VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi Empty AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi

Mesaj tarafından Admin Paz 25 Kas. - 0:22

AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi

Ankara kulislerinde AKP'nin dikkat çeken ismi Abdüllatif Şener'in seçimlerde aday olmayacağı konuşuluyor.

AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi 9243310

31 Mayıs 2007 08:19
    AKP'de zaman zaman farklı çıkışlarıyla dikkat çeken Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener sıkıntısı yaşandığı iddia edildi.

Şener'in 22 Temmuz seçimleri için adaylık başvurusu yapmadığı, kendisi ve ekibine yönelik bazı sıkıntıların yaşandığı kulislerde dile getirildi.

AKP kulisleri, Şener'in 22 Temmuz seçimi için neden aday olmadığını konuşuyor.

Kulislere yansıyan iddialara göre Şener'in bazı konularda sıkıntılı olduğu ve bunların çözülmesini istediği belirtiliyor. AKP'nin kuruluşunda adı lider adayları arasında geçen Şener'in kendi ekibini de aday göstermek istediği dile getiriliyor. Ancak bu konuda Şener'in bir anlaşma sağlayıp sağlamadığı ise bilinmiyor.

CHP'nin, cumhurbaşkanı adayı olması halinde destekleyeceğini ima ettiği Şener'in, cumhurbaşkanlığı sürecinde de partisiyle bazı sorunlar yaşadığı iddia edildi.

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün aday gösterilmesi halinde Şener'in de aday olarak çıkabileceği ve bu nedenle de bazı tartışmaların olduğu kulislerde en çok dillendirilen konu oldu. Şener'e yakın kaynaklar ise AKP'de önemli bir isim olan Şener'in adaylık başvurusu yapmasına gerek olmadığı, doğal olarak aday gösterileceğini söyledi.

Milliyet
    Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi Empty AKP'deki çatlağın perde arkası !

Mesaj tarafından Admin Paz 25 Kas. - 0:24

AKP'deki çatlağın perde arkası !

Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, henüz AK Parti milletvekili adaylığına başvurmadı...

AK Parti'de Abdüllatif Şener depremi 3418510

31 Mayıs 2007 14:30
    Parlamento yazarları Abdüllatif Şener'in neden hala aday olmadığını değerlendirdi..

‘PARTİ YÖNETİMİNDEN RAHATSIZDI’

Edinilen bilgilere göre Şener, hem Sivas Mitingi’nde hem de Başbakanlık Konutu’nda Başbakan Erdoğan’la konuştu. Şener’in parti yönetiminin kimi uygulamalarından rahatsız olduğunu Erdoğan’a ilettiği ve aralarında küçük bir tartışma yaşandığı iddia ediliyor.

‘ADAY OL ÇAĞRISI GELMEDEN ÇEKİLDİ’

Şener’in bu görüşmelerden sonra Başbakan’dan “aday ol” çağrısı gelmeden aday olmama kararı aldığı ileri sürülüyor.

ŞENER: ÖNCE OYLAMAYI ATLATALIM

Şener, bugün anayasa oylaması için Meclis’e girerken ısrarlı sorulara, “Şu oylamayı sağsalim atlatalım” yanıtını vermekle yetindi.

“Şener neden adaylığını koymadı?” sorusunu parlamentoyu takip eden gazetecilere sorduk:

Şükrü Küçükşahin: (Hürriyet Gazetesi):

BAŞBAKAN’LA ÇOK SICAK DİYALOG KURMAMIŞTI

Devleti yönetme biçimi konusunda rahatsızlıkları olduğunu biliyordum. Kendisi AK Parti’nin zaman zaman sertleşen politikalarına karşı hep hoşgörülü ve yumuşak bir politika izlemiştir. Yolsuzluklar karşısında rahatsızlık duyduğunu biliyorum. Bu çerçevede titizlendiği özelleştirmelerle ilgili Başkanlığın kendisinden alınarak Kemal Unakıtan’a bağlanmasından ve ardından Kemal Unakıtan’la ilgili çıkan iddialardan rahatsızlık duyduğunu biliyordum.

Devleti yönetme ve siyaset biçimi AK Parti yönetiminden farklılaşmıştı. Sonraki uygulamalardan, Hükümet’teki uygulamalardan rahatsızlık duyduğunu hissetmeye başlamıştık. Doğrusu bunu siyaseti noktalamaya kadar götürür mü, götürebilir. Şener ilkeleri olan biri, hassasiyetleri olan biri ve Başbakan’la da çok sıcak diyalog kurduğuna inanmayan bir AK Partili.

ŞENER’İN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ

Parti içinde teşkilatları kuran isimdir. Milletvekilleri arasında da saygı duyulan bir isimdir. Ama “Arkasında ciddi bir grup var mı derseniz”, sanmam. Kendisinin AK Parti içinde siyaseti sürdürmemesi bence partinin özellikle yolsuzlukla mücadele konusunda zaafiyetini ortaya çıkarır. Çünkü Şener’in en büyük özelliği ekonomik anlamda da dürüst kalmasıdır. NTV’de katıldığı bir programda söylediği şu sözleri hiç unutmuyorum: “Ben 15 yıllık siyasetçiyim. Birikimim sadece evimdir. Normalde de bir siyasetçi bunun dışında bir birikim yapamaz.”

Cüneyt Ülsever (Hürriyet Gazetesi):

GÖRÜŞLERİNİN DEĞER KAZANMADIĞINI ANLADI

Şener’in kesin olarak AK Parti içinde ayrı bir duruşu vardı. AK Parti’nin içinde son dönemde kendisini daha çok merkez sağa doğru yönlendirdi ve liberal demokrat görüşler ifade etti. Ama herhalde görünüyor ki o görüşlerinin partide bir anlam kazanamadığını gördü.

GELENLER DE ÇOK DİKKAT ETMELİ

Şimdi çok ilginç bir durum var: Ertuğrul Günay ve birtakım solcular AK Parti merkez sağa geliyor diye partiye üye olurken, partinin temel direklerinden birinin, “Parti kötü yönetiliyor, benim istediğim yere gelmiyor” diye partiden ayrılması çok ilginç. Yeni adaylar umarım Şener’in bu tavrını ayrıca değerlendirirler.

AK PARTİ’DE ASLINA RÜCU SÖZKONUSU

Benim kendisinden dileğim, partiyi bırakmaması ve mücadeleye devam etmesidir. Bu AK Parti için bir kayıp olur. AK Parti’nin Milli Görüş çizgisinde -son zamanlarda benim tespitim odur ki- devamlı merkezden kaçısı sözkonusudur. Tekrar aslına rücu sözkonusudur. Buna en iyi direnen insanlardan biri - kendi de o kökenden gelmesine rağmen- Abdüllatif Şener olmuştur. Bu açıdan da Şener, Parti’de çok önemli bir görev taşımaktadır.

Yasemin Arpa
    NTV

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 5:11