VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Erdoğan: ''50 Kürt vekilim var''

ikinciergenekon
    Normal kullanici

Erdoğan: ''50 Kürt vekilim var'' Empty Erdoğan: ''50 Kürt vekilim var''

Mesaj tarafından ikinciergenekon Paz 9 Ara. - 2:38

Erdoğan: ''50 Kürt vekilim var''
    Erdoğan, Kürt kökenli vatandaşlara terörist muamelesi yapılmasının yanlış olduğunu belirtti..

20 Ekim 2007 11:09
    Erdoğan: ''50 Kürt vekilim var'' 116151
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK’lıların “Eve Dönüş Yasası”ndan halen yararlanabileceklerini belirterek, “Terör örgütü silahı bırakacak. Silahı bırakarak bir defa artık şehirli olacak. Dağı terk edecek. Bunu başardığı anda, bu kararı verebildiği anda, ben inanıyorum ki ülkemizde onlar da aileleriyle beraber huzuru yakalayacak ve bölge de aradığı huzura, istikrara çok daha süratle kavuşacak. Burada bizim derdimiz yapılacak bir şey varsa Parlamento çatısı altında gelirsin yaparsın ve burada siyasetle, gereken odur” dedi.

Kanal 24'ün canlı yayınına katılan Başbakan Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin PKK’ya yönelik olarak “Silahları bırakın gidin Türk parlamentosunda demokrasi mücadelenizi orda verin" sözleri hatırlatılarak sorulan "silahlı tedbirin yanı sıra eli kana bulaşmamış dağdaki insanların topluma kazandırması konusunda yeni proje geliştirilebilir mi" sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Proje var zaten, 'eve dönüş yasası' var. Halen yürürlükte. Kullanabilirler, manisi yok. Biz bunu bunun için çıkardık. Yolu bunun için açtık. Ama maalesef bunu bir tuzak diye takdim ettiler. Terör örgütü ‘bu bir tuzaktır’ dedi. ‘Sakın dönmeyin’, öyle dediler. Bunun da enine boyuna oturduk Genelkurmayımızla müzakeresini yaptık ve adımımızı buna göre attık” şeklinde yanıtladı.

22 Temmuz seçimlerinin ardından PKK eylemlerinin artmasını da Başbakan Erdoğan, PKK’nın taban kaybetmesi olarak değerlendirdi. Türkiye’de bölgeler arasında ciddi bir dengesizlik yaşandığını dile getiren Erdoğan, şimdiye kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya 8.5 katrilyon yapıldığını söyledi.

“TERÖRİST DAĞI TERKEDECEK ŞEHİRLİ OLACAK”
    Erdoğan şöyle konuştu:
    “Devlet millet kaynaşmasını engelleyen duvar kalktı. Şimdi burada terörist, terör örgütü silahı bırakacak. Silahı bırakarak bir defa artık şehirli olacak. Dağı terk edecek. Bunu başardığı anda, bu kararı verebildiği anda, ben inanıyorum ki ülkemizde onlar da aileleriyle beraber huzuru yakalayacak ve bölge de aradığı huzura, istikrara çok daha süratle kavuşacak. Burada bizim derdimiz, yapılacak bir şey varsa, parlamento çatısı altında gelirsin yaparsın, burada siyasetle, gereken odur.”

-"DTP'LİLER BASKI GÖRÜYOR MU?"
    Başbakan Erdoğan, “Parlamento çatısı altında DTP'lilerin sert muamele gördüğü” iddialarının hatırlatılması üzerine de şunları söyledi:
    “Bana göre eğer 'sert muamele görüyorlar' türü bir yaklaşım olursa bu sert muamele değil. Olay şu; çok açık net söyleyeyim. Şimdi Amerikası, AB üyesi ülkeler hepsi PKK'yı bir terör örgütü olarak ilan ederken kalkıp da Parlamento'nun çatısı altında olan bu parti, PKK'ya terör örgütü diyemezse, hala 'kardeşimiz' derse, 'arka bahçemizdir' derse nasıl olacak da o zaman kalkıp da biz, birlik, beraberlik, bir dayanışma içerisinde olacağız?"

-"AKP’DE 50 KÜRT MİLLETVEKİLİ VAR"
    Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:
    “Kürt vatandaşlarımızı adeta terör örgütünün kaynağı gibi ilan etmek çok büyük yanlış olur. Böyle bir şey asla yoktur. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Onun içinden çıkmış 3 bin -5 bin terörist kalkıp binlerce, on binlerce benim Kürt orijinli vatandaşlarımı gölgede bırakamaz. Her topluluğun içinden bunlar çıkabilir. Kaldı ki terör örgütünün içinden Suriye'den gelen liderler, kadroların içinde yer alanlar da var. Aynı şekilde İran'dan da var. Orda da PJAK aynı şekilde.

Benim partimin içerisinde sayılarını kesin olarak belirlemedim ama 50 civarında Kürt kökenli vatandaşım milletvekilidir. Bizimle beraber bölgeye hizmet için çalışıyorlar. Böyle bir ayırımcılığı kim düşünüyorsa çok ciddi bir yanlış yapar ve bu ülkeye ihanet etmiş olur. Türk milleti ifadesi ile ortaya konulan şey sadece bir anayasal vatandaşlık noktasındadır. Benim Kürt vatandaşıma da saygı duyacaksın, Türk vatandaşıma da saygı duyacaksın. Öbür tarafta Laz'ına, Arnavut'una da, Boşnak'ına da saygı duyacaksınız.”

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=293912

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 6:20