VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Gül'ün oğlu mısır işine de girmiş !

sancak1299
    Normal kullanici

Gül'ün oğlu mısır işine de girmiş ! Empty Gül'ün oğlu mısır işine de girmiş !

Mesaj tarafından sancak1299 Çarş. 12 Ara. - 23:21

Gül'ün oğlu mısır işine de girmiş !
    Emre Gül, Ankara'da iki alışveriş merkezinde stant işletiyor.

24 Kasım 2007 09:23
    Gül'ün oğlu mısır işine de girmiş ! 127493
    Bardakta mısır da satıyor

Kurduğu internet sitesiyle ticarete atılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün küçük oğlu Mehmet Emre Gül'ün (16), Ankara'da iki alışveriş merkezinde bardakta mısır satmak için arkadaşlarıyla stant kurduğu ortaya çıktı. Gün boyu sessiz kalan Gül, akşam yaptığı açıklamada ise, "Şirketle organik bağım yok, sadece amcama yardım ediyorum" dedi.

Taze Mısır Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Daniş, Emre Gül'ün kendilerinden bayilik talep ettiğini ve ekimden bu yana Armada ve Cepa alışveriş merkezlerinde stant işlettiğini açıkladı. Daniş, bayilik ücreti olarak nokta başına 10 bin dolar ödeme yapıldığını, ayrıca stant ücreti alındığını söyledi.

Malezya kökenli Daily Fresh markasını Türkiye'ye Nisan 2006'da getirerek alışveriş merkezlerinde satış noktaları kuran Daniş, kısa sürede büyük bir bayi ağına ulaştı. Şu anda 100 noktada bardakta taze mısır satan Daniş, sayının daha da artacağını belirtti.

Frenchising (isim hakkı) sistemiyle bayilikler veren Daniş'e başvuran isimlerden biri de Cumhurbaşkanı Gül'ün küçük oğlu Emre Gül oldu. Daniş, Emre Gül'ün Ankara'da bayi olmak için talepte bulunduğunu, tüm görüşmeleri kendisiyle yaptıklarını söyledi.

Gül'ün 18 yaşından küçük olması nedeniyle kurulan şirketin ortağı olarak görünmediğini, sözleşmeyi Mevk Gıda adına yaptıklarını vurgulayan Daniş, ekimden itibaren Gül'le birlikte çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Gül ve arkadaşlarının Armada ve Cepa alışveriş merkezlerinde iki stant kurduğunu söyleyen Daniş, "Satışlar çok iyi gidiyor. Ticari olarak miktarı söyleyemeyiz, ama üçüncü noktayı kurmak için hazırlık yapıyorlar" dedi.

Bayilik fiyatı 10 bin dolar

Emre Gül ve ortaklarının üçüncü satış noktasını yeni kurulan Panora alışveriş merkezinde açmayı planlıyorlar. Gül ve ortaklarının yeni açılacak stant için 30 bin doların üzerinde ödeme yaptıkları belirtildi.

Ankara Ticaret Odası kayıtlarında Mevk Gıda'nın ortakları arasında Abdullah Gül'ün kardeşi Mehmet Macit Gül ve eski AKP Erzincan Milletvekili Tevhit Karakaya yer alıyor. 20 bin YTL sermayeli şirkette Gül ve Karakaya'nın 10'ar bin YTL sermayesi bulunuyor. 16 Ağustos 2007'de bardakta taze mısır, haşlanmış kestane, meşrubat ve diğer gıdalar satmak için kurulan şirketin adresi de Karanfil Sokak Bakanlıklar olarak görülüyor.

Bardakta mısır

Daily Fresh'in tatlı mısırı, kurumasını önleyen ve doğal vitaminle mineralleri muhafaza etmesini sağlayan "kesilmemiş" bütün tane ayırma teknolojisiyle koçanından ayrılıyor. Buharda pişirilip yağ ve çeşitli baharatla tatlandırılan mısır bardakta satılıyor.

Şirket yetkilileri, mısırı doğal tazeliğini korumak için tarladan toplandıktan sonra birkaç saat içinde hiçbir tatlandırıcı, renklendirici, koruyucu veya sentetik kimyasal katılmaksızın derin dondurma işlemine soktuklarını belirtiyor.

Gül: Amcama yardım ediyorum

Gün boyu sessiz kalan Mehmet Emre Gül, konuyla ilgili sorulara 'Konuşmak istemiyorum' yanıtını verdi. Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever de akşama doğru Gül'ün açıklama yapacağını söyledi. Emre Gül, 19.00'da yaptığı açıklamada ise amcasının ortağı olduğu şirketle organik bir bağı bulunmadığını, ancak küçük yaşlardan itibaren işlerine yardım ettiğini söyledi. Taze mısır ticaretiyle bağlantısı olmadığını da kaydeden Gül, Mevk şirketinin Taze Mısır Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Daniş ile yaptığı bir görüşmeye katıldığını ancak görüşmeleri yürütmediğini söyledi. Gül, TED Koleji'ne devam ettiği için bu şekilde aktif ticaretin içinde olmasının mümkün olmadığını vurguladı.

e-ticaret şirketi de kurmuştu

Mehmet Emre Gül, bir yıl önce iki ortağıyla e-ticaret alanında yatırım yaparak, "Adresime Gelsin Bilişim Teknolojisi ve Ticaret Ltd." adlı 15 bin YTL sermayeli bir şirket kurdu. Şirketin diğer ortakları Ali Caner Öner (24) ile Ali Can Akkaş'un (24) ise Cumhurbaşkanı'nın büyük oğlu Ahmet Münir'in Sabancı Üniversitesi'nden arkadaşları oldukları anlaşıldı. Öner şunları söyledi:

"Yatakhane arkadaşım olan Ali Can, Kayserili olduğu için Ahmet Münir'i tanıyordu. Kısaca ben Mehmet'i değil abisini tanırdım. Onlar Kayserili, ben Balıkesirliyim."

Milliyet

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=306738

Similar topics

-

Forum Saati Çarş. 8 Mayıs - 4:08