VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

H.Albayrak'tan Gülen'e muhabbet

omniversel
    Normal kullanici

H.Albayrak'tan Gülen'e muhabbet Empty H.Albayrak'tan Gülen'e muhabbet

Mesaj tarafından omniversel Çarş. 12 Ara. - 9:22

H.Albayrak'tan Gülen'e muhabbet
    H.Albayrak'tan Gülen'e muhabbet Hakanalbayrakgulen
    Hakan Albayrak, Yeni Şafak gazetesindeki köşesinde bugün yayınladığı yazısında Fethullah Gülen hareketine olan muhabbetinin nedenini anlattı. Daha önce yazdığı 'Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükran' adlı yazısından ötürü tepkiler alan Albayrak Gülen hareketini niçin sevdiğini...

İşte Hakan Albayrak'ın yazısı!

“Fethullah Gülen Hocaefendi'ye şükran” başlıklı yazıma dört çeşit tepki geldi.

Bu tepkileri şu başlıklar altında toplamak mümkün:

1. 'Allah razı olsun.'

2. 'Fethullah Hoca aleyhindeki tavrımızı gözden geçireceğiz.'

3. 'Böyle bir yazıyı sana yakıştıramadık.'

4. 'Allah belanı versin.'

* * *
    Hocaefendi ve cemaatine iltifat etmemi yadırgayanlar, onların falanca konudaki filanca tavrını hatırlatarak, 'Sen bu konularda şöyle şöyle düşündüğün halde onları nasıl savunursun?' diye soruyorlar.

Arz edeyim efendim:

Bu cemaat, içtimai bünyemizi kemiren arsızlık, hayasızlık, ahlaksızlık, maneviyatsızlık furyasına karşı canla başla mücadele ediyor.

Benim adıma, senin adına, onun adına, hepimiz adına mücadele ediyor.

Şeytanın kuşatması altındaki gençlere, o melunun vesveselerine kulak tıkayıp, meleklerle omuz omuza yürümeyi telkin ediyor.

Ana-babalarına saygılı, helali-haramı gözeten, ibadet hayatı düzgün, rıza-yı ilahiye adanmış nesiller yetiştiriyor.

“Günahların ayyuka çıktığı bu yozlaşmış toplumda çocuklarımın hali ne olacak?” diye kara kara düşünen benim gibi kız çocuğu babalarının kalplerine sürur veriyor.

Sonra, Amerikan parasıyla filan değil öz be öz milli sermayeyle -bu memleketin asil esnafının himmetleriyle- ve Hocaefendi'nin rahle-i tedrisinden geçmiş “HİZMET” erlerinin dillere destan fedakârlıklarıyla dünyanın dört bir yanında okullar açıp, özlerinden kopan kardeş halkların çocuklarını özlerine döndürüyor ve Hıristiyan, Animist, Budist halkların çocuklarını da Türkiye'ye ve genel olarak Müslümanlara dost ediyor.

Kimse kusura (!) bakmasın; ben bu hizmetleri BOP'la-GOP'la irtibatlandıramam!

Emperyalistler işlerini güçlerini bırakmış, Müslüman çocukların ahlak ve maneviyata bağlı olarak yetişmeleri için tedbir alıyor!... Bununla da yetinmeyip, Animist Afrikalıların veya Katolik Brezilyalıların Türklere / Müslümanlara sempati duymalarını sağlamaya çalışıyor!... Olacak şey mi bu?
    Yapmayın!

ABD veya Avrupa'yla yollarının kesiştiği yerler olabilir, ama Gülen Hareketi'nin kazanımları son tahlilde bu ülkenin kazanımlarıdır, bizim kazanımlarımızdır.

* * *
    Hiç mi eleştirdiğim yanı yok bu hareketin?

Var tabii.

Benim de bu hareketin mensupları tarafından eleştirilen yanlarım var.

Her konuda aynı düşünmek zorunda değiliz.

Her zaman, her yerde, hep aynı konular üzerinde yoğunlaşmak zorunda değiliz.

Aynı derecede militan veya aynı derecede mülayim olmak zorunda değiliz.

Teşrik-i mesaide bulunmak, aynı dernek veya vakıf çatıları altında toplanmak, aynı güzergâhı takip etmek zorunda değiliz.

Hiçbirimiz bütün alanları tek başımıza dolduramayacağımıza göre, bırakalım da farklı gruplar farklı alanlarda farklı hizmetler versinler.

Birbirimizi tenkit edebiliriz, zaman zaman 'atışabiliriz'; ama en ufak bir 'nüans'ta hemen lanet okumak, hain ilan etmek, sövüp saymak bize yakışmaz.

* * *
    Son söz:

Ben bu adamları Allah için seviyorum!

Hakan Albayrak

06/11/2007 - 09:41

http://www.8sutun.com/node/44735

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 11:28