VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Bunların acayip Müslümanlığı

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Bunların acayip Müslümanlığı Empty Bunların acayip Müslümanlığı

Mesaj tarafından Admin Salı 16 Ekim - 1:32

Bunların acayip Müslümanlığı
    Yazar Adı: Emin Çölaşan
    Yazar İletişim: ecolasan@hurriyet.com.tr

İSLAMCI gazetelerden biri kitapçık eki verdi. Adı ‘Bir Günlük Hayat’. Bu gazete, ülkeyi yönetmiş olan bir siyasi partinin yayın organı.
    Ben de üşenmedim, bu eki baştan sona okudum, bilmediğim şeyleri öğrendim! Örneğin, yemek yerken ne yapılacağını, tuvalete nasıl girilmesi gerektiğini, tuvalet öncesinde ve sonrasında hangi duaların okunması gerektiğini, şeytanın nerelerde gezindiğini geç bile olsa öğrenmiş oldum. Fevkalade yararlı oldu!
    21. yüzyıl Türkiyesi bu konularla ilgilenmeli, bilmeyenlere öğretmek için böyle kampanyalar başlatılmalı!
    Yukarıda sözünü ettiğim gazete ekini özetliyorum. Okuyun da öğrenin!

* * *

‘Eve girerken Besmele ile ve sağ ayakla girin. Selam verin ve önce sol ayakkabınızı çıkarın. Evlere gelirken kapının karşısından gelmeyin. Onlara (kapıya) yandan gelin.
    Yemek yerken ayakkabılarınızı çıkarın. Zira güzel bir sünnettir.
    Yemeği soğutun. Zira soğutmanın bereketi daha büyüktür.
    Tabağın ortasından değil, kenarından yiyin. Zira bereket üstten iner.
    Lokmanız yere düşerse üzerinde olanı temizleyin, sonra onu yiyin. O lokmayı şeytana bırakmayın.
    Bir şey içtiğinizde bir yudumda nefes almadan içmeyin çünkü böyle içilmesi karaciğer hastalığına sebep olur.
    Yemek yediğinizde veya bir şey içtiğinizde şöyle deyin: ‘Bismillahi ve billahillezi la yedurru maasmihi şey’un fil ardı vela fissema’ya huyyu ya kayyum.’ Böyle söylerseniz o yiyecek ve içecekten size bir hastalık gelmez. Hatta içinde zehir bile olsa.
    Bir şey yediğinizde sağ el ile yiyin, sağ el ile için. Zira şeytan solu ile yer, solu ile içer, solu ile verir ve solu ile alır.
    Yemek üzerine uyumayın, yoksa kalpleriniz katılaşır.
    Tırnaklarınızı kesin ve onları gömün.’

* * *

Kitapta helaya nasıl girip çıkılması gerektiği de ayrıntılı bir biçimde anlatılıyor:
    ‘Helaya başınız örtülü girmek, kıbleye karşı durmamak, ayakta işememek, sol ayakla girip sağ ayakla çıkmak gerekir.
    Def-i hacet (büyük abdest) esnasında batı ve doğu tarafına dönün. Kıbleyi önünüze almayın ve arkanızı da dönmeyin.
    (Peygamberimiz) Helaya girdiklerinde ayakkabısını giyer, başlarını örterlerdi. Helaya girecekleri zaman şöyle dua ederlerdi: ‘Bismillah, Allahümme inni euzubike minel hubsi vel habaisi.’ Abdest bozmaktan çıktıklarında ‘Gufraneke’ derlerdi.
    Sizden biri heladan çıkınca şöyle desin: Hamdolsun o Allah’a ki, bana eza vereni benden giderdi ve bana yararlı olanı da benim üzerimde tuttu.’
    Uyarılar ve kurallar devam ediyor:
    ‘Melaike (iyi melekler) içinde heykel ve resim olan eve girmez.
    Kuran’ın üçte birini okumadan sakın uyumayın.
    Ayakkabınızı giyerken sağı ile başlayın, çıkarırken de solu ile başlayın ki, giyerken sağ ayak birinci, çıkarırken de sonuncu olsun.
    Bıyıkları kesin, sakalı affedin. Yahudilere benzemeyin.
    Sizden biri yürürken yorulup aciz kalırsa adımlarını geniş atsın. Zira bu şekil yürüme yorgunluğu giderir.
    Yürürken sağa sola bakmayın, konuşmayın.
    Sizden biri aksırdığında ‘Elhamdülillah Rabbil alemin’ desin. O bunu söyleyince yanındaki kimse de ‘yağfirullahukellah’ desin. O böyle deyince aksıran da ‘yağfirullahu lena ve leküm’ desin.
    Sizden biri geyirdiğinde ve aksırdığında sesini yükseltmesin. Zira şeytan böyle durumlarda sesin yükselmesinden hoşlanır.
    Çarşıya ilk giren olmayın. Son giren de olmayın. Zira şeytan orada yumurtladı ve civcivledi.
    Camide safları düzeltin, omuzları birleştirin. Zira şeytan aranıza Hicaz koyunu gibi girer.
    Bir kimse abdestli yatar ve o gece ölürse, şehit olarak ölür.’
    İşte böyle efendim! Birilerinin yüce ve kutsal bir dini günümüzde bile nerelere sürüklemeye kalkıştığını, Müslümanlığı nasıl küçük düşürdüğünü ve kafaları hangi saçmalıklarla doldurduğunu görünüz.
    Bu kitapçığı hazırlayanlardan biri olan Prof. Dr. Osman N. Çataklı’yı kutlarım, eğer hayatta ise daha nice öğrenciler yetiştirmesini dilerim!
    HÜRRİYET

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 7:59