VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Baydemir haddini aştı !

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Baydemir haddini aştı ! Empty Baydemir haddini aştı !

Mesaj tarafından Admin Paz 1 Ağus. - 21:56

Baydemir haddini aştı !

Baydemir, Belediyemizde ay yıldızlı Türk bayrağımızla, sarı kırmızı yeşil bayrağımız dalgalansa ne olur” dedi.
    01 Ağustos 2010 / 09:54

Baydemir haddini aştı ! 343050

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı BDP’li Osman Baydemir, Tunceli’de Munzur Kültür ve Doğa Festivali kapsamında düzenlenen “Kürt Sorununda Muhataplık Konusu ve Demokratik Özerklik” panelindeki konuşmasında ‘özerklik’ çıkışında bulundu, “Kürt halkının bayrağı da gökyüzünde olacak” dedi. BDP’li belediye başkanlarının geçen ay Diyarbakır’da yaptıkları toplantının ardından gündeme getirdikleri “demokratik özerklik ilanı” konusuna değinen Baydemir, bu projenin Kürtlerin iradesi, birlik ve beraberlik projesi olduğunu savundu. Baydemir, “AKP milli birlik ve beraberlik açılımı diyor. Bir tane milli birlik ve beraberlik projesi de bizden. Dolayısıyla demokratik özerklik, evet birlik ve beraberlik projesidir” dedi.

"Daha ileri bir proje"
    Baydemir, savundukları demokratik özerkliğin Avrupa’daki Yerel Yönetimler programı ile karıştırılmaması gerektiğini belirterek, kendilerinin ortaya koyduğu projenin daha ileri, daha demokratik, daha katılımcı bir süreci ifade ettiğini söyledi. Baydemir, özetle şunları söyledi:

“Demokratik Türkiye bütün etnik kimliklerin, emekçilerin, inançların hiç bir tanesinin kendisini dışarıda görmediği, baskılanmadığı, kendini özgürce ifade ettiği ve aynı zamanda gelir dağılımında da adaletin sağlandığı demokratik müreffeh bir Türkiye yaratma projesidir.

"Bölgesel parlamento"

Peki demokratik mürefef bir Türkiye nasıl olacak? Özerk Doğu Karadeniz olacak, Özerk Orta Karadeniz olacak, aynı zamanda Özerk Kürdistan olacak. Biri çıkıp sen yanlış anlamışsın diyebilir ama ben böyle anladım. Ben böyle yorumluyorum. Demokratik özerklik projesinde TBMM var, olmaya da kesinlikle devam edecek. Asla buna bir itiraz yok. TBMM devam edecek. İstiklal Marşı Türkiye’de okunmaya devam edecek. Buna hiçbir itiraz yok. Türk bayrağı Türkiye’de dalgalanmaya devam edecek buna da hiçbir itirazımız yok. Ama bununla birlikte her bölgede, bölgesel parlamento olacaktır.
    Bu bölgesel parlamentolardan bir tanesi de Kürdistan Bölgesel Parlamentosu olacak. Türk bayrağının yanında, Türkiye bayrağının yanında benim dedelerimin hepinizin dedelerinin de katkısı ile ödemiş olduğu bedelle elde edilen ve şu an asılan bayrağın yanında elbette ki Kürt halkının da yerel renkleri bayrağı da gökyüzünde olacaktır. Belediye binamızın önünde ay yıldızlı Türk bayrağımızla, sarı kırmızı yeşil bayrağımız dalgalansa ne olur.”

PKK SALDIRISINI ELEŞTİRDİ
    Hatay’ın Dörtyol ilçesinde 4 polis memurunun şehit olduğu saldırıyı değerlendiren Baydemir, PKK’nın saldırılarını “devrimci şiddet” olarak tanımladı. Baydemir bununla ilgili şöyle dedi: “Bana kızanlar olabilir, darılanlar olabilir. Açık ve net söylüyorum. Legal kurşunun da, legal olmayan kurşunun da doğurduğu sonuç aynıdır. Daha birkaç gün önce Hatay’da dört tane insan yitirdik. Bir insan olarak söylüyorum, yasal şiddetin doğurduğu sonuçla, devrimci şiddetin yarattığı sonuç aynıdır ölümdür gözyaşıdır.”

Seyit Rıza heykeline çiçek
    Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı BDP’li Osman Baydemir, “10’uncu Munzur Kültür ve Doğa Festivali” için geldiği Tunceli’de ‘Dersim İsyanı’nın önde gelen isimlerinden Seyit Rıza heykelini ziyaret ederek çiçek bıraktı. Baydemir’e Tunceli Belediye Başkanı BDP’li Edibe Şahin eşlik etti.

Milliyet
    -----------------------------------
    http://www.haber3.com/baydemir-haddini-asti--595137h.htm

Forum Saati Salı 7 Mayıs - 3:24