VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

İşte Rahşan Ecevit'in projesi!

omniversel
    Normal kullanici

İşte Rahşan Ecevit'in projesi! Empty İşte Rahşan Ecevit'in projesi!

Mesaj tarafından omniversel Paz 30 Tem. - 9:28

İşte Rahşan Ecevit'in projesi!
    Rahşan Ecevit, sol partiler arasındaki ittifak projesini tamamlamak istiyor.

İşte Rahşan Ecevit'in projesi! 2185910

20 Haziran 2006 09:26

İşte Milliyet gazetesinden Fikret Bila'nın yazısı:

Rahşan Ecevit ittifak girişimine başlıyor

Rahşan Ecevit, zaman zaman GATA'dan Oran'daki kütüphane-eve gelerek ihtiyaçlarını alıp yeniden dönüyor.
    Rahşan Hanım'la dün Oran'daki evde görüştük.
    Önce, Bülent Ecevit'in sağlık durumunu sordum. Rahşan Hanım, Bülent Bey'in durumunu şöyle özetledi:
    "İyi diyeyim. Çünkü, zaman zaman tepki veriyor. Ben sabah akşam iki kez görüyorum. Bir şeyler söylüyorum. Sanki bana bazen anlıyormuş gibi geliyor. Gözlerini açmaya çabalıyor. Elini tutuyorum, o da sıkmaya çalışıyor veya kıpırdatıyor. Böyle tepkiler var ama doktorlar refleks diyorlar. Çünkü şuuru açık değil."

Mavi kanepe
    Rahşan Hanım, özellikle, Ecevit'e sevgi sözcükleriyle konuştuğunu, sevdikleri şeyleri anımsatmaya çalıştığını belirtti ve şu örnekleri verdi:
    "Bülent, diyorum, yine mavi kanepemizde çay içeceğiz, diyorum. İyileş, bahçemize çıkalım, bahçede çay içelim, diyorum. Böyle sevdiği şeyleri söylüyorum. Eğer zaman zaman duyuyorsa, algılıyorsa, bunları duysun, yaşama sevinci hissetsin istiyorum. Doktorlar da bekliyorlar. Ödemin 3/4'nün dağıldığını ama henüz şuurunun açılmadığını söylüyorlar. Böyle izliyoruz, sabırla bekliyoruz."

Ecevit'in projesi
    Rahşan Ecevit, Bülent Bey'in rahatsızlanmadan önce gündeme getirdiği ittifak projesini tamamlamak istiyor. Bu amaçla hazırlık yapıyor. Önce kamuoyuna bir açıklama yaparak bu ittifakın gerekçelerini ve hedeflerini ortaya koymayı planlıyor. Sonra da siyasi parti liderlerini, sendikaları, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, ittifak projesine katılma daveti yapmayı düşünüyor.
    "Nasıl bir ittifak projesi?" diye sorduğumda, Rahşan Hanım'ın verdiği yanıt şu oldu:
    "Bülent'in rahatsızlanmadan önce bir projesi vardı biliyorsunuz. Ama rahatsızlanınca yarım kaldı. Onu tamamlamak, yaşama geçirmek istiyorum. Bülent ülkemizin geleceği için ittifak yapılması gerektiğini söylüyordu. Ben de Bülent'in bu projesini destekliyordum.
    Ülkemizin geleceği için, cumhuriyetle sorunu olmayan bütün partilerin, bütün kesimlerin bir araya gelmesi lazım. Bülent'i bu projesini tamamlamak için cumhuriyetle sorunu olmayan bütün siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını, sendikaları ziyaret etmek istiyorum. Bu projeyi anlatmayı, yaşama geçirmek için katkıda bulunmaya davet etmek istiyorum. Cumhuriyete muhalif olmayan, onunla sorunu bulunmayan bütün kesimlerin bir araya gelmesi gerekiyor.
    Örneğin, işçiyle, köylüyle, esnafla, TÜSİAD'ı bir araya getirmek lazım. Kadınların, kadın örgütlerinin, gençliğin, gençlik örgütlerinin bir araya gelmesi doğru olur diye düşünüyorum. TÜSİAD gibi diğer sivil toplum kuruluşlarını halk kesimleriyle bir araya getirmek lazım diye düşünüyorum."
    Rahşan Hanım, Deniz Baykal'ı da ziyaret edecek, Mehmet Ağar'ı da, Devlet Bahçeli'yi de, Erkan Mumcu'yu da, Zeki Sezer'i de, parlamento dışında, "Cumhuriyet'le sorunu olmayan" diye tanımladığı parti liderlerini de...

Milliyet
    Fikret BİLA

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 12:28