VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

CHP'de beklenmedik istifa !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

CHP'de beklenmedik istifa ! Empty CHP'de beklenmedik istifa !

Mesaj tarafından Admin Paz 1 Tem. - 23:25

CHP'de beklenmedik istifa !
    CHP lideri Baykal'a kızan belediye başkanı partiden istifa etti..

15 Ağustos 2006 21:07

Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesine bağlı Geben Belde Belediye Başkanı Vahit Kahveci, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın hafta sonunda geldiği beldede halka hitap etmemesini gerekçe göstererek, partisi CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Kahveci, yaptığı yazılı açıklamada, 13 Ağustosta beldeye gelen Baykal için halkın çok güzel bir karşılama töreni yaptığını belirterek, Baykal'ın beldede toplanan bu kalabalığa inerek bir konuşma yapmamasının, kendisini, CHP Belde Başkanını, partilileri ve muhtarları üzdüğünü ifade etti. Kahveci, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Bu onurlu mücadeleyi birlikte ve beraberlik içerisinde sabırla devam ettirirken, CHP'yi biraz daha ileriye taşıma gayreti içerisindeyken sayın Genel Başkanın bu davranışlarına bir anlam verebilmiş değiliz.'' Bir siyaset adamının en kötü gününün partisinden istifa etmesi olduğunu belirten Vahit Kahveci, pazar günü kendilerine yapılan bu davranış karşısında yapacak başka bir şeyin olmadığını savundu. Kahveci, açıklamasını şöyle devam ettirdi: ''Pazar günü yapılan bu davranış yerine, sayın Genel Başkan iki çift konuşma yapsaydı bu noktaya gelinmiş olunmayacaktı. Çok ısrarımıza rağmen bize ve 5 bin kişilik kalabalığa bir konuşma yapmayan Genel Başkan, Geben-Andırın arasındaki 10 kişilik ANAVATAN'lı partililere gösterdiği ilgiyi bizden esirgemiştir. Bu durum bizi fevkalade üzmüştür. Biz onları kıskandığımızdan değildir. Bir genel başkanın yapması gereken en doğal davranıştır, nezakettir. Ama 5 bin kişiye konuşmak istemeyen bir Genel Başkan bu emeğin sahiplerine bir teşekkür bile etmeden süratle aramızdan ayrılıyor, yolda herkesle ilgileniyor. Ben de arabanın içinde bunları görüyorum. Bütün bu olanları yaşayan biri olarak, CHP ile siyaset yapmanın doğru olmayacağı sonucuna vardım ve CHP'den istifa ediyorum. Bundan sonra belediye başkanlığımı bağımsız olarak sürdüreceğim.''

Öte yandan, Vahit Kahveci'nin partisinden istifa ettiğini belediye hoparlöründen anons ettirerek belde halkına da duyurduğu bildirildi.

Forum Saati Cuma 10 Mayıs - 21:52