VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Bakan Şahin bu fotoğrafa ne diyecek?

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Bakan Şahin bu fotoğrafa ne diyecek? Empty Bakan Şahin bu fotoğrafa ne diyecek?

Mesaj tarafından Admin Salı 3 Tem. - 3:14

Bakan Şahin bu fotoğrafa ne diyecek?
    Mehmet Ali Şahin’in İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Hoca ile kucaklaştığı fotoğraf yayınlandı..

04 Ekim 2006 11:36

Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Çarşamba'da sarık ve cübbe ile dolaşanları vatandaşların uyarması gerektiğini belirterek "İçişleri de gerekeni yapmalı" demişti.

İslami kesimin de tepkisini alan Şahin'in bu açıklamaları Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz'ın gözünden kaçmadı.

Yılmaz, Bakan, Şahin'in son açıklamasını bu fotoğrafla vurdu. Hürriyet'in arşivinden bir fotoğrafı köşesinde yayınladı. Yazara göre Bakan, “Ele verir talkını kendi yutar salkımı” rölünde.

Şahin'in İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Hoca ile kucaklaşmasını gösteren fotoğraf için Yılmaz, şu soruyu sordu:

“..O kişi herkesin bildiği gibi her yerde cüppesi ve sarığıyla dolaşıyor. Nitekim camide Başbakan Yardımcısı ile çekilen fotoğrafında da aynı kılık içindeydi.

Merak ettim, acaba o gün bir "vatandaş olarak" Şahin, söz konusu tarikat liderini bu kılıkla dolaşmaması için uyardı mı? Üst düzey bir kamu yöneticisi olarak, civarda bulunan görevlileri bu duruma göz yumarak "görevlerini ihmal ettikleri için" uyardı mı?..”

İŞTE O YAZI:

Ele verir talkını kendi yutar salkımı

BAŞBAKAN Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Fatih Çarşamba’da olduğu gibi sarık ve cüppe ile dolaşanları vatandaşların uyarması gerektiğini belirterek "İçişleri de gerekeni yapmalı" dedi.

Mehmet Ali Şahin’in bu sözleri dünkü Hürriyet’te ve başka bazı gazetelerde de yayımlandı.

Şahin, kılık kıyafet yasasına göre cüppe ve sarığı kimlerin giyebileceğinin belli olduğunu, bu duruma göz yummanın da görevi ihmal etmek anlamına geldiğini söyledi.

Haberde Şahin’in "geçenlerde Fatih’e gittiğimde Fevzi Paşa Caddesi’nde dolaşmıştım ki Çarşamba’ya çok yakındır. Oralarda bu şekilde dolaşan kimse görmedim" dediği de haberde yer alıyor.

Ben ise Şahin’in bu kılıkta dolaşan birilerini gördüğüne çok eminim. Hafızama güveniyorum ama yine de yanlış yapmamak için Hürriyet fotoğraf arşivinde bir araştırma yaptım.

Ve Mehmet Ali Şahin’in, Fatih Camii avlusunda, Çarşamba’daki tarikat lideri ile el sıkışıp, öpüşürken çekilmiş fotoğrafını buldum.

O kişi herkesin bildiği gibi her yerde cüppesi ve sarığıyla dolaşıyor. Nitekim camide Başbakan Yardımcısı ile çekilen fotoğrafında da aynı kılık içindeydi.

Merak ettim, acaba o gün bir "vatandaş olarak" Şahin, söz konusu tarikat liderini bu kılıkla dolaşmaması için uyardı mı?

Üst düzey bir kamu yöneticisi olarak, civarda bulunan görevlileri bu duruma göz yumarak "görevlerini ihmal ettikleri için" uyardı mı?

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 6:24