VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

3 posters

PKK sahte imamlar birliği kurmuş !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

PKK sahte imamlar birliği kurmuş ! Empty PKK sahte imamlar birliği kurmuş !

Mesaj tarafından Admin Paz 25 Kas. - 14:47

PKK sahte imamlar birliği kurmuş !

PKK fahri imamlar aracılığıyla örgüt kurmuş fetva yayınlatıyor..

PKK sahte imamlar birliği kurmuş ! 5981510

30 Haziran 2007 17:55

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, bölücü örgüt PKK'nın "işbirlikçileri" arasında muhtar ve imamların olduğunu açıklamasından sonra, güvenlik birimleri de muhtar ve imamların karıştığı olayları Genelkurmay Başkanlığı'na bildirmeye başladı. PKK lehine çalışan imamların kendi aralarında da "Kürdistan İmamlar Birliği" adı altında örgütlendikleri istihbarat birimleri tarafından saptandı. Sözde din görevlilerinin, halkı güvenlik güçleri aleyhine kışkırtmakla kalmayıp, bazı eylemlerde bizzat yer aldıkları da saptandı.

HUTBELERDE PKK'YA ÖVGÜ
    İmamların aslında gerçek imam olmadığını, çoğunun imamlıkla ilgisinin olmadığını belirten Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bir yetkilisi, "Bunlar imam değil, örgütün cephe örgütünde yer alan işbirlikçileridir. İki yıl önce gözaltına alınan bir imamın boynundan haç çıkmıştı. Dini kullanıp, halkı güvenlik güçleri aleyhine kışkırtan sözde imamların, PKK'nın eylemlerini hutbelerinde övücü konuşmalar yaptığı da biliniyor" dedi.

32 İMAM ŞEHİT
    Güneydoğu'da görev yapan ve Kürt kökenli olmayan imamların tehdit edildiğini, yöreden ayrılmasının istendiğini kaydeden yetkili, bu tehditlerin de imamlar üzerinde etkili olduğunu söylediler. Güneydoğu'da bugüne kadar 32 din görevlisinin şehit edildiğini kaydeden Diyanet yetkilileri de, mümkün olduğu ölçüde imamsız cami bırakmama çabası içinde olduklarını bildirdiler.

İMAMLAR BİRLİĞİ
    PKK'nın, son yıllarda dini söylemlere de ağırlık verdiğini kaydeden Emniyet yetkilisi, "Örgüt, bünyesinde 'Kürdistan İmamlar Birliği' adlı bir birim oluşturdu. Bu birim, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı gibi hutbe hazırlıyor, fahri imamlar aracılığıyla bunların camilerde okunmasını sağlamaya çalışıyorlar" dedi.

Hürriyet
    ikinciergenekon
    Normal kullanici

PKK sahte imamlar birliği kurmuş ! Empty DTP'li başkandan olay imamlara ziyaret

Mesaj tarafından ikinciergenekon C.tesi 8 Ara. - 18:04

DTP'li başkandan olay imamlara ziyaret
    DTP'li Başkandan PKK propagandası yapmaktan ceza alan imamlara ziyaret...

25 Eylül 2007 15:07

DİYARBAKIR'daki Yenişehir Belediye Başkanı DTP'li Fırat Anlı, geçen yıl terör örgütü PKK'ya ateşkes çağrısı yapan ve yazdıkları şiir ile örgüt propagandası yaptıkları gerekçesiyle yargılandıkları davada 10'ar ay hapis cezası alan Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerini dernek binasında ziyaret etti. DTP’li Anlı, ceza alan imamlara geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Din adamlarının yaptıkları açıklamalar barışa dönüktür. Din adamları sayesinde dil, kültür ve inanç unutulmuyor'' dedi.

Belediye Başkanı Fırat Anlı, Yardımcıları Kenan Kaya, Şefik Türk ve meclis üyeleri, geçen yıl terör örgütü PKK'ya silahlı eylemlerini durdurma çağrısının yapıldığı toplantıdaki sözleri ve okudukları şiirden dolayı 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuksuz yargılanarak 10'ar ay hapis cezasına çarptırılan emekli imamlar Abdulbari Tiryaki ve Mehmet Gönden için Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi'ni ziyaret etti. Başkan Anlı, din adamlarının barışa dönük konuştuklarını, din adamları sayesinde dil, kültür ve inancın unutulmadığını, bundan sonra da barış ve kardeşliği istemeyi sürdüreceklerini söyledi.

Din Adamları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Zahit Çiftkuran ise, arkadaşlarının Kuran-ı Kerim tercümanlığı yaptıklarını belirterek, “Arkadaşlarımız barışı istiyorlar. Kuran emrediyorsa, bizim kabul etmemiz gerekir. Arkadaşlarımızda bunu dile getirmişlerdir. Bu cezayla haksızlık yapılmıştır. Arkadaşlarımız huzursuzluk yaratacak hiçbir şey yapmamışlardır'' dedi. Ziyaette, ceza alan emekli imamlar Abdulbari Tiryaki ile Mehmet Gönden bulunmadı.

Diyarbakır 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nce terör örgütü propagandası yaptıkları gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılan sanıklardan Abdulbari Tiryaki, geçen yıl “Hem dağda nefsi müdafaa yapan gerillaların, hem de güvenlik güçlerinin özellikle bu Ramazan ayında ateşkese çağrılan bu güzel çağrıya kulak vermelerini bekliyoruz'' diye konuşmuştu. Emekli İmam Mehmet Gönden ise, “Ey insanlar, ey kardeş PKK, yine ateşkes yap, aslanlar gibi, bütün cihan görsün seni, alakadar olsun, gaddarlar savaştan kandan doymaz, insanların kanını dökerler'' şiirini okumuştu.

Millliyet

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=285347
    Oglengecen
    Normal kullanici

PKK sahte imamlar birliği kurmuş ! Empty PKK yandaşı imama tahliye

Mesaj tarafından Oglengecen Paz 23 Ara. - 15:57

PKK yandaşı imama tahliye

Ölen PKK'lılar için ''şehit'' diyen emekli imamın yargılanmasına başlandı.

18 Aralık 2007 15:10
    DİYARBAKIR’da defnedilen 4 PKK’lı için kurulan taziye evinde, 'Onlar mazlum bir halkın şehitleridir' dediği iddiasıyla tutuklanan emekli imam Mehmet Nuri Tanrıkulu’nun yargılanmasına başlandı. Suçlamaları kabul etmeyen Tanrıkulu, tahliye edildi.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Uzungeçit Beldesi'nde öldürülen 11 PKK’lıdan 4'ü için kurulan taziye evinde, "Onlar ezilen bir halkın şehitleridir" dediği iddiasıyla 2 ay önce tutuklanan emekli imam Mehmet Nuri Tanrıkulu’nun yargılanmasına 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşmaya, hakkında 3713 sayılı Terörle Mücadele Yasası’nın 7/2 maddesi uyarınca 5 yıla kadar hapis cezası istenen Tanrıkulu ile avukatları katıldı.

İddianameyi okuyan mahkeme başkanı, sanığın emekli imam olup, DTP’nin İmamlar Konseyi Üyesi olduğunu, güvenlik güçleriyle çeşitli tarihlerde girdikleri çatışmalarda öldürülen 'Serxebun' kod adlı Ahmet Okur, 'Serkeft' kod adlı Savaş Güneş, ‘Mahir’ kod adlı Fecrettin Eren için düzenlenen cenaze törenlerinde yasadışı sloganlar atıldığı, örgüt bayraklarının açıldığı, sanığın da bu törenlere katıldığı belirtildi. Uludere’de öldürülen 11 PKK’lıdan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olan 4’ü için Mekke Camii'ndeki yasevi ve Kulplular taziye evinde DTP’nin organizasyonuyla kurulan taziyeye katıldığı, sanığın ayrıca Roj TV’de açıklamalarına yer verildiği, Cd çözüm tutanaklarına göre “Şehitler inançları uğruna yaşamlarını yitirenlerdir. Onların felsefelerine, ideolojilerine sahip çıkmalıyız. Onlar mazlum ve ezilen bir halkın şehitleridir'' dediğini belirtti.

İddianamenin okunmasından sonra söz alan sanık Mehmet Nuri Tanrıkulu, Gabar dağında PKK’lılar tarafından şehit edilen bir asker ile suikast sonucu şehit edilen Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ın da cenaze törenlerine katıldığını belirterek şöyle dedi:

“Hangi görüşte fikirde olursa olsun, cenazelere katılmak Allah’ın emridir. Ben dini vecibeleri yerine getirdim. 30 yıllık hizmetim var. Emekli imamım. 12 kan davasını çözdüm. Ayrıca örgüt üyesi için okutulan mevlide katıldım. Roj TV’ye ise kesinlikle katılmadım. Benimle ilgili bir takım haberler vermiş olabilirler. Ancak ben kendim bu televizyona bağlanıp konuşmadım. Ayrıca ‘Şehitler inançları uğruna yaşamını yitirenlerdir. Onların felsefelerine ve ideolojilerine sahip çıkmalıyız. Onlar mazlum ve ezilen bir halkın şehitleridir’ şeklinde bir cümle kullanmadım. Sadece Allah’ın şehitlik mertebesini nasıl tarif ettiğini anlattım.'' Mahkeme Başkanı'nın sanığın evinde ele geçen ve toplatma kararı bulunan kitaplarla ilgili sorusuna ise Tanrıkulu, “Ben okumaya meraklıyım. Evimde paşaların kitapları bile var. Ancak o kitapların yasak olduğunu bilmiyordum'' diye yanıtladı.

Kısa bir ara veren mahkeme, sanığın tahliyesine karar verip duruşmayı erteledi.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=316371

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 5:46