VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Başbakan Erdoğan: ''Değişmedim değişemem''

omniversel
    Normal kullanici

Başbakan Erdoğan: ''Değişmedim değişemem'' Empty Başbakan Erdoğan: ''Değişmedim değişemem''

Mesaj tarafından omniversel Paz 30 Tem. - 9:33

Başbakan Erdoğan: ''Değişmedim değişemem''
    Başbakan Erdoğan canlı yayında ilginç açıklamalara imza attı...21 Haziran 2006 09:21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün TRT'de yayımlanan "Enine Boyuna" programında gündeme ve özel hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

İNANDIĞIM İSTİKAMETTE YAŞIYORUM: Sürekli olarak bana, eşime ve çocuklarıma bile hakarete varan yaklaşımlar yapıp, bunu laiklik çerçevesine oturtmaya kalkanlar var. Bunu yapmak bizlere haksızlıktır. Bunu yapanların istediği çerçevede yaşamak mecburiyetinde değiliz. İnandığımız istikamette yaşamaya çalışıyoruz. Ülkede siyaset yapma hakkım var. Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem, bugün de oyum, değişemem, değişmedim.

TÜRBAN SORUNU: 3.5 yılda çözemediğimiz konulara şimdi girmeyi doğru bulmuyoruz. Çünkü öyle konular var ki bunlar ülkede gerilmeye neden olur. Türban sorununda, toplumun gerilmesine müsaade etmeden bir konsensüsle bu konunun çözümünden yana olduğumuzu hep ifade ettik. Sabırlıyım. Sabırla hareket ediyorum.

ANKARA SİYASETİ: Ankara'nın siyasetine hiçbir zaman alışmam mümkün değil. Her zaman söylüyoruz, hani Ankara bürokrasisi derler ya... Bunun mutlaka değişmesi lazım.

ÇOCUKLARIMI ÖZLÜYORUM: Siyaset beni çocuklarımdan çok uzak tutuyor. Türkiye'de siyaset gündüz saatlerinde olmuyor, gece geç saatlere kadar devam ediyor. Çocuklarım okulda, ben parti çalışmalarında... Gece geç saatlerde eve geliyorsunuz. Sabah kalktığımda çocuklarım okula gitmiş oluyor. Şu anda doktorasını yapan kızım, bir gün benim kapıma bir pusula iliştirmiş 'Baba bir geceni de bize ayır' diye. Çocuklarımla ağlayarak dertleşirdik. Dertleştiği-mizde de onlar 'Baba millete hizmet ediyorsun' derlerdi."

Milliyet

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 12:21