VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Bir günlüğüne türban takar mısınız?

turanium
    turanium
    Moderator

Bir günlüğüne türban takar mısınız? Empty Bir günlüğüne türban takar mısınız?

Mesaj tarafından turanium Ptsi 10 Ara. - 7:52

Bir günlüğüne türban takar mısınız?
    Türbanı tartışan İngiltere'de ilginç bir öneri ortaya atıldı.

01 Kasım 2007 09:37
    Bir günlüğüne türban takar mısınız? 5740210
    İngiltere'de bir okul müdürünün uygulaması oldukça tartışıldı.

Söz konusu Müslüman kadın müdür Ramazan'ın son günü tüm öğretmenlerinden başörtüsü takmasını istedi. Bu istek ülkede büyük tartışma yaratırken The Sun da polemiği sayfasına taşıdı. Tartışmanın konusu ise "Bir gün için müslüman gibi giyinir misiniz?"

Okuyucuların büyük ilgi gösterdiği başlık İngilizler'in ve Avrupa'nın Müslümanlara ve İslam'a bakış açısı hakkında da fikir veriyor:

İşte tartışmaya katılan bazı İngilizlerin yorumları:

ondraedanought: İnsanlar bu ülkedeki yaşama tarzımıza saygı duymalılar.

xtras02: Öğretmenlerin seçme hakkı vardı. Ben şahsen giymezdim, sonuçta dini bir günü kutlamanın daha farklı yolları da mevcut...

Pitviper: Burası Hristiyan bir ülke ve bu gibi şeylere kesinlikle izin verilmemesi lazım. Kültürel ve dini toleransı kabul ediyorum fakat bu değerler kurallara aykırı olarak zorla kullanılmamalı. Herhangi bir Müslüman ülkeye gittimizde başımız açık dolaşamıyoruz o zaman biz neden bunlara izin verelim ki?

MaltMan: Nasıl bir Nazi gibi giyinmiyorsam bir Müslüman gibi de giyinmem...

johnjohn1: Peki ya biz isteseydik Müslüman öğretmenler Noel'de Meryem Ana ya da Hristiyan azizleri gibi giyinirler miydi?

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=298006

Forum Saati Çarş. 15 Mayıs - 15:50