VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Erdoğan şehit anasını neden aramadı?

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Erdoğan şehit anasını neden aramadı? Empty Erdoğan şehit anasını neden aramadı?

Mesaj tarafından Admin Ptsi 2 Tem. - 20:48

Erdoğan şehit anasını neden aramadı?
    Başbakan Erdoğan, oğlu şehit düşen anneyi neden aramadığını açıkladı..

07 Eylül 2006 09:27

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta Hakkari'nin Çukurca ilçesinde şehit olan Asteğmen Zeki Burak Okay’ın annesi Neriman Okay'ı, neden aramadığı konusuna açıklık getirdi. Okay'ın, oğlunun cenaze törenindeki sert tepkisini ve komutanın yakasına sarılmasını gündeme getiren Erdoğan, "Şimdi telefonda aynı durumla ben de karşılaşırsam, bunu mu dinleyeceğim ben. Biz yan gelip yatmıyoruz ki" dedi.
    CNN Türk'te dün gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, şehitlerle ilgili haberlerden ve köşe yazarlarının yorumlarından ötürü medyaya sert tepki gösterdi. "Medya bana kızacak ama ben medyamızdan müştekiyim" diyen Erdoğan, medyanın bilerek ya da bilmeyerek bu işi farklı bir yöne çekmesinin bu havayı doğurduğunu söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:
    "Ben mesela geçenlerde bir şehit annesine telefon açmadım. Bir tanesine açtım. Telefondaki açıklamalar komutanın yakasına sarılmalar. E şimdi telefonda aynı durumla ben de karşılaşırsam bunu mu dinleyeceğim ben. Ama öbürüne açtım. Öbürü de tam aksi. O da 'vatanımız sağolsun, sizler sağolun. Sizler koşturuyorsunuz, didiniyorsunuz' diyor. Bir taraftan da dualar etmeye çalıştı. Biz de yan gelip yatmıyoruz ki biz de koşuyoruz."

Sezer'e eleştiri

Lübnan'a asker gönderme kararı ile ilgili de içinin rahat olduğunu belirten Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i de isim vermeden "Bazıları diyorlar ki 'Efendim hemen üzerine atladı.' Biz hiç bir şeyin üzerine hemen atlamadık" diye eleştirdi. Askerlik "Yan gelip yatma yeri değil" sözlerine de açıklık getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Yaptığım açıklamanın önünü arkasını görmeden, sadece 'Askerlik yan gelip yatma yeri değildir' ifadesini kullanmak suretiyle bunu sağa sola çekmek isteyenler oldu. Şehit analarına olan saygımız her zaman daimdir, ama askerliğin kaderi bu. Askere giden insan kim olursa olsun bu tür bir şeyle karşı karşıya kalabilir. Ha bugün terör bölgesi var, bundan dolayı o bölgeye kurasını çekenler, düşenler; bunlar özenle seçilip de gönderilmiyor ki, bilgisayarla seçiliyor. Dolayısıyla 'Vatan sağ olsun, devletimiz sağ olsun, bir gider 2 gider' diyenler var."

ABD'de BOP'u konuşacağım

ABD gezisinde Büyük Ortadoğu Projesi ile ilgili Bush'la görüşeceğini belirten Erdoğan bu projede yanlış giden bir şeyler olduğunu kaydetti. Erdoğan, "Biz Filistin sorununda aktif bir rol alma gayreti içinde olduk. Ancak HAMAS seçimi kazanınca yaklaşım değişti. Bu Filisten halkının tercihidir. Saygı duymak gerekir. Demek ki proje samimi bir proje değildir. Ben ABD'ye gittiğimde bunları konuşacağım" dedi.

Milliyet

Similar topics

-

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs - 7:09