VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Aydınlık Karanlığı Boğacak / YIMPAS

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Aydınlık Karanlığı Boğacak / YIMPAS Empty Aydınlık Karanlığı Boğacak / YIMPAS

Mesaj tarafından Admin C.tesi 17 Kas. - 4:06

http://www.haber3.com/artikel.php?artikel_id=101101

02 Kasım 2006
    Aydınlık Karanlığı Boğacak
    İnsanı dehşete düşüren, "Yok, bu kadar da olmaz" dedirten bir trajedi...
    Aynı zamanda, her aşaması, değme gerilim filmlerine taş çıkaracak entrikalarla, inanılması güç dramatik öykülerle dolu bir dolandırıcılık belgeseli!.. YİMPAŞ rezaletinden söz ediyorum; gerçekten hukukun geçerli olduğu, demokrasinin hazmedildiği bir ülkede, on binlerce insanın paralarını göz göre göre "iç eden" cingözlerle "her türden" bağlantısı bulunduğu ortaya çıkmış bir hükümetin, daha ilk gün istifasını vermesi, vermek zorunda kalması gerekirdi...
    - Ama burası Türkiye!..
    Dün, iki ayrı gazetede yer alan manşetleri görünce bir kez daha kanımın donduğunu hissettim. İşte YİMPAŞ rezaletinde son perde:
    - Milliyet gazetesinin haberi: YİMPAŞ'ın eski yönetim kurulu üyesi Reşat Petek, eski Yozgat başsavcısı çıktı.. YİMPAŞ'la ilgili SPK'nin ilk suç duyurusunun da bu dönemde, 1998'de yapıldığı ortaya çıktı. 1999'da emekli olan Başsavcı Petek, YİMPAŞ'ın yönetim kurulu üyeliğine dek tırmandı. YİMPAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Uyar , Reşat Petek'in, İran'da yaptıkları 15 milyon dolarlık yatırımı yürüttüğünü açıkladı... Bitmedi; emekli başsavcı'nın eşi Şerife Petek 'in ortak olduğu Tempo güvenlik şirketinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 2005 ve 2006 yıllarında toplam tutarı 17 milyon YTL olan üç adet ihale aldığı saptandı.
    - Radikal gazetesinin haberi: Almanya'da 2000-2006 tarihleri arasında aynı tabancayla işlenen sekiz cinayetin kurbanlarının tümü YİMPAŞ'zede çıktı... aralarında bir de Rum büfecinin bulunduğu sekiz kurbanın da paralarını almak için YİMPAŞ aleyhine Alman makamlarına başvurduğu da saptandı... Alman polisinin, Ankara'ya heyet göndererek Emniyet'ten yardım istediği ve iki ülke polisinin ortak bir çalışma grubu oluşturduğu öğrenildi.
    Dehşet verici, mide bulandırıcı değil mi?..
    YİMPAŞ rezaleti, insanın dudağını uçuklatıyor...
    On binlerce insandan, bizzat paraları toplayanların başında gelen ve bavul dolusu altını Türkiye'ye sokarken yakalanıp üç yıl hapis yatan Kadir Şöhret 'in itiraf ettiği gibi, 2 milyar Avro toplayan YİMPAŞ'ın bu paraların bir bölümünü İsviçre bankalarında istiflediği de ortaya çıktı... Ancak, asıl sorulması gereken soru şu:
    - Asıl büyük lokma nerde? Kimlerin kasasında?!..
    YİMPAŞ'ın battığı ya da devredildiği saptanan şirketlerine giden para yaklaşık 100-150 milyon Avro... Bu, toplam götürülen paranın yüzde 10'u bile değil!. Geriye kalan devasa vurgun nereye aktarıldı?.. Yanıt aslında çok açık:
    - Türkiye'nin dönüştürülmesi operasyonuna!..
    O gün mutlaka gelecek; bu paraların aktığı kasalar, bunlara destek veren, koruyup kollayan zirveler bir bir ortaya çıkacak ve hepsi bunun hesabını verecek...
    - Aydınlık, bu iğrenç karanlığı mutlaka boğacak...
    Kretschmer 'görevini' tamamladı!..
    AB Türkiye Temsilcisi Hans Jörg Kretschmer, tam da "İlerleme Raporu" nun açıklanmasına bir hafta kala, 4 yıllık görevini tamamlayıp ülkemizden ayrılıyor. Herr Kretschmer bu süre boyunca AB-Türkiye ilişkilerini ısıtacak, müzakerelerin yürümesini sağlayacak bir büyükelçiden çok bir "sömürge valisi" gibi davrandı!. İlişkilerin buz gibi olmasında başrolü oynadı... Ama son açıklaması "terbiyesizce" olduğu kadar, akıl fikirden de yoksundu!.. Hükümetin reformlara devam etmek istediğini, ancak askerin buna direndiğini ve çok konuştuğunu söyleyen Kretschmer, bilin bakalım bu yakınmanın ardından ne dedi?.
    - Askerlerden 4 yıldır defalarca randevu talep ettim ama cevap bile vermediler!..
    Şu işe bakın, askerlerin susmasını ısrarla isteyen AB temsilcisi, konuşmak için randevu talep ediyor!.. Randevu alsaydı, bay Kretschmer askerlerle ne "konuşacak" tı acaba?.
    - İkiyüzlülüğün bu kadarına da pes!..
    Ancak hakkını da teslim edelim; Herr Kretschmer, Türkiye'deki "görevini" hakkıyla tamamladı... Şimdi sıra Afganistan'da!..

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 6:48