VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı?

greaturq
    Normal kullanici

Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı? Empty Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı?

Mesaj tarafından greaturq Ptsi 17 Ara. - 13:25

Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı?
    Fatih Altaylı dün ortaya çıkan bir skandalın üzerine çok ağır bir yazı yazdı ve şu soruyu sordu: "Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı! "

14 Aralık 2007 08:51
    Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı? 77160_2007-12-15
    Dün akşam saatlerinde Haber3.com'da da yayınlanan bir haber Türkiye'de birçok çevreden çok sert tepki gördü.

Haber neydi ?

Karamürsel Kaymakamı Ramazan Mangaloğlu, Kurban Bayramı’nda bayramlaşmak için ilçesindeki kamu kurumları ile siyasi parti ilçe teşkilatları ve sivil toplum örgütlerine resmi yazı gönderdi.

Kaymakam resmi yazıyla ilçe protokolü ve kamu personeli ile bayramlaşma randevusunu camiye verdi.

Normalde Hükümet konağında yapılan bu kutlama resmen camiye taşındı.

İşte dünkü haber ve resmi yazının belgesi: http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=314512

Habertürk yazarı Fatih Altaylı da bugün bu skandalı köşesine taşıdı.

İşte Fatih Altaylı'nın köşe yazısı:

Cumhuriyet bu kadar kolay mı teslim olacaktı!

Atatürk Cumhuriyeti bir değerler silsilesiydi.
    Türkiye’nin Osmanlı’dan beri arzuladığı, hedeflediği Batılılaşma, modernleşme, insanını insanca yaşatma, kadını başı dik dolaşırma, devletin ve halkın üzerinden din tahakkümünü, din üzerinden de devlet tahakkümünü kaldırma gibi değerlerin bileşkesiydi. Hatalar yok muydu?
    Vardı elbette.
    Ama “Devrimci” niteliği bu hataları zaman içinde ortadan kaldırma, değerleri yenileme, çağa hep ayak uydurma imkanını da veriyordu.
    Ben bu değerlerle yetiştim.
    Benim bildiğim hepimiz bu değerlerle yetiştiriliyorduk.
    Öyle olmadığını şimdi öğrendik.
    85 yılın kazanımları bir bir elden gidiyor.
    Gözümüzün önünde.
    Gözümüze soka soka.
    İlköğretim öğrencisinin türbanla TÜBİTAK ödül törerine katıldığı haberiyle şaşırdığımız gün yeni bir olay patlıyor. Karamürsel’de.
    Laik Cumhuriyetin Kaymakamı, her fırsatta laiklik vurgusu yapan bir iktidarın atadığı Kaymakam vatandaşları bayramlaşma için camiye çağırıyor.
    85 yıldır hükümet konağında yapılan bayramlaşma töreni, camiye taşınıyor.
    Hem de T.C. antetli kağıda yazılmış resmi yazıyla.
    Herkes şaşırıyor.
    AKP’ye oy vermiş vatandaşlar bile.
    Kimse bu kadarını beklemiyor çünkü.
    En azından bu kadar çabuk beklemiyor.
    Ama belli ki, Kaymakam’ın acelesi var.
    Karşı devrimi bir adım daha öteye taşımak için.
    Atatürk Cumhuriyeti, yıkılmaz dediğimiz, kurumlarına, geleneğine güvendiğimiz Cumhuriyet sallanıyor.
    Ben şimdi Anayasa değişikliğini bekliyorum.
    Bu havayla yakında illere ilçelere birer kadı da atarlar.
    Nasıl olsa ses çıkaran yok.
    Nasılsa rejimin bekçileri internette mail zinciri oluşturmaktan öte bir adım atmıyorlar.

Fatih ALTAYLI

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=314518

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 23:33