VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Cumhurbaşkanı değişince asil oldu

Misafir
    Misafir

Cumhurbaşkanı değişince asil oldu Empty Cumhurbaşkanı değişince asil oldu

Mesaj tarafından Misafir Perş. 20 Ara. - 2:46

Cumhurbaşkanı değişince asil oldu
    Sezer'in Cumhurbaşkanlığı döneminde iki kez Köşk'ten dönen Kamil Aydoğan'ın ataması onaylandı.

15 Aralık 2007 12:43

ANKARA'da lise müdürlüğünden 4.5 yıl önce İzmir'e İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan, ancak kararnamesi Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı döneminde iki kez Köşk'ten dönen Kamil Aydoğan'ın ataması, Abdullah Gül tarafından onaylandı.

Vekaleten atandığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde kendi kadrosunu olşutururken eski yöneticilerden kırgınlar ordusu yaratan Aydoğan, 4.5 yıl sonra ‘asil kadro’ya kavuştu. İzmir'in OKS ve ÖSS'de başarı grafiğinin hızla düşmesinde başta Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen'in sorumlu gösterip, vekilliğini sürekli eleştirdiği Aydoğan, eğitimi 6 ayda bir yenilenen ‘görevlendirme’lerle yönetti. 8 Mayıs 2003'te Ankara Kurtuluş Lisesi müdürlüğünden Türkiye'nin üçüncü büyük kenti İzmir'in eğitim patronluğuna ‘vekil’ olarak getirilen Aydoğan'ın asaleten atanması için AKP hükümeti iki kez dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in önüne kararname götürdü. Ancak ilki 2003, ikincisi 2005'te yapılan teklifler Sezer tarafından geri çevrildi. Aydoğan geçen Haziran'a kadar görevini vekaleten yürüttü.

Geçen Haziran'da genel seçim hazırlıkları sürerken Aydoğan'a Milli Eğitim Bakanlığı'nda kadro verildi. Aydoğan, Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne ‘Daire Başkanı’ olarak atandı. Kadrosu Bakanlığa geçen Aydoğan, prosedürü tamamlamak için Ankara'ya gitti, imzasını attı. Ardından geçici görevlendirilmeyle İzmir'e koltuğuna döndü. Son 6 aydır görevini terfi edip Daire Başkanı olarak sürdüren Aydoğan'ın yüzü, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasıyla güldü. Aydoğan asaleten atanmasına geçen ayın başında kavuştu. Aydoğan'ın, Sezer döneminde Çankaya Köşkü'nden dönen kararnameler arasında bulunan atama kararnamesinin Cumhurbaşkanı Gül tarafından onaylandığı ortaya çıktı. Söz konusu kararnamesi 3 Kasım 2007 Cumartesi günkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Milliyet

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=315129

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 4:30