VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Fethullah Gülen'i konuşacaklar

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Fethullah Gülen'i konuşacaklar Empty Fethullah Gülen'i konuşacaklar

Mesaj tarafından Admin Ptsi 10 Ara. - 7:17

Fethullah Gülen’i konuşacaklar
    Fethullah Gülen bu kez de İngiliz Lordlar Kamarası’nda tartışılacak.

25 Ekim 2007 09:50
    Fethullah Gülen'i konuşacaklar 49230
    İşte Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Zaman gazetesinin bugünkü haberi:

Gülen'in fikirleri, onun teşvikiyle dünyanın dört bir yanında açılan eğitim kurumları ve diyalog faaliyetleri, geçtiğimiz yıllarda Amerikan üniversitelerinde düzenlenen konferansların ardından şimdi de Londra'da ele alınacak.

Bugün lordların da katılacağı yemekli açılış resepsiyonunda, akademisyenler Gülen ve fikirleri hakkında kısa sunumlar yapacak. Farklı konularda tebliğlerin sunulacağı oturumlar ise yarın Londra Üniversitesi'nde başlayacak ve cumartesi günü ünlü London School of Economics'te devam edecek.

Londra Üniversitesi Afrika ve Doğu Çalışmaları Okulu'ndaki buluşmada akademisyenler "Anadolu Müslümanlığı ve Türkiye'nin yeniden tanımlanmasında Gülen hareketi", "Gülen hareketi, sekülerleşme ve demokrasi", "Gülen ve sosyal sermaye olarak İslam", "Avrupa İslamı, kimlik ve entegrasyon", "Gülen'in düşüncelerinde ve pratiğinde sivillik ve şiddet karşıtlığı", "İslam dünyasında Gülen hareketi" başlıklı oturumlarda tebliğlerini sunacaklar.

Zaman

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=295486
    Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Fethullah Gülen'i konuşacaklar Empty Londra'da Gülen konferansı!

Mesaj tarafından Admin Ptsi 10 Ara. - 7:18

Londra'da Gülen konferansı!
    Fethullah Gülen hareketinin tartışıldığı konferans başladı.

25 Ekim 2007 23:18
    Fethullah Gülen'i konuşacaklar 80077
    İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen "Değişen İslam dünyası: Fethullah Gülen hareketinin katkıları" konulu seminer başladı.

Seminere Amerika, İngiltere ve Türkiye'den akademisyen, araştırmacı, lord, milletvekili ve gazetecilerden oluşan yüze yakın kişi katıldı.

Katılımcıları büyüleyen ve üç gün sürecek olan konferansın ilk etabı başkent Londra'daki Parlamento binasında gerçekleşti. İngiltere'de faaliyet gösteren Diyalog Topluluğu Direktörü Özcan Keleş'in sunduğu konferans Birmingham Üniversitesi, Diyalog Topluluğu, Ekümenik İrlanda Okulu, Leeds Metropolitan Üniversitesi, Londra Orta Doğu Enstitüsü, Londra Afrika ve Doğu Araştırmaları Okulu da organize komitesinde yer aldılar.

Programın başında konuklara hitap eden Lordlar Kamarası üyesi Lord Ahmet, "Bakınca herkes Gülen hareketinin eğitime ve diyaloğa ne kadar katkı yaptığını anlayabilir. Ben kendim Türkmenistan'a ve Türkiye'ye birçok kez gittim ve eğitim konusunda yaptıkları harika işleri görüyorum. Bin kadar okul ile dünyada 100 kadar okul ile Afrika'da ve Batı'da eğitime büyük önem veriliyor. Bu hareketin en önemli yanı, Fethullah Gülen'in İslam dünyası içinden çağdaş görüşlü ve diğerlerine karşı saygısı olan bir alim olmasıdır."dedi.

Lord Ahmed'in konuşmasının ardından konuklara Mevlana Celaleddin Rumi ve Fethullah Gülen'in İslam dini ile alakalı görüşlerini içeren bir video sunumu yapıldı. Kısa video sunumunun ardından kürsüye Chicago Loyola Üniversitesi İslam Araştırmaları ve Teoloji Bölümü'nde Profesor olan Marcia Hermansen "Fethullah Gülen Kimdir?" konulu bir konuşma yaptı. Hermansen, "Fethullah Gülen İslam dünyasının önemli bir alimidir. Milyonlarca seveni var Türkiye'de. Mütevazi bir geçmişi vardır Fethullah Gülen'in. Yıllarca Türkiye'de öğretmen ve hoca olarak görev yapmıştır."diye konuştu. Türkçe olarak 'hizmet' kelimesini de açıklayan Hermansen, hareketin içinde hizmet olarak bilenen kavramın insanlar karşısından hiçbir beklenti içine girmeden servis yapmak, onlara hizmet etmek anlamına geldiğini söyledi.

CİHAN

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 11:15