VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Bakan Şahin: ''Kurtulmalarına sevinemedim''

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Bakan Şahin: ''Kurtulmalarına sevinemedim'' Empty Bakan Şahin: ''Kurtulmalarına sevinemedim''

Mesaj tarafından Admin Salı 11 Ara. - 18:59

Bakan Şahin: ''Kurtulmalarına sevinemedim''
    Adalet Bakanı Şahin, Türk askerlerinin teslim edilmesiyle ilgili olarak "Askerlerin kurtulmasına sevinemedim" diyerek tepki koydu.

05 Kasım 2007 20:15
    Bakan Şahin: ''Kurtulmalarına sevinemedim'' 118271
    Adalet Bakanı Şahin, “TSK mensuplarının bölücü terör örgütünün eline geçmiş olmasından büyük üzüntü duydum. Hiçbir TSK mensubu bu duruma düşmemeliydi. Dolayısıyla kurtulmalarına fazla sevinemedim” dedi. Çiçek’e göre ise DTP’liler “suçüstü yakalandı”.

https://www.youtube.com/v/r4tPCy4F7BY

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin 82. kuruluş yıldönümü törenlerinde gazetecilerin PKK tarafından kaçırılan askerlerin serbest bırakılmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Şahin, şunları söyledi:

“Öncelikle askerlerimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının herhangi birinin ya da bir bölümünün bölücü terör örgütünün eline geçmiş olmasından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak büyük üzüntü duyduğumu belirtmeliyim. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin hiçbir mensubu böyle bir duruma düşmemeliydi. Dolayısıyla kendilerinin kurtulmuş olmasından fazla bir sevinç duyamadığımı ifade etmek istiyorum. Bu benim kişisel değerlendirmemdir.”

BİRKAÇ ÇAPULCUYLA GİTMELERİNİ İÇİME SİNDİREMEDİM

Bakan Şahin, törenden ayrılırken bir gazetecinin, “8 askerle ilgili sözlerinizi biraz açabilir misiniz?” şeklindeki sözleri üzerine, “Ben bu askerlerimizin operasyonla ilgili o gece bu teröristlerle birlikte gitmiş olmasını bir Türk vatandaşı olarak içime sindiremedim” dedi.

“Kaçırıldıkları yönünde haberler vardı. Kaçırılmadılar, teslim mi oldular?” sorusuna karşılık Şahin, şöyle konuştu:

“Hayır. Böyle bir beyanda bulunamam. Bir Türk askerinin birkaç tane çapulcuyla birlikte gitmiş olduğu gibi bir izlenim beni rahatsız etti. O nedenle terör örgütünün propagandasına zemin hazırlandı. Bizim askerimiz, bizim Mehmetçiğimiz vatanı korurken gerektiğinde her an şehit olmayı göze alan bir askerdir. Tabii onların şu anda yurda dönmüş olmaları ailelerini, kendilerini mutlu etmiştir, vatandaşlarımız da bundan memnuniyet duymuş olabilirler ama benim içimde böyle bir uhde kaldı. Bunu sizlerle paylaştım. Bu benim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu olaylarla ilgili bir değerlendirmemdir.”

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=299630

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 22:24