VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

2 posters

Fethullah Gülen'e suikast girişimi !

karalama
    Normal kullanici

Fethullah Gülen'e suikast girişimi ! Empty Fethullah Gülen'e suikast girişimi !

Mesaj tarafından karalama Salı 15 Ocak - 4:16

Siyonizm iyi koruyor onu, merak etmesin, ama kullanılıp atıldığı zaman da ağlamasın salya-sümük.
    -----------------------------------------------------------------

Fethullah Gülen'e suikast girişimi !

Fethullah Gülen'e düzenlenen ve hiç bilinmeyen suikast girişimleri...

14 Ocak 2008 09:23

Fethullah Gülen son kitabı 'Ölümsüzlük İksiri'nde daha önce kendisine iki kez suikast girişiminde bulunulduğunu açıklıyor.

Gülen, kitabında Üsküdar ve Süleymaniye camiilerindeki suikast girişimlerinden polisin önceden haber vermesiyle kurtulduğunu yazıyor. Fethullah Gülen'e karşı düzenlenen ama bugüne kadar günyüzüne çıkmamış, gizli kalmış üçüncü suikast girişimini Odatv.com açıkladı.

Bilindiği gibi Fethullah Gülen, 1999 yılından bu yana ABD'nin Pensilvanya eyaletinde bir çiftlikte yaşıyor. Odatv.com'un güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre; bundan tam 3,5 yıl önce 4 kişilik bir suikast timi Türkiye'den ABD'ye gitti. Amaçları Fethullah Gülen'i kaldığı çiftliğinde öldürmekti. Önce ABD'nin çeşitli kentlerinde bir süre dolaştılar. Fakat Türk Emniyeti, CIA ve FBI'ın ortaklaşa düzenledikleri başarılı bir operasyon ile amaçlarına ulaşamadan yakalandılar.

Suikasti gerçekleştirmek isteyenler, ABD'deki sorgularında hiçbir örgütle bağlantısı olmadıklarını ısrarla söylediler. Daha sonra ise Türk Emniyet'i tarafından da sorgulandılar. Ve bu gündemi altüst edecek haber hem Türk hem de dünya medyasından bugüne kadar saklandı. Bu olaydan sonra, Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki evi CIA ve FBI tarafından koruma altına alındı. Eve bütün giriş çıkışlar sıkı bir arama sonucunda gerçekleşiyor.

Eve girenleri kayıtları alınıyor, tüm bilgiler arşivleniyor.

odatv.com Fethullan Gülen kendisine düzenlenen daha önceki suikast girişimlerini Ölümsüzlük İksiri kitabının 101. sayfasında işte böyle anlatıyor;..." Üsküdar'da vaaz veriyordum. İstihbarat görevlileri cami kürsüsünün altına bomba konmuş olduğunu söylediler. Ben böyle bir ölümü şahadet sayarım.

Fakat, camide panik olur, insanlar canları kurtaramazlar, sonra halk tahrip edilip sokağa dökülür...gibi mülazahalarla vaaz etmekten vazgeçtim.

Belli bir dönem sonra yine vaz'u nasihata başladım, Süleymaniye Camii'nde de yine aynı suikastin hazırlandığı haberini aldım.

Halkın can güvenliği ve asayişin temini için de oradaki vaazlarıma da son verdim."

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=326152
    antiqurdistan
    Normal kullanici

Fethullah Gülen'e suikast girişimi ! Empty Fethullah Gülen'i kim öldürmek istedi ?

Mesaj tarafından antiqurdistan Çarş. 16 Ocak - 3:59

Fethullah Gülen'i kim öldürmek istedi ?

3 farklı suikasteten kurtulduğu belirlenen Fethullah Gülen'in kim ya da kimler tarafından öldürülmek istendiği tartışılıyor...

15 Ocak 2008 18:39

İstanbul'da iki kez suikast girişiminden kurtulduğunu kitabında anlatan Fethullah Gülen Hocaefendi'ye, ABD'de de suikast girişiminde bulunulduğu, ancak bunun da önlendiği iddia edildi.

Fethullah Gülen'in, hakkında çıkarılan ölüm emri yüzünden Amerika'ya yerleştiği, emri veren kişilerin bunun üzerine Gülen'in peşinden suikast timi gönderdiği iddia edildi. Türk Emniyeti'nin uyarısı üzerine CIA ve FBI tarafından yakalanan suikastçıların ABD'deki sorgularında “Hiçbir örgütle bağlantımız yok” dedikleri ve Türkiye'ye iade edilen 4 kişilik ölüm timinin serbest bırakıldığı ileri sürüldü.

İKİ SUİKASTI KENDİSİ ANLATTI

İddiaya göre, 1999 yılından bu yana ABD'nin Pensilvanya eyaletinde bir çiftlikte yaşayan Fethullah Gülen, bundan 3,5 yıl önce, Türkiye'den ABD'ye giden 4 kişilik suikast timi tarafından öldürülmek istendi. Fakat suikatçılar, Türk Emniyeti, CIA ve FBI'ın ortaklaşa düzenlediği operasyonla amaçlarına ulaşamadan yakalandı. ABD'deki sorgularında hiçbir örgütle bağlantılarının olmadığını söyleyen suikastçılar, daha sonra Türk polisi tarafından sorgulandı.

Olaydan sonra, Fethullah Gülen'in Pensilvanya'daki evinin etrafındaki koruma halkası genişletildi. Bu olaydan sonra, Gülen'in evine bütün giriş ve çıkışlar sıkı bir kontrolden geçiriliyor, eve girenlerin kayıtları alınarak tüm bilgileri arşivleniyor.

'GÜNDEMDE YOKTU, SORMADIM'

İddiaları, Fethullah Gülen'e yakın kaynaklar yalanlamadı. Gülen'in Türkiye'deki yayıncısı Türkiye Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Harun Tokak, olayın resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadığını ancak bilindiğini söyledi. 3.5 yıl önceki olayın ardından Gülen ile pekçok kez görüştüğünü belirten Tokak, gündemde olmadığı için olayı kendisine hiç sormadığını söyledi. Tokak şöyle dedi: "Bu tür şeyler hep olur. Ama yakalanıp Türk polisine iade edilen şüphelilerin sorgulandıktan sonra serbest bırakılması, kimliklerinin kamuoyuna duyurulmaması, Türkiye'nin normal bir ülke olmadığını, 28 Şubat sürecinin devam ettiğini gösteriyor. Devletin kendi vatandaşını öldürmek istediğine inanmak istemem ama bu iş, kendisine devlet adına bazı roller biçen birilerinin işi olabilir. Böyle eylemleri, Gülen'in kimi açıklamalarından rahatsız olan bazı marjinal gruplar ya da uluslararası terör örgütleri de gerçekleştirmek isteyebilir."

Türkiye'de iki girişimi atlattı

Fethullah Gülen, kendisine düzenlenen daha önceki suikast girişimlerini 'Ölümsüzlük İksiri' kitabının 101'inci sayfasında şöyle anlatıyor: "Üsküdar'da vaaz veriyordum. İstihbarat görevlileri cami kürsüsünün altına bomba konmuş olduğunu söylediler. Ben böyle bir ölümü şahadet sayarım. Fakat, camide panik olur, insanlar canları kurtaramazlar, sonra halk tahrip edilip sokağa dökülür gibi mülazahalarla vaaz etmekten vazgeçtim. Belli bir dönem sonra yine vaz'u nasihata başladım, Süleymaniye Camii'nde de yine aynı suikastin hazırlandığı haberini aldım. Halkın can güvenliği ve asayişin temini için de oradaki vaazlarıma da son verdim."

Yeni Şafak

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=326700

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 17:07