VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Aydın Doğan Zaman'a göz kırptı !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Aydın Doğan Zaman'a göz kırptı ! Empty Aydın Doğan Zaman'a göz kırptı !

Mesaj tarafından Admin Paz 11 Kas. - 3:50

Aydın Doğan Zaman'a göz kırptı !
    Aydın Doğan Romanya'da Zaman gazetesine sıcak mesajlar gönderdi..

16 Şubat 2007 10:17

Türk medya sektörünün önde gelen kuruluşlarından Doğan Yayın Holding, yurtdışı yatırımlarına hız verdi. Türkiye'de Kanal D, Star TV, CNN Türk ile Hürriyet, Milliyet ve Posta gazeteleriyle faaliyet gösteren holding, Almanya'nın en büyük medya grubu ProSiebenSat ile Rusya ve Doğu Avrupa'nın basılı ve online seri ilan alanında lider kuruluşu Trader Media East (TME)'e talip olduktan sonra şimdi de Balkanlar'a uzandı.

Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Kanal D markasıyla Romanya'da yerel dilde yayın yapacaklarını söyledi. Cihan muhabirinin sorularını cevaplandıran Doğan, Romanya'ya şimdilik yayıncılık alanında girdiklerini; ancak ileride başka yatırımlar da yapabileceklerini belirterek, "İlk üç televizyondan biri olma konusunda iddialıyız. Üç yılda bu hedefi yakalayacağımızı zannediyorum." dedi. Romanya'da çok iyi kadrolar transfer ettiklerini bildiren medya patronu, lig maçlarının yayını konusunda çok iyi bir avantaj elde ettiklerini kaydederek, "Kanal D Romanya'nın bütün teknik altyapısı Türkiye'den sağlandı. Gördük ki arkadaşlarımız bu konuda bayağı başarılı bir noktada." diye konuştu. Romanya'yı tercih etmelerinin nedenini, "Türkiye'ye komşu ve gelişmekte olan bir ülke. Avrupa Birliği'ne girdi. 22 milyon nüfusu var." gerekçeleri ile açıklayan Doğan, Bulgaristan ve Makedonya'da da televizyon kurmayı düşündüklerini ifade etti. Daha önce Bulgaristan'da televizyon yayıncılığı için çalıştıklarını, hâlâ da girişimlerinin devam ettiğini kaydeden Doğan, ruhsat almada zorluk çektiklerini dile getirdi. Makedonya'ya çok önem verdiğini de vurgulayan Doğan, Alman pazarına girmeyi çok istediklerini; ancak talip oldukları ProSiebenSat'ın kendilerinden daha çok para veren ABD'liler tarafından satın alındığını söyledi. Doğan Yayın Holding'in patronu, "Yeni bir fırsat çıkarsa değerlendiririz." ifadesini kullandı. Doğan, Rusya ve Doğu Avrupa'da faaliyet gösteren ilan grubu Trader Media East (TME) için teklif verdiklerini hatırlatarak, sonucun müspet olmasını umduklarını sözlerine ekledi.

Şener: Derin devlet ifadesi sevimsiz

Kanal D'nin Romanya'da yayına başlaması sebebiyle düzenlenen gala gecesi, Türkiye'den birçok ünlü ismi bir araya getirdi. İşadamı Aydın Doğan'ın özel uçağıyla başkent Bükreş'e gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, eski Adalet Bakanı Mehmet Moğultay, eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, işadamları Osman Boyner ve Şevket Sabancı ile gazeteci Nuri Çolakoğlu, Türkiye'nin Bükreş Büyükelçisi Ahmet Rıfat Ökçün'ün verdiği öğle yemeğine katıldı. Yemekten sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Yardımcısı Şener, Türkiye'de son zamanlarda tartışılan derin devlet konusunda açıklamalarda bulundu. Eskiden beri Türkiye'de derin devlet kavramının kullanıldığını belirten Şener, anlatılmak istenenin 'Kamuda görev bağlantısı olduğu halde hukuk düzeni dışında kendilerini yetkili görüp iş yapan insanlar var mı yok mu?' tartışması olduğunu söyledi. "Doğrusu bu derin devlet ifadelerinin sevimli olmadığını düşünüyorum. Devlet dediğiniz şey hukuk düzeni içerisinde işler. Bir şeyin işleyişinde hukuk düzeni kuralları yoksa o mekanizmayı devlet olarak vasıflandırmak doğru değil." diyen Şener, ancak ifade edilmeye çalışıldığı gibi bir derin devletin olup olmadığı tartışmalarına girmek istemediğini kaydetti. Parlamento Sarayı'nda dün akşam düzenlenen Kanal D'nin gala gecesine Türkiye'den Anadolu Ateşi ve pek çok sanatçı katıldı. Romanya'nın ünlü sanatçıları da şarkılar seslendirdi.

Aydın Doğan: Dünyanın her yerinde Zaman'ı görüyorum, seviniyorum

Kanal D'nin gala gecesine katılmak üzere Romanya'ya gelen Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan (sağda), Bükreş Büyükelçiliği'nde Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile birlikte Zaman'ın Romanya baskısını inceledi. İşadamı Doğan, "Eskiden dünyanın neresine gidersem 'kendi yayınlarım var' diye övünürdüm. Şimdi dünyanın neresine gidersem Zaman'ı görüyorum. Bunu sevinerek, överek söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Zaman

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 7:09