VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Ahmet Hakan'dan ''sayın'' savunması !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Ahmet Hakan'dan ''sayın'' savunması ! Empty Ahmet Hakan'dan ''sayın'' savunması !

Mesaj tarafından Admin Paz 18 Kas. - 1:13

Ahmet Hakan'dan ''sayın'' savunması !
    Ahmet Hakan Başbakan Erdoğan'ın neden ''sayın'' ifadesi kullandığını yazdı..

21 Mart 2007 10:46

Sivri dilli yazar bu sefer de ''sayın Öcalan'' lafına taktı..

Yine mi kaset

Gerilimli zamanlarda şapkalarından kaset çıkarmakla meşhur çevreler, yine zulaya el atmışlar...

Ve yine tam isabet! Aranan kaset bulunmuş.

Bu yeni kasede göre...

Tayyip Erdoğan bundan 7 sene önce, bir yabancı yayın organına verdiği röportajda, Öcalan’a "Sayın" demiş, şehitlerimizden de "kelle" diye söz etmiş...

Şimdi bu kaset, "Böyle biri nasıl cumhurbaşkanı olabilir ki" haykırışlarıyla fırına veriliyor...

Değil mi ki bir savaş halindeyiz...

O halde fitne çıkarıp, "Nasıl demiş? Maruzatı neymiş? Ne anlatmak istemiş?" tarzında sorular soramayız.

Sorarsak, "Yalaka, Cumhuriyet karşıtı, Atatürk düşmanı, Ali Kemal, yeteri kadar dönmemiş, irticacı" gibi nice kara sıfatı üzerimize alıveririz.

Varsın, olsun...

Benim gibi fitne çıkarmaya meraklı bir adam, "Aman kara sıfatları üzerime almayayım şimdi" diyerek sus pus olabilir mi?

* * *

Kasedi dinledim.

Hapisten yeni çıkmış siyasi yasaklı Tayyip Erdoğan, Batılı yayın organlarından birinin sorularını yanıtlıyor...

Verdiği cevaptan anladığımız kadarıyla soru, "Sizin durumunuzla Öcalan’ın durumu arasında bir benzerlik var mı?" şeklinde...

Erdoğan bu soruya "Ne alakası var" edasında yanıt veriyor.

Diyor ki: "Ben bir şiir okuduğum için hapis yattım. Benimki düşünce suçudur... Sayın Öcalan’ın durumuyla benim durumum arasında hiçbir bağlantı yoktur. Sayın Öcalan orada aldığı kellelerin hesabını veriyor."

Yani demek istiyor ki:

Ben şiir okuduğum için hapis yattım... Öcalan ise adam öldürdüğü için...

Söyler misiniz?

Öcalan için "Sayın" sıfatını kullananlar, neden büyük tepki çekiyorlar?

Neden olacak? Terörü bir mücadele aracı olarak gören yapıyla, yani PKK ile aralarına mesafe koymayı bilmeyen etnik siyasetçiler, açıktan açığa "Biz PKK’yı destekliyoruz... Öcalan liderimizdir" diyemedikleri için... Bir simge olarak "Sayın" sözcüğünü seçiyorlar da ondan...

Yani onların literatüründe "Sayın Öcalan" vurgusu, "Önderimiz Öcalan’dır" vurgusuyla eş değer hale gelmiştir ve tepkinin asıl nedeni de budur.

Erdoğan’ın, henüz "Sayın Öcalan" vurgusunun böylesi bir nitelik kazanmadığı dönemde "Sayın Öcalan" demesi ise bir alışkanlığın dikkatsizce sürdürülmesinden başka bir anlam taşımaz.

"Eli kanlı katil" anlamında kullanılan "kelle alıcı" tabirinden ise "Şehitlerimize kelle dedi" anlamı çıkarmak için de en azından "vicdansız" olmak gerekir.

* * *

Tamam... Erdoğan’ın üslubu şahane değil...

Tamam... Erdoğan sözcükleri dikkatle seçen biri değil...

Tamam... Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkması için var gücünüzle savaşabilirsiniz...

Tamam... Barikatlar kurabilir, direniş türküleri bile söyleyebilirsiniz...

Ancak... Unutmayın ki:

Savaşta bile centilmenlik esastır.

Yıllar önce, özel bir kasıt taşımadığı açıkça belli olan ve en fazla dikkatsizlik eseri sarf edilmiş bir sözcükten yola çıkarak, "Bu adam Çankaya’ya çıkamaz" demek...

Ve bu malzemeye "mal bulmuş Mağribi gibi" atlamak...

Bırakın "siyaset adabı"nı, "savaş ahlakı"na sığmaz.

Ayrıca...

Eğer Erdoğan’ın Köşk’e çıkmamasını sağlamak için, eldeki en önemli koz buysa... Yandı gülüm keten helva.

Ahmet Hakan

Hürriyet

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 11:29