VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

AKP'li Koçak ihraç edildi !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

AKP'li Koçak ihraç edildi ! Empty AKP'li Koçak ihraç edildi !

Mesaj tarafından Admin Ptsi 31 Tem. - 19:58

AKP'li Koçak ihraç edildi !
    AKP Afyon Milletvekili Mahmut Koçak partiden ihraç edildi.29 Haziran 2006 13:26

AK Parti Müşterek Disiplin Kurulu, Afyonkarahisar Milletvekili Mahmut Koçak'ı partiden ihraç etti.

Alınan bilgiye göre, Müşterek Disiplin Kurulu, partiden ihracı istenen Koçak hakkında karara vardı. Kurul, Koçak'ın partiden ihracına karar verdi.

Bu ihraçla birlikte AK Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı 355'e düştü.
    Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

AKP'li Koçak ihraç edildi ! Empty AKP'DEN İHRAÇ EDİLEN KOÇAK İLK KEZ KONUŞTU: SİYASİ REFORM ŞA

Mesaj tarafından Admin Ptsi 31 Tem. - 20:01

AKP'DEN İHRAÇ EDİLEN KOÇAK İLK KEZ KONUŞTU: SİYASİ REFORM ŞART
    Mahmut Koçak, ilk kez KONUŞTU

AKP’den ihraç edilen Afyon Milletvekili Mahmut Koçak, ihraç kararını “basından” öğrendiğini belirtirken, karara tepki gösterdi. Türkiye’de siyasi kararların liderlerin iki dudağı arasından çıktığını ifade eden Koçak, siyasette ve seçim sisteminde reforma gidilmesi gerektiğini ifade etti.

--------------------------------------------------------------------------------

Koçak, başka bir partiye “transfer” olmayacağını vurgularken, “Ben millet iradesine inanırım. Afyon seçmenine güveniyorum. Giderim onlarla istişare ederim, konuşurum onların sağ duyusuna liderlerin sağ duyusundan daha çok güveniyorum” dedi.

Partisinden ihraç edilen AKP Afyon Milletvekili Mahmut Koçak, ihraç kararına tepki gösterirken, Türkiye’de öncelikle siyasi reform yapılması gerektiğini bildirdi. Herhangi bir partiye geçmeyi düşünmediğini söyleyen Koçak, “Afyon seçmenine güveniyorum. Giderim onlarla istişare ederim, konuşurum onların sağ duyusuna liderlerin sağ duyusundan daha çok güveniyorum” dedi.

Koçak, Akşam Gazetesi’nin Ankara Sheraton Otel’de düzenlediği gecede, gazetecilerin ihraç kararına ilişkin sorularını yanıtladı.
    İhraç kararını basından öğrendiğini ifade eden Koçak, Türkiye’de yapılması gereken en önemli reformun siyaset reformu olduğunu belirtirken, Türkiye’de siyasetin kurumsallaşamamasından yakındı. İngiltere’de, siyasi partilerin dört yüz yıllık geleneği olduğunu anımsatan Koçak, “Bu gelenek hiçbir zaman bozulmaz. Bizde de Ecevit’in partisi, Recep Tayyip Erdoğan’ın partisi… İşte Türkiye’nin geldiği yapı bu. Biz feodal yapıyı geçemedik. Adamımın adamı gibi tabirlerle siyaset belirliyoruz” dedi.

Türkiye’de siyasetin liderlerin iki dudağı arasında yapıldığını ifade eden Koçak, siyasi liderlerin hepsinin bir araya gelip, sivil toplum kuruluşlarıyla beraber “bataklığı” kurutması gerektiğinin altını çizdi. Koçak, siyasi partiler ve seçim yasasının demokratikleştirilmesi ve halka dayalı hale getirilmesinin önemine işaret etti.

“MİLLETVEKİLİNİ HALK SEÇSİN”

Cumhurbaşkanını halkın seçmesi konusunun tartışıldığını anımsatan Koçak, “Milletvekilini halk niye seçmiyor. Ya şunu bırakın da önce işe temelinden başlayalım. Parlamentodan başlayalım” dedi.
    İhraç kararının “bir milletvekilinin ihracı olarak değil, temsil ettiği görüşlerin ihracı” olarak gördüğünü anlatan Koçak, şunları söyledi:
    “Benim temsil ettiğim görüşlerin ihracı olarak görüyorum ve bu görüşlerimi hür bir biçimde ifade edebilme özgürlüğünün ihraç edildiğini görüyorum. Fikir zenginlikleri ihraç ediliyor. Ben aslında fikir zenginliğinden yani zenginlikten bıktık, fakirlik bir tercihimiz olmaya başladı. Tek tip milletvekili modeli oluşturulmaya mı çalışılıyor. Bunu düşünmeye başladım.”

“MİLLETE SORARIM”

Koçak, başka bir partiye geçmeyi düşünmediğini ifade ederken, “Neden, 1999 seçimlerinde mevcut partiyi kuran arkadaşların partisi kadar tek başına oy almış bir milletvekiliyim ben bölgesinde. Ben millet iradesine inanırım. Taban siyaseti yaparak geldim, terleyerek geldim. Birilerinin mihneti ile gelmedim bu noktalara ve bu noktada Afyon seçmenine güveniyorum. Giderim onlarla istişare ederim, konuşurum onların sağ duyusuna liderlerin sağ duyusundan daha çok güveniyorum. Onlar ne diyorsa doğrusunu söylüyorlar” diye konuştu.

ANKA

Forum Saati C.tesi 27 Nis. - 21:44