VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Bu yazı Rahşan Ecevit i çok kızdıracak

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Bu yazı Rahşan Ecevit i çok kızdıracak Empty Bu yazı Rahşan Ecevit i çok kızdıracak

Mesaj tarafından Admin Salı 15 Ağus. - 2:20

Bu yazı Rahşan Ecevit’i çok kızdıracak
    Hürriyet yazarı Bekir Coşkun, Rahşan Ecevit’in “vatan satılıyor” iddialarını bakın nasıl hicvetti..12 Temmuz 2006 10:01

Hain tuzağı nasıl gördüm?..

Ben yurtdışında bir Türkiye haritası gördüğümde bir koşu gidip bakarım; Hatay duruyor mu?..

Hatay varsa, var...

Yoksa “Hain tuzak...” diye koşarım.

Yabancıların Türkiye’den mülk almaları ise Hatay dışında da vatanın tehlikede olduğunu mu gösteriyor?

Ki son günlerde nerede bir tapu dairesi görsem, bu sefer bir koşu içeri dalıp gözlüklü memura sorasım gelir:

“Hain tuzak var mı?..”

*

Rahşan Ecevit’i ciddiye alıp araştırmacı gazetecilik yapan arkadaşlarımızın bulgularına göre; tapulu mülk satılan yabancıların sayısı 61 bin 803... Bizim Mamak nüfusunun altıda biri...

Yüzölçümü; 178 milyon metrekare... Yaktığımız ormanların yarısından biraz az...

Vatanı tapu yoluyla ele geçirip “hain tuzak” kuranların sayısı 61 bin 803 ise, yurtdışında mülk alan Türklerin sayısı 255 bin...

Rakamlar bir yana...

Yani sizce en çok mülk alan Almanların, Hollandalıların, Suriyelilerin, İngilizlerin bu tapuları birleştirip, bir gün bize “Bu vatan bizim oldu” deme olasılığı var mı?

*

Pekiiiiyyy...

Haberleşmeden ulaşıma, demirden çimentoya kadar ulusal varlıkları yabancı şirketleri aldığında... Bankalar, şirketler yabancılara satıldığında... Galataport’tan otellere, marinalara, süpermarketlere, limanlara kadar yabancılara verildiğinde zil takıp oynadınız da...

Ya da İncirlik gibi Türk devletinin giremediği yerler canınızı sıkmadı da...

Yabancıların aldıkları yazlıkların bahçe ve balkonlarını birleştire birleştire “Vatanın elden gideceği” korkusuna mı kapıldınız?

*

Demek ki oturup Rahşan Ecevit’i dinlediniz.

Daha geçen hafta bu iktidarı devirmek için AKP ile de görüşmeye kalkan Rahşan Ecevit’i ciddiye alıp bu “hain tuzak” karşısında “Vatan elden gidiyor” evham ve korkusuna kapıldıysanız...

Yine de üzülmeyin.

Bu geçici bir durumdur.

Hortlak filmi seyrettikten sonraki yarım saate tekabül eden ve koridordaki portmantonun size hortlak gibi gözüktüğü bir nevi süreçtir bu.

Geçer...

Hürriyet
    Bekir Çoşkun
    Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Bu yazı Rahşan Ecevit i çok kızdıracak Empty Ecevitin kaynağı belli oldu !

Mesaj tarafından Admin Salı 15 Ağus. - 10:50

Ecevit’in kaynağı belli oldu !
    Rahşan Ecevit’in “yabancılara gayrimenkul satışı” konusunda ortaya attığı iddiaların kaynağı belli oldu..23 Temmuz 2006 17:45

Ecevit’in “Bilgileri eski Tapu Kadastro Genel Müdürü Burhan Özkara’dan aldım.” dediği kişinin aslında eski Tapu Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özkaya olduğu ortaya çıktı. Özkaya, aynı zamanda İşçi Partisi üyesi.

Yabancılara toprak satışıyla ilgili ulaştığı bilgileri Ecevitler’le paylaştığını belirten Özkaya, bu konuda Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK) ile Ege Ordu Komutanı’na brifing verdiğini söyledi. DDK’nın bu mahiyette rapor hazırladığını; ancak bunun kamuoyundan gizlendiğini savunan Özkaya, “Türkiye’nin vücudu döviz karşılığında satılıyor.” görüşünü dile getirdi.

Rahşan Hanım, GATA’da iki aydır komada yatan eşi Bülent Ecevit’in arzusunu yerine getirmek amacıyla başlattığı ‘sağlı-sollu ittifak’ turunu “Türkiye işgal altında. Trakya’yı Yunanlılar, GAP’ı Yahudiler alıyor. Orta Anadolu’yu Türk Yahudileri İsrailli şirketler adına alıyor. Ani Harabeleri’nin etrafı İngiliz toprağı olmuş.” iddiası üzerine oturtmuştu. Elinde belge olmadığını; ancak bilgilerin güvenilir olduğunu savunan Ecevit, kaynağıyla ilgili sorulara “Bilgileri, eski Tapu Kadastro Genel Müdürü Burhan Özkara’dan elde etmiştim.

Belgeleriyle Ankara’ya gelecek. En azından bir kısmını kanıtlayabileceğim.” karşılığını vermişti. Bu yöndeki tartışmalar sürerken kaynak da merak edilmişti. Zaman, söz konusu kişiye ulaştı ve adının Burhan Özkara değil, Orhan Özkaya; görevinin ise eski genel müdür yardımcısı olduğunu tespit etti. Didim’de tatil yapan Özkaya, Ecevit ailesine yabancılara toprak satışıyla ilgili üç kez 3’er saatlik brifing verdiğini kaydetti. Bunların ikisinde Bülent Ecevit’in bulunduğunu anlatan Özkaya, sonuncusunu 4 gün önce Rahşan Hanım ile Emrehan Halıcı’ya verdiğini ifade ediyor. Özkaya, 19 Temmuz’da Rahşan Ecevit’e yaptığı sunumu slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirdiğini söyledi. Rahşan Ecevit’in konuya özel ilgisi bulunduğunu aktaran İP’li Özkaya, “Rahşan Hanım yabancı cemaat vakıfları konusuyla ilgileniyor. Kitabımı kendisine gönderdim. Bülent Bey de kitabımı incelemiş. Zaman zaman arar konuşuruz.” dedi. Rahşan Ecevit’in, ismini basın mensuplarına ‘Burhan Özkara’ şeklinde telaffuz etmesi konusunda ise Özkaya, “Sonra beni arayıp, ‘İsmini yanlış söyledim ama pes mi ettin?’ dedi. Beni partinin bu konudaki uzmanlarından biri olarak görmek istiyor.” ifadelerini kullandı.

Eski genel müdür yardımcısı, Didim’de İngilizlerin 14 bin 800 konut aldığını, Urla’da Hollandalıların 1000 konut yaptırdığını ifade ediyor. Toprak satışının Hatay’da binde 40, Kilis’te binde 20, Mardin’de binde 6, Gaziantep ve Aydın’da binde 5’i bulduğunu savundu. Orhan Özkaya, Tapu Kadastro’nun, yabancılara satılan toprakların büyük bölümünün aslında Türk asıllı kişilerce alındığı yönündeki raporunu ise ‘komik’ ifadesiyle nitelendiriyor: “Didim’de 9 bin İngiliz su abonesi var. Bunların kaçı Türk soyludur? İsraillilere bir karış yer satılmadı diyorlar; ama 100 İsrailli Türkiye’de 136 gayrimenkul satın aldı. Bunlar da mı Türk soylu?”

Zaman

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 12:20