VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Ümit Zileli: RTE:'Hamdolsun Talimatı Aldık!'

turanium
    turanium
    Moderator

Ümit Zileli: RTE:'Hamdolsun Talimatı Aldık!' Empty Ümit Zileli: RTE:'Hamdolsun Talimatı Aldık!'

Mesaj tarafından turanium Salı 11 Ara. - 22:31

Ümit Zileli: RTE:'Hamdolsun Talimatı Aldık!' Label-10

'Hamdolsun Talimatı Aldık!'

Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı, ABD Başkanı'nın yanından çıktıktan sonra görüşmenin sonucunu üç sözcükle açıklayıverdi:
    - Hamdolsun, istediğimizi aldık!..

Tayyip Bey'in her olayda dini referans alan, belli yerlere, belirgin mesajlar gönderen sözlerini bir tarafa bırakıp soralım:
    - Ne aldık?
    PKK, Irak'tan mı kovuluyor?.. Türkiye istediği gibi geniş çaplı operasyon mu yapıyor?.. Bush "ortak düşmanımız" dediği için PKK terörü tarihe mi karışıyor?.. Yoksa terör örgütünün liderleri paketlenip Türkiye'ye mi teslim ediliyor?.. Bu soruların tümünün yanıtı kocaman bir "Hayır" dır!.. ABD Başkanı, tıpkı 2004'te, 2006'da yapılan "zirve" lerde olduğu gibi artık bayatlamış olan "ortak" numarasını yinelemiş ve ipleri bir kez daha eline geçirmiştir... Peki, aslında olan nedir?..
    - Olan şudur; ABD "üçlü mekanizma", "anında istihbarat", "üst düzey askerlerin kırmızı telefon bağlantısı" gibi cılkı çıkmış argümanlarla aslında Türkiye'nin elini kolunu bir güzel bağlamıştır!..
    - Öncelikle ABD, "anlık istihbarat" ve buna dayalı nokta operasyonu sözüyle, bugüne kadar şehit düşen askerlerimize, yapılan kanlı baskınlara bilerek seyirci kaldığını itiraf etmiştir. PKK'nin nerelerde yuvalandığını bilmediği açıklamalarının ise kocaman bir palavra olduğu iyice ortaya dökülmüştür...
    - Çok daha vahimi; Türkiye bundan böyle PKK ile mücadeleyi ABD'nin izni ve bilgisi dahilinde yapmak durumunda kalacaktır!.. Yani kaderini tamamen "stratejik ortak"ın ellerine teslim edecektir!..

- ABD bu müthiş manevra ile göreceksiniz yakında Türkiye'nin Barzani ile masaya oturmasını bile sağlayacaktır. Teslim edilen erler olayında ABD'nin Kürt yönetimini övmesi en çarpıcı işaretlerden birisi olarak kayda geçmiştir.
    İşte Tayyip Bey'in "hamdolsun" diyerek Tanrıya şükrettiği durum budur, koca bir hiç!..
    Güzide medyamıza gelince...
    Birkaç gazete, televizyon ve namuslu kalem haricinde medyanın çok büyük bölümü bu "cinayet" e ortak oldu! Dünya basını "Türkiye operasyondan uzaklaştı", "ABD dizginleri ele aldı" yorumları yaparken, TMSF gazetelerinde (sevgili Mustafa Balbay bu harflerin yeni açılımını da yaptı: ( Tayyip'e Manşet Sağlama Fonu!) dinci basında ve iliştirilmiş medyada hiç sıkılmadan " O perasyon başladı", "PKK çizildi " manşetleri bile atıldı, atılabildi... O denli ileri gidildi ki, "casus uçakların" nasıl gözetleme yapacağı, nasıl bilgi ileteceği ve nasıl operasyon yapılacağı bile krokiler eşliğinde yazıldı, yazılabildi...
    Bu manşetleri atanlar, o krokileri nal gibi birinci sayfaya yerleştirenler, son birkaç yıldır yüzlerce evladımız şehit olurken aynı işgalcinin, aynı casus uçaklarla aynı bölgede fink attığını, istese bu saldırıları durdurma gücüne sahip olduğunu Türk halkından özenle gizledi, gizleyebildi...
    - Demek ki talimat öyleydi!..
    Özgürlükler ülkesi Türkiye!

Birçok ülke gezdim, 10 yıl ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya gibi bazılarımızın pek öykündüğü Batı ülkelerinde yaşadım ve gazetecilik yaptım, ama Türkiye gibi bir özgürlükler ülkesi görmedim!.. Şaka yapmıyorum; siz bakmayın AB Komisyonu'nun bilmem kaçıncı "İlerleme Raporu" na, en özgür, en demokratik ülke Türkiye!..
    Siz dünyanın neresinde karısı Türkiye Cumhuriyeti milletvekili, kocası dağda bu Cumhuriyete kurşun sıkan terörist gördünüz?!. DTP Van Milletvekili, üstelik partinin Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan' ın eşi Salman Kurtulan 'ın Kuzey Irak'taki PKK kamplarında bulunduğu ve 1999'dan bu yana hakkında tutuklama kararı bulunduğu ortaya çıktı. Nasıl özgürlük ama!.. Daha trajikomik olanı; durumu öğrenen gazeteciler vekil hanıma "Eşiniz dağda mı" diye soruyorlar, hanımefendi, "Kocamdan haberim yok" yanıtını veriyor!.. Ama asıl müthiş yanıt, yanındaki DTP'li Hamit Geylani 'den geliyor:
    - İnsanların özel hayatıyla ilgili soru sormaya hakkınız yok!..
    Vay, vay, vay gördünüz mü yanıtı... Böyle özgürlüğü dünyanın hiçbir yerinde bulamazsınız... Vah benim cefakâr ülkem, sen bu kadarına layık mıydın?!..

http://www.haber3.com/artikel.php?artikel_id=102847

Forum Saati Salı 14 Mayıs - 10:33