak bilinir.. Bizdeki Masonların iki ayrı dernekle temsil edilmeleri; bazılarının aralarında mahkemelik olmaları, kullandığım deyimin anlamını zedelemez..

Türkiye’deki Masonik örgütlenmelerin ekseni oldukları ileri sürülen dini cemaatlere gelince; çoğu, artık birer holding haline geldiler.. Günümüz cemaatlerinde, laik eğitim kurumlarında yetişmiş profesyonel yöneticilerin borusu ötmekte..

Kurumsallaşmayla birlikte, ilim hikmet sahiplerinin rolü de sembolikleşti.. Sadece isimlerinin geçtiği söyleniyor. Ölümden sonraki hayat için yöneticiler ‘-Günü gelince düşünürüz’ diyor da, olabilirler.. Önemli olan, ekmek kapıları..

Holdingin yaşamını sürdürmesi için; örgütlenecekler de, dayanışacaklar da, yardımlaşacaklar da. Sevgi ve saygı gösterilen liderler, artık birer simge.. İktidarları sona erdiren, savaşların nedeni olan ekonomi; artık cemaatlere de hükmediyor..

Yanıtlar..

Sn. Ali Yıldırım: Barış Köprüleri’ni ısmarladım. Gelir gelmez okuyacağım. Saygılar ve sevgiler.

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 22:22