VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

ZAPSU: "BABAANNEM KÜRT DİYE PKK'LI DAMGASI YEDİM!"

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

ZAPSU: "BABAANNEM KÜRT DİYE PKK'LI DAMGASI YEDİM!" Empty ZAPSU: "BABAANNEM KÜRT DİYE PKK'LI DAMGASI YEDİM!"

Mesaj tarafından Admin Ptsi 2 Tem. - 20:44

ZAPSU: "BABAANNEM KÜRT DİYE PKK'LI DAMGASI YEDİM!"
    Suskunluğum yanlış yorumlandı..

Cüneyd Zapsu PKK'ya destek verdiği iddialarına da yanıt verdi..

--------------------------------------------------------------------------------

119. PKK'yı desteklediğiniz iddiaları hakkında ne diyorsunuz? Nereden çıkıyor bu söylentiler? ( Dilek Yaraş / İnternethaber )

Bu bana ailemin bir kısmının (Babaannem ve bir koldan büyükbabam) kökeninden dolayı vurulan bir damgadan başka bir şey değil. Başka hiçbir tutanakları yok bu iftira atanların. Olsa şu ana kadar ortaya çıkmıştı zaten. Tek söylenen Babaannemin eski bir Kürt ailesine mensup olması ve bu ailenin bazı mensuplarının bundan yüz küsür sene önce devlete baş kaldırmış olmaları. Dedemin ise Said-i Nursi ile dost olması ve kızlarından birinin (yani halamın) meşhur Musa Anter ile evlenmiş olması.

Ancak şunları yazmıyorlar: Diğer kızını bir Binbaşı olan Remzi Yılmaz’a vermiş, oğluna (yani babama) Rumeli göçmeni İbrahim Uzel’in kızını almış, Necip Fazıl ile birlikte milliyetçi Büyük Doğu Cemiyeti’nin kurucusu olmuş. Bu gerçekler acaba niye görülmek istenmiyor. Bir de Kürt Teali Cemiyeti’nden bahsediliyor. Halbuki benim bildiğim rahmetli dedem Kürt Teali Cemiyeti kurucusu değil, Kürt Hevi Cemiyeti’nin kurucusudur. Kurucusu olduğu Cemiyet Cumhuriyet döneminde resmi izinle kurulmuş İstanbul’daki Kürt talebeleri destekleyen bir cemiyettir. Hatta bu cemiyet o zamanlarda Kürt talebelere el atan Bolşevizm karşıtı olarak çalışmış. Bunu dahi yanlış yazıp yayıyorlar! Kaldı ki dedem dindar bir insandı ve dinimizde ırkçılığa dayalı milliyetçilik anlayışının olmadığını herkes gibi elbet dinimizi çok iyi bildiği eserlerinden anlaşılan dedemin kendisi de biliyordu.

Benim hakkımda söylenen bir başka husus daha var, o da şirketlerimde Kürt Teali Cemiyet Başkan ve üyelerinin torunlarını çalıştırdığım. Bu konuda da söyleyeceğim var!

1) Bu bir yalandır, değil diyenler iddialarını ispat etsinler!

2) Bir an bu iftirayı doğru kabul edin. Farz edinki katil bir kişi var. Şimdi onun soyundan gelenlere, torununada mı iş vermemek lazım? Yazık ki, modern Türkiyemiz’de hala bu anlayışta kimseler var.

Biz şu Cuneyd Zapsu’yu nasıl PKK ile ilişkilendiririz diye bir şeyler bulmaya çalışıyorlar. Fakat ortada bulunan bir şey yok, çünkü olmayan bir şeyi arıyorlar.

Bırakın bana, aileme karşı atılan tüm iftiralara karşı da dava açtım. Üzüldüğüm, zaten büyük yük altında olan Türk adaletinin benim yüzümden daha fazla meşgul olması. Ancak bu gibi iftira ve asılsız iddialar karşısında suskunluğum yanlış yorumlandı, bu konuda bir zayım yanım var sanarak daha da fazla üstüme geldiler. O kadar ileri gidildi ki bunlara inanarak “bu Cuneyd Zapsu zararlı biri, bunu yok edelim” diye düşünenler dahi çıktı.

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 6:34