VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

4 pilottan UFO ihbarı !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

4 pilottan UFO ihbarı ! Empty 4 pilottan UFO ihbarı !

Mesaj tarafından Admin C.tesi 20 Ekim - 7:20

4 pilottan UFO ihbarı !
    4 savaş uçağının pilotu aynı şeyi söylüyor: UFO gördük !

04 Aralık 2006 10:16

Türk hava sahasındaki son UFO olayı yaklaşık iki ay önce 1 Ekim tarihinde yaşandı. Olaya ilişkin tutulan rapora göre Eskişehir 1'inci Ana Jet Hava Üssüne bağlı 4 adet Fantom savaş uçağı Diyarbakır dönüşü havada bir UFO ile karşı karşıya geldi. Gece yarısı meydana gelen olayda pilotlar, tanımlanamayan bir cisim tespit ettiklerini bağlı bulundukları üs komutanlığına bildirdiler. Yaklaşık 3 metre çapındaki UFO, bir süre radarlarda da izlendi. Meçhul cisim daha sonra, süraatle gözden kayboldu. Filo komutanı olayı bir rapor halinde üstlerine bildirdi. Hava Kuvvetleri pilotlarının yaşadığı bu olay, kayıtlara tanımlanamayan gök cismi UFO olarak girdi.

Son aylarda arka arkaya UFO'ların görülmesi devleti harekete geçirdi. UFO gördüklerini ileri süren pilotların ifadeleri doğrultusunda Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 'UFO Dosyaları' oluşturuldu. 'UFO gördük' iddiasında bulunan her kurum bunu bir rapor haline getirdi. Raporlar paylaşım ve yardım talebiyle CIA'ye gönderildi.

CIA İLE İŞBİRLİĞİ

MİT, UFO konusunda başlattığı çalışma kapsamında Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı'nın (CIA) bilgisine başvurdu. CIA da bir süre sonra MİT'in talebine yanıt verip ortak çalışma önerisini kabul etti.

DAHA ÖNCE ÜÇ OLAY KAYITLARA GİRDİ

1985 İzmir : Çiğli Hava Üssü'nden kalkan 122. Filo'ya bağlı T-37 tipi eğitim uçağının pilotu kalkıştan sonra bir UFO gördü. Disk şeklindeki parlak bir hava cismine ilişkin bilgi Bölge Savaş Harekat Merkezi'ne aktarıldı.

1998 Balıkesir: Türk Hava Kuvvetleri F16 pilotu bir yüzbaşı: 'Eğitim uçuşundaydım. Son sürat giderken önüme çapraz geçiş yaptılar. Benden 7 - 8 kat daha hızlıydı. Metalik disk şeklindeydi. Bir süre önümde gitti, sonra aniden gözden kayboldu'

1999 Kütahya: 'UFO'yu gören Türk Hava Kuvvetleri F14 pilotu Binbaşı: 'Birdenbire yanımda yan yana uçan cisimler fark ettim. Yaklaşık 3-4 dakika benim hızımla uçtular. Sonra ileri gittiler. Daha sonra aynı hızla geri geldiler. Bir anda aşağıya doğru alçaldılar, sonra tekrar benim birkaç feet üstüme çıkıp kayboldular'

MİT ARŞİV OLUŞTURDU

Pilotların ifadeleri ile elde edilen görsel malzemeler 2002 yılında Milli İstihbarat Teşkilatı'na gönderildi. MİT de aynı yıl içinde geniş kapsamlı bir çalışma başlatarak UFO Arşivi oluşturdu. UFO'lara ilişkin iddiaları inceleyen MİT, olay analizleri yaptı ve uzman kişilerin görüşlerine başvurdu.

UŞAKLILAR TAŞLA UZAYLI KOVALAMIŞTI

1959 Muğla : Yerkesik Köyü sakinlerinin ifadelerine göre gözyüzünde parlak bir cisim görüldü. Nesne aniden üç parçaya ayrıldı. Üç parça ayrı yönlerde gittikten sonra birleşerek top gibi oldu ve büyük hızla gözden kayboldu.

1965 Ankara: Ankara'nın kuzeydoğu yönünde ve ufuk çizgisinin hemen üzerinde hareket etmeden duran gökcismi, bir saniye içinde sırayla mavi, beyaz, yeşil, sarı ve kırmızı renklere büründü ve biçimsel değişikliklere uğradı...

1966 İstanbul: Kandilli Gözlemevi'nden bir UFO fotoğrafı çekildi. Gözlemevi astronomlarından biri 6 inçlik aynalı bir teleskopla her zamanki güneş gözlemlerini yaparken, uzun bir cismin güneşin önünden geçtiğini gördü. Olay beklenmedik bir anda gerçekleştiğinden cisim fotoğraflanamadı.

2001 Gaziantep: Polis kameraları parlak bir ışık tespit etti.

2001 Antalya: Alanya ve Gazipaşa sınırını oluşturan Toroslar üzerinde bulunan Kaş Yaylası bölgesine gece saat 21.30 sularında ateş topu şeklinde bir cisim düştü. Olay sonrasında jandarma bölgede arama yaptı, ancak sonuç alınamadı.

2001 Uşak: Uşak'ın Eşme İlçesi'nde, Narlı Köyü'nden 3 kişi 'kırmızı ayaklı, elips gözlü, parlak jelatin giysili' yaratıklar gördüklerini iddia etti. Köylüler uzaylıları taş atarak kovaladıklarını söyledi.

2002 Trabzon: 16.50'de İstanbul'dan 124 yolcusuyla havalanan THY'nin TK 550 sefer sayılı Boeing-737 tipi yolcu uçağının pilotu havanın karardığı saatlerde Trabzon Havalimanı'na inmeden 5 dakika önce radarlarında çok parlak ve patlayarak parçalara ayrılan bir cisim gördü. Durum hemen Trabzon Havalimanı Kule'sine bildirildi. Trabzon Jandarma Alay Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'ne de bilgi veren pilot ''Radarlarımda gördüğüm cisim çok parlaktı. Kısa bir süre sonra da patladı ve parçalara ayrıldı'' dedi.

2005 Denizli: 11. Piyade Tugay Komutanlığı üzerinde görülen esrarengiz ışıklı cisim görüldü. Işıklı cisim kameraman Osman Çaka, tarafından görüntülendi. Çaka, cismin kırmızı, yeşil ve mavi renkler saçtığını söyledi. Çaka, 'Işıklı cismin alttan ve üstten basık olduğunu, hatta ortasında çekirdek olduğunu gördüm. Cismin hareket edip etmediğini anlamak için kamerayı beton duvarın üzerine koyarak sabitledim. Cismin aşağı yukarı gidip geldiğini fark ettim' dedi.

Akşam
    Mutlu Çölgeçen
    Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

4 pilottan UFO ihbarı ! Empty İstanbul'da UFO görüldü !

Mesaj tarafından Admin C.tesi 20 Ekim - 20:14

İstanbul'da UFO görüldü !
    İstanbul semalarında dolaşan esrarengiz ışık kümesi görenleri şaşırttı.

04 Ocak 2007 10:06

İstanbul semalarında akşam saatlerinde beliren beyaz renkli esrarengiz cisim, görenlerin ufo yorumu yapmasına neden oldu. Yerden yansıyan bir ışık olsa, kaynağı ile arasında bir bağlantı olacağını söyleyen vatandaşlar, beyaz renkli parlayan cismin UFO olabileceğini ileri sürdü.

Bahçelievler Yenibosna mevkiinde oturan vatandaşlar, saat 22:00 sıralarında gökyüzünde beliren beyaz renkli esrarengiz cisimin UFO almasından şüphelenerek sokağa döküldü.

Sürekli kendi etrafından dönerek hareket eden ve çıplak gözle net görülebilen cismin ne olabileceği sorusu üzerinde duran bazı vatandaşlar ise yeryüzünden yansıyan bir ışık olma ihtimalinin olmadığını, cismin hiç bir bağlantısının bulunmadığını ileri sürdü.

Sürekli yer değiştirdiği ve İstanbul'un bir çok yerinden görülebildiği öğrenilen cismin, ufo olabiliceğini söyleyen bir vatandaş, "Benim aklıma UFO demekten başka bir şey gelmiyor. Çünkü hiç bir şeye benzemetedim," dedi. Cismin yeryüzü ile hiç bir bağlatısının olmadığını belirten bir başka vatandaş ise "Işık yansıması olsa arada bir ışık bağı olurdu," şeklinde konuştu.

İstanbul semalarında dönerek dolaşmaya devam eden cisim esrarengizliğini korurken görenler ya ışık yansıması ya da UFO yorumu yaparak cisme açıklık getirmeye çalışıyor.

CİHAN

Forum Saati Cuma 17 Mayıs - 4:47