VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

AKP li milletvekilinin fuhuş pazarlığı !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

AKP li milletvekilinin fuhuş pazarlığı ! Empty AKP li milletvekilinin fuhuş pazarlığı !

Mesaj tarafından Admin Perş. 24 Ağus. - 10:51

AKP’li milletvekilinin fuhuş pazarlığı !
    Fuhuş operasyonundaki telefon kayıtlarından AKP’li milletvekili Feyzi Berdibek’in de konuşmaları çıktı..04 Ağustos 2006 10:43

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü, “Barbie Operasyonu'nu 3 Nisan'da başlattı. Aralarında şarkıcı Fulden Uras, BBG yarışmasından Hülya Yamanoğlu, VJ Özlem Ertem, Gelinim Olur musun? yarışmasından Sinem Umaç, manken Pelin Giyim'in de aralarında bulunduğu 23 kadın ve onları fuhuşa teşvik etmekle suçlanan 4 kişi gözaltına alındı.

Operasyon öncesinde, polisin aylar süren teknik takip gerçekleştirdiği ve fuhuş pazarlığı yapılan konuşmaları saniye saniye kaydettiği ortaya çıktı. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan dava dosyasına, polisin soruşturma sonunda hazırladığı fezlekeyle beraber, yüzlerce sayfa tutan bu telefon kayıtları da girdi. Sanıklardan Dinçer Dinçsoy'la konuşan isimler arasında; işadamları, futbolcular ve siyasiler olduğu da anlaşıldı.

Tutanaklara göre; AKP Bingöl Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Feyzi Berdibek de,” fuhuş pazarlığı”nda telefon takibine takıldı. Berdibek, 5 Ekim 2005 gecesi, “fuhuşa teşvik” suçundan bir süre tutuklu yargılanan ve son celsede tahliye edilen Dinçer Dinçsoy'la tam 7 kez görüşmüş.

Bu görüşmeler, polis fezlekesinde şöyle aktarılıyor: “05/10/2005 günü saat: 00.28 sıraları TBMM A Blok No:15 6 Banko Bakanlıklar 06580 Çankaya Ankara adresinde oturan Fevzi Berdibek'in, 0532 213 .... numaralı telefonu ile Dinçer Dinçsoy'un kullanımındaki 0532 485 .... numaralı telefonu aradığı; Dinçer'in, 'Abi şimdi kızla konuşacağım, 500 olarak düşünüyorum, çok mu fazla gelir? İki defa kalsın kız' dediği, Feyzi'nin 'Bir defa kalsın gitsin' dediği, Dinçer'in 'Ya tamam işte 500 dolar diyorum, 300 dolar kıza ver. 200 dolar Ramazan öncesi benim cebime girsin hayrına Feyzi Abi dediği anlaşılmıştır.

“Baz incelemesi” adı altında yapılan araştırmada da, Feyzi Berdibek'in, Dinçer Dinçsoy'u 5 Ekim 2005 gecesi, saat: 00.24, 00.28, 00.45, 01.06, 01.23, 01.27, 01.43'de, “ISTSWİSSHOTEL” istasyonu üzerinden aradığı kaydediliyor.

Biraz fazla ver abi!

Dinçer Dinçsoy'la, Feyzi Berdibek'in 5 Ekim 2005 gecesi, saat 00:28'deki konuşması:

D: Alo...

F: Ne yapıyorsun?

D: Abi şimdi kızla konuşacağım. Ben 500 olarak düşünüyorum, çok mu fazla gelir size 500 dolar? İki defa kalsın kız...

F: Ya gelsin bir saat kalsın gitsin.

D: Ya tamam işte 500 dolar diyorum 300 dolar kıza ver.... 200 dolar Ramazan öncesi benim cebime girsin, hayrına abi...

F: Tamam hadi peki.

D: Tamam abicim.

İsterse iki defa ver!
    Dinçsoy'un, Bahar Ö. ile 5 Ekim 2005 gecesi, saat 00:30'da yaptığı görüşme şöyle:

B: Efendim canım.

D: Bebeğim 250 dolar sen alacaksın 250 dolar bana tamam mı?

B: Tamam. Bir kişi mi?

D: Bir kişi 1629 oda numarası.

B: Hı hı.

D: Tamam mı Feyzi Bey'e gidiyorsun. Koliye... Adama, Ramazan öncesi biraz fazla ver dedim. Adam, Ramazan öncesi biraz fazla verdi. Ben de onu seninle kendime paylaştırıyorum, tamam mı?

B: Tamam birtanem.

D: 250'sini sana. 50'şer dolar fazla şey yapıyorum.

B: Tamam canım.

D: 1629 ararsın beni tamam mı.

B: Tamam.

D: İsterse iki defa ver.

B: Tamam canım.

Vatan
    Mustafa Şekeroğlu

Forum Saati Paz 28 Nis. - 10:01