VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

İbrahim (as) / toplumlar / etimoloji / Kuran ...

turanium
    turanium
    Moderator

İbrahim (as) / toplumlar / etimoloji / Kuran ... Empty İbrahim (as) / toplumlar / etimoloji / Kuran ...

Mesaj tarafından turanium Paz 20 Ocak - 8:14

İbrahim babamız (Ki sanskrit idi) iki eş edindi:

1. SA>>>Sami'li Sara = Beni İsrail'in büyük annesi

2. HA>>>Hami'li Hacer = Beni İsmail'in ANNESİ...

Buna bir de İbrahim atamızı ekleyelim:

3. YA>>>Yafes'li Abd-ül-YEZDAN anlamında Yağusatra YAZER İbrahim as.ın dedesi ve isim babasıdır. O bölge iki putun yönetimindeydi. Yağus ve Yeuke... Dedesi Yazden ve babası Azer ikisi de müslim değillerdi. Yazer dedesi İB+RAHİM adını Yağus ve Yeuke'nin temsil ettiği BRAHMİ dini nedeniyle koymuştur.

Bunlar aslında put değildi. Nuh döneminden kalma iki peygamberdi, sonra Yahudilerin Ezra (Üzeyr / Yuzeyre) yaptığı gibi; hristiyanların İsa'ya atfettiği gibi ve bizim de Resulullah'a Sünnet mezhebleri gereği taptığımız gibi PUT haline getirilmişlerdi.

Kelime kökü sanskritçe BRAHO veya BRAHİU'dur (Web search lütfen) Bunlar İbrahim'in babasıyla Babil'e geldiği yerin boşaltılmasıyla yerleşen bir halktır. Siyahidirler ve şimdi Pakistan'da yaşayan tek siyahi ırkın da adıdır ve MÜSLÜMANDIRLAR, kendilerine müslümanlık zincirinin ta İBRAHİM'den Resulullah Muhammed ss efendimize kadar uzayıp kaldığını bugün bile imamları açıklamaktadır. Siyahi olmalarına rağmen İbrahim atamızı da Sarışın ve açık renk gözlü olarak tasvir etmişlerdir. (Web)

Bu da İbrahim atamızın SAMİ veya HAMİ kökenli olmadığının açık bir delilidir. (Belleğin kuşaklar boyu ata mirası olarak gizli devamlılık gösterdiği ilkesine göre) İbrahim atamız YAFES soyundandır ve putlardan Yağus ve Yeuke'ye tapan kavimden geldiğini göstermektedir. (Konu İbrahim atamız olunca gereksiz ayrıntı vermeyi kendime borç bildim)

İbrahim'in babası Azer ALLAH AÇIKLAMASIYLA resmen kafirdir. Bu nedenle AZEL BÜLBÜL gibi isimler çocuklarımıza konamaz. Sözkonusu sanatçı aslında HAZER (Azerbaycan, Azeri = Hazeri ismi buradan geliyor ve Türkmenlerin de içinde olduğu Oğuz grubunun Kafkaspiyan (Kaf-cascade-caspi-ya-fes) yer adlarına göre klasmanı yapılmıştır. (Bu da ayrı bir gereksiz not idi.)

Sonuç olarak ben bu dilleri -az / çok biliyorum. Sonuçta tamamı Sanskritçe denen ölü dilin uzantıları. Sanskritçe'nin ölü olduğunu da reddetmek zorundayım. Nasıl ki İncil'e yunanca-latince eğemen ise, Kur'an'daki 2000 küsur kelimeye de ÖLÜ olmaktan tenzih ettiğim SANSKRİTÇE hakimdir. Kur'an kıyamete kadar baki kaldığına göre böyle düşünmekte ve dünyada 100 kişinin bile bilmediği sankrit ve sanskritçeyi öğrenmeyi kendime görev bilmiştim. Bir türkolog olmanın yanında gurur duyacağım kadar iyi bir Arialog'um. Yaşayan Fransızca'yı aniden unutmayı göze alarak, bu ölü dili paranormal olarak unutmayı göze alıp, feda etmedim. Herkes fransızcayı öğrenebilir. Ama sanSkrit, Ubıh vb. dilleri istese de artık öğrenemez. Sanskritçeyi günümüzde KUR'AN korumuştur. Lugat papağanı Arabiyatçıların ve bizzat arapların bundan haberi bile yoktur.)

Şimdi gelelim bazı Sanskrit çoğullarına:

KTP>>>> Arapça'da B ile yazmak; Sanskritçe'de P ile KİTAP!

KLM>>>>Arapça'da da da Sanskritçe'de de KALEM (Latince Calamus, rumca Calamos, Calamare = Mürekkep balığı vb. anımsayınız.)

Arapça'da kitab'ın çoğulu>>>>kÜtUb. Sanskritçe'de kitabın çoğulu>Uktap. Sanskritçe anadil, arapça oğuldil ise, ÇOĞUL kaidesi hangisine ÖNCELİKLİ uymalı? Kütubhane>>>>Kitaplar evi (Arapça) . UktabHUM>>>>>Kitaplar evi (Sanskritçe) (Heim, Home'u da bu arada bir düşünelim)

Bunları kitabı baştan yazan ZALİM HACCAC bilebilir miydi? Haccac (Hacc'dan hacı) kelimesinin kökeni de HAJ>>>Sanskritçedir. J'yi Ç olarak yazarsan HAÇ. Haç kelimesi (PUT) buradan gelmektedir. Mekke putlarla dolu değil miydi?

1. Heykel bazlı putlara sanskritçe SKALİP (Arapça salib) denmesi geleneği iki dilde de sürüyor. (Latince dillerindeki Sculp-sculpture kelimelerini araştırınız.)

2. İnsandan ilah bazlı putlara da TOGHUT (Arapça Tağut) denmesi geleneği iki dilde de sürüyor. (Hatta üçüncü dil olarak Türkçe'deki tek tanrılı din tanrısı TanKUT, şaman döneminde Tanğut olarak sürmektedir. Bunun için Altay Tuva, Hakas, Abakhan vb. türkçelerine ve oyrat moğolcasına bir göz atınız. Çok uzun ömürlü olan Hızır dedemizin adı Turgut = Tankut ve lakabı da Korkut / Khorgut (korkutan / uyaran) olup, 7 bin yıl önceki ALTAY yöresinde doğmuştur.)
    Gereksiz ayrıntılar aslında bir TABLOYU tamamlamak için veriliyor.

Ben nasıl HACCACI ZALİM'e güvenip de onun Ebu CEHİL'den daha cahilce yaptığı KUR'AN GRAMERİNİ nasıl benimseyeceğim / Benimseyeceksin? Sahabe döneminde sadece o mu HACCAC (Hacı) idi? Tamamı HACI idi? Neden sadece ona HACCAC adını verdiler? ZALİM (Horrorist) denen iğrenç lakaptan başka bir lakap daha bulamadılar mı?

Bence o KUR'AN'I MAHVETTİĞİ İÇİN ZALİM OLDU! Bence o 4000 savaş esiri TÜRK'ÜN KATLİAM EMRİNİ verdiği için ZALİM oldu. Bence o (Ben gibi) çok ve gereksiz uysal olan halife OSMAN (Usame) ı kandırdığı için Zalim oldu. Ama bir halife böyle kolay kanıyorsa MAZLUM değildir! Ben niye 5 vakit namaza, Cuma'nın tatil olduğuna kanMAdım? Koskoca halifenin aşağılık HANS kadar aklı yok muydu? Bize bu KUR'AN'I nasıl kakalamalarına İZİN VERDİ?

Allah'tan ki ZİKR korunuyor! (Rabbime şükür) Ben kanmadım. Hanif olan da kanmayacaktır. Kanıyorsa Hanif değildir. İniş sırası başka; diziliş sırası başka İKİ TANE KUR'AN OLUR MU? Şu ayet şuradan alınıp buraya konmuş
    BÖYLE BİR KUR'AN OLUR MU? Şunun çoğulu şu bunun çoğulu bu! BÖYLE KUR'AN OLUR MU?

38 HARF vardı, "Kureyş uluları zorlanıyor" gerekçesiyle 29'a indirildi. Bazılarımız "R" harfini söyleyemez. (Fransızlar ve Almanlar da ve çocuklar da söyleyemez, yumuşak g = ğ okurlar.) R harfini kaldırmamız mı gerekiyor İDİ?

Kureyşçe demiyor Allah'ımız! ARAPÇA diyor! Yani ta Anadolu güneyinden Yemen'e kadar konuşulan SAMİCE'yi kastediyor.

Sen sayısız lehçeyi al ve bir tek KUREYŞ ŞİVESİNE sıkıştır! Mızrak çuvala sığar mı?

O zaman Zalim Haccac olup, Kureyş reislerinin beceremediği harfleri at ve bize bunu böyle iletmek için, orijinallerini de YAK gitsin! Kur'an'ı yaktın ama, ZİKR orada duruyor. Onu bir DABBET çatır çatır okuyor, Haccacı Zalim denen cani şeytan!

İyi ki elimizde yokedemediği ZİKR var! Zikr sayisende : Biliyoruz ki, Besmele ile inmedi, ilk sure fatiha değildi. Fatiha 6 sureydi ve 3+3 biçiminde yazılıp arasına da Ebi Leheb denen UPUZUN bir sure indirilmiş ve sonra Hamdele olarak bitirilmiş.

Bütün bunları yadırgayanlarımız varsa, hiç değilse akıllarına danışıp, "SON SURENİN SON AYETİNİN" niçin 114-Nasr'dan alınıp, 111 Maide-3'ün göbeğine saplandığını sorsun, aklen ikna olur!

Namazı 5 vakit yapmak için Nur-58 ile nasıl oynandığını da akıl sahibi anladı çoktan...

Kulağa hoşgeliyor ve sanıyoruz ki KURAL böyle : HAK tek K'dır RAB tek B dir ama : HuKuK veya RuBuBiyet diye yazmamız için İKİ TANE OLDURULDU. Buna hepimiz alıştırıldık ve normal saydık. Bunu ayıklayan zikr ise bize onların bir hatası olan ve lam üzerinde şedde ile çiftleştirilen ALLAH kelimesi'nin yazılış yanlışını taşıdı. Allah yerine ALLLLAH diye okumamız gerekiyordu!

HAKK iki tane KAF değil, kalkalelerin çoğu yok! Hak, Hakem, Hakim doğru! Ama Hakıykat, Hukuk, Muhakkak, tahakkuk YOKTU!

Kur'an'daki HUKKA kelimesinden bunu türettiler. Oysa kelime HUK+KA idi>>>>SENİN HAKKIN anlamında veya en büyük HAK / Doğru anlamında... Hukka'yı HUKK+a biçiminde yazınca aslı olan HUK*KA'dan koptu. Hukka'nın anlamı >>>SENİN DOĞRUN / Göreceli olarak senin fikrin olan senin DOĞRU kabülün demek! Allah'ımız hiçbirimizin DOĞRUSU olmadığını, O GÜN TEK DOĞRU'nun ALLAH doğrusu olduğunu HUKKA şifresi geçen ayette anlatıyor.

Ama bunları anlamak için illa ki Dabbet gerektirdiler. Cahiller ve ata-dinci mukallitler olmasaydı, DABBET'e hiiiiiiiç ve ASLA ihtiyaç olmayacaktı. Bu arz-talep meselesidir. Ben TALEP olundum! (Beni de yaktılar pislik cahiller!)

Çoğullar'a gelince HACCACI ZALİMİN çoğulları mı, ZİKRİN orijinal çoğulları mı? Eksik ses / harfler var. Nasıl doğruyu bulacağız? Zikr (ince zel) ve JİQR'in ikisi birden Kur'an'da var. J harfini kaldırırsan biz ZİKR kelimesinin hangisi anlamında kullandığını nasıl bileceğiz? İbraniler de J'yi kaldırdılar. Sonuçta JEY'DAN diyemedik, şeytan / satan vb. demek zorunda kaldık. Kur'an'ın tilaveti varmış! Zalim Haccac kurallarına göre mi?

Bundan sonraki izleyen üçüncü bölüm yazı Sanskrit ÇOĞUL örneklerine göre devam edecektir. (Örneğin KUTPE mi DOĞRU çoğul; yoksa Kütub mu?)

Amacım birden yoğun verdiklerimin mutmainlik çerçevesinde SİNDİRİLMESİ için zaman tanımak...

Sanskritçe bilmeyen tek bir islami bilim adamına bile inanmayınız!

14 kasım 2003 - Hans von Aiberg

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 21:50