VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Erdoğan ile vatandaşın ilginç diyalogu

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Erdoğan ile vatandaşın ilginç diyalogu Empty Erdoğan ile vatandaşın ilginç diyalogu

Mesaj tarafından Admin Salı 3 Tem. - 2:31

Erdoğan ile vatandaşın ilginç diyalogu
    İşte Uşak'a giden Başbakan Erdoğan'la bir vatandaşın ilginç diyalogu..

17 Eylül 2006 17:22

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonominin tahminlerin ötesinde büyüme gösterdiğini belirterek, "Önümüz açık, geleceğimiz aydınlıktır" dedi. Uşak’taki toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın konuşması sık sık sevgi tezahüratlarıyla kesildi. Başbakan Erdoğan da konuşmasını keserek, "Ben de sizi seviyorum" dedi. Törene katılanlardan biri Erdoğan’a "Anamın selamı var" diye seslendi. Başbakan Erdoğan da "Benden de selam söyle" dedi. Konuşmalardan sonra TOKİ evlerinin anahtar teslimi ve kura çekim töreni yapıldı. Başbakan Erdoğan, anahtarını teslim ettiği ailelerle sohbet etti ve ailelere duygularını sordu. Erdoğan, evlerin kuralarını da çekti.
    Erdoğan, canla başla çalıştıklarını, bütün imkanları, kaynakları en verimli kullanmaya ve Türk insanına en iyi hizmeti sunmaya gayret ettiklerini ifade ederek, "Ekonomimiz, tahminlerin ötesinde büyüme, gelişme gösteriyor. Önümüz açık geleceğimiz aydınlıktır" diye konuştu.
    Törene katılanlardan zaman tünelinde birkaç yıl öncesine gitmelerini ve 4 yılın muhasebesini yapmalarını isteyen Başbakan Erdoğan, "Ben sizin insafınıza bırakıyorum. Anneler, özellikle size sesleniyorum, ekmeğinden sütüne, pirincine, makarnasına varıncaya kadar o gün ne durumdaydık, bugün ne durumdayız, bunun hesabını yaparsak gelinen noktayı çok iyi görürsünüz" dedi.
    Göreve geldiklerinden bu yana özellikle televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi satışlarında ciddi artışlar olduğuna dikkati çeken Başbakan Erdoğan, "Bu artışlar şunu gösteriyor, ya evlerde televizyonlar, buzdolapları, çamaşır makineleri değişiyor, ya da evlenenlerin sayısı artıyor. Bunların rakamsal olarak hepsi bizde mevcut" diye konuştu.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ

Gençlerin, Uşaklılar’ın, herkesin üniversiteyi konuştuğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle dedi:
    "Biz dedik ki ’Hazır olduğunda üniversiteyi biz Parlamento’dan geçiririz’ Parlamentodan geçirdik mi, Uşak üniversitesi kuruldu mu? Şimdi Uşak’ta sadece bir üniversiteye bağlı fakülteler değil, Uşak Üniversitesi var. Dolayısıyla bundan sonraki detayları bizimle alakalı değil, YÖK ile alakalı. Yine bazı sıkıntılar yaşanmıyor değil, yaşanıyor. Onun da zaten sebeplerini benden daha iyi biliyorsunuz, ama bu konunu üzerinde duracak değilim."

KÖYDES PROJESİ

Başbakan Erdoğan, KÖYDES Projesi’ni Türkiye’ye sunacaklarını söylediğini anımsatarak, 2007’nin sonuna kadar Türkiye’de yolu, suyu olmayan bir köyün kalmayacağını ifade etti. Türkiye’de köylerdeki yol ve su çalışmasının devam ettiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:
    "Az önce valimizle de konuştum, ’Nasıl çalışmalar’ dedim. Hızla devam ediyor. Önümüzdeki yılın sonunda yolu, suyu olmayan köy kalmayacak. Bunlar var mıydı, öyle bir şey var mıydı? Bu ülkede vatandaşımın ayağı çamura değmesin istiyoruz, her yer asfalt olsun istiyoruz. Zira yol medeniyettir. Su medeniyettir. Dolayısıyla bunu halletmek boynumuzun borcudur ve şu anda bu bitiyor. Bu yıl 2 katrilyon ayırdık bu işe. Gelecek yıl da ne gerekiyorsa bunu da ayırmak suretiyle bu işi bitireceğiz." Başbakan Erdoğan, Uşak’a gelirken, kentteki dereye atık su ve sanayi atıklarının aktığını gördüklerini, bu kirliliğin insanları zehirlediğini söyledi.
    Bölgenin, kentsel dönüşüm arazisi haline getirilmesini isteyen Başbakan Erdoğan, "Böylece nasıl bini aşkın konut süratle yapılıp, konutlarımız süratle satıldıysa orada yapılacaklar da hemen satılacaktır. Uşak’ımızı el birliğiyle bu çirkinlikten kurtaracağız" diye konuştu.
    Başbakan Erdoğan, el ele verilerek bölgede adım atılacağına inandığını belirterek, "İnanıyorum ki derici arkadaşlarımız ellerinden gelen kolaylığı gösterecekler ve birlikte Uşak’ımız bu çirkin görüntüden, bu sıkıntıdan kurtulmuş olacaktır" dedi.
    Uşak’ta çeşitli okulların yanı sıra şantiye, arıtma tesisi, Uşak-Banaz duble yolunun toplu açılışlarını yaptıklarını, ayrıca TOKİ Uşak Merkez birinci etap 308 adet konutun anahtar teslimiyle 2. etap 520 konutun kura çekim törenini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti:
    "Kalkınma seferberliği aynı tempoyla devam edecek. Bu yatırımlar daha büyüklerinin habercisidir. Devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneklerini vermek suretiyle bunu devam ettireceğiz. Biz daha çok çalıştıkça, birbirimize daha çok kenetlendikçe inanıyorum ki şehirlerimiz daha mamur, insanlarımız daha mutlu olacak. Bu inançla yorulmayacak, başaracağız. Bugün açılışını yaptığımız bütün bu tesislerin, konutların, duble yol ve okulların hayırlı olmasını diliyorum."

NOTLAR

Başbakan’ın konuşması sık sık sevgi tezahüratlarıyla kesildi. Başbakan Erdoğan da konuşmasını keserek, "Ben de sizi seviyorum" dedi. Törene katılanlardan biri Erdoğan’a "Anamın selamı var" diye seslendi. Başbakan Erdoğan da "Benden de selam söyle" dedi.
    Konuşmalardan sonra TOKİ evlerinin anahtar teslimi ve kura çekim töreni yapıldı. Başbakan Erdoğan, anahtarını teslim ettiği ailelerle sohbet etti ve ailelere duygularını sordu. Erdoğan, evlerin kuralarını da çekti.
    Başbakan Erdoğan, vatandaşlara, içinde çeşitli bilgiler ve doğa olaylarının açıklamasının bulunduğu "akıllı ajandalar" ve oyuncak dağıttı.
    Kalabalık arasında, "Sivaslı Milli Eğitim Müdürlüğü denetlensin" yazılı pankart açıldığı görüldü.
    Toplu açılış törenini butona basarak gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, daha sonra Uşak Valiliğine geçti. Buradaki ziyaret basına kapalı gerçekleşti.

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 8:00