VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Türbanlı kadınlar polemik oldu !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Türbanlı kadınlar polemik oldu ! Empty Türbanlı kadınlar polemik oldu !

Mesaj tarafından Admin Paz 18 Kas. - 1:23

Türbanlı kadınlar polemik oldu !
    Bir grup gazeteci ve yazarın türbanla poz vermesi kadınları ikiye böldü.

Türbanlı kadınlar polemik oldu ! 8048410
    03 Nisan 2007 10:44

KA-DER’in “Meclis’e girmek için erkek olmak şart mı?” kampanyasında bıyıklı kadınları kullanmasının ardından, bir grup gazeteci ve yazarın türbanla poz vermesi kadınları ikiye böldü.

Aralarında gazeteci-yazar Nazlı Ilıcak, sosyolog Pınar Selek, gazeteci-yazar Leyla İpekçi ve Nuray Mert’in de bulunduğu bir grup kadının türbanlı pozlarına hem destek hem eleştiri geldi.

Yazar Nazlı Eray : İki kampanya da işe yaramaz
    İki kampanya aynı değil. Ama şunu söyleyeyim: İki kampanya da hiçbir işe yaramaz. Bu bıyık ve türban kampanyaları fantezidir. Bir de türban ve bıyık aynı şey değil. Bıyığa yakınım diyebilirim. Yine de çok idealist çıkışlar.

Sendikacı yazar Yaşar Seyman : Cumhuriyetin var ettiği bir kadınım.
    Bıyık kampanyası, erkek egemen bakışı çok iyi anlatan, iyi hazırlanmış bir kampanya. Türbanla verilen pozlar ise, KADER’in kampanyasının karşılığı bir eylem değil. Çok ayrı şeyler türban ve bıyık. Bana teklif gelseydi takmazdım. Çünkü ben Cumhuriyetin var ettiği bir kadınım.

Nazlı Ilıcak : Zenci muamelesi görüyorlar
    Başörtülüler toplumun zencileri gibi. Laik cumhuriyet adına başörtülü kadınları tehlikeli ve zararlı bulanlar var. KADER’den de başörtülü kadınlara destek olmayanlar var. İnsana ikinci sınıf vatandaş gibi davranıyorlar. Fotoğraf için tesettüre girmemiz istenmedi. İsteyen istediği gibi kapattı.”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Okuducu: Ana sorundan sapmayalım
    Poz veren kadınlar, elde ettiğimiz değerlerin, cumhuriyet kazanımlarının şimdi nasıl bir tehditle karşı karşıya olduğunun farkında bile değiller. O nedenle ben bunları ciddiye almıyorum. Ana sorundan sapıp bir kota veya temsil konusuna indirgememek gerekir. Bugün ülkenin kadını, erkeği bir bütün olarak karşı karşıya olduğumuz sorun, daha büyük ve derin boyutludur.

Deniz Güçer-A. Rezzak Oral Erdinç Akkoyunlu/Akşam

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 7:59