VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Demokrasi, Kardeşlik… Yerseniz!..

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Demokrasi, Kardeşlik… Yerseniz!.. Empty Demokrasi, Kardeşlik… Yerseniz!..

Mesaj tarafından Admin Perş. 1 Tem. - 8:54

Demokrasi, Kardeşlik… Yerseniz!..

Ümit Zileli
    umitzileli@gmail.com

01 Temmuz 2010 Perşembe

Oh, oh ne kadar güzel…
    Olanca hızımızla demokratikleşiyoruz!.. Milli Birlik ve Kardeşlik Projemizin hızına ayak uydurmak ise olanaksız, almış başını gidiyor, yetişene aşk olsun!.. Ne diyordu Tayyip Bey daha geçen gün:
    - Milli Birlik ve Kardeşlik, şu ismin güzelliğine bak.. Buna karşı çıkılır mı? Milli birlik diyoruz yahu buna hayır denir mi? Ben milli birlik istemiyorum çık bir de bunu söyle. Ben kardeşlik istemiyorum çık bir de bunu söyle. Eğer karşı değilsen içini nasıl dolduracağız gel bunu söyle
    Gerçi Tayyip Bey, konuşmanın coşkusuyla olsa gerek açılımın içinin boş olduğunu böylelikle itiraf etmiş bulunuyor ama olsun, siz şimdilik ismin güzelliği ve Başbakan’ın hitabet sanatına kattığı seviye ile idare edeceksiniz.. Bu durumda ortaya şöyle bir şey çıkmış oluyor:
    - Pek demokratik Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi.
    Yerseniz tabii!..
    Bakalım ne kadar demokratikleşmişiz?..
    - Milli Siyaset Belgesi yenileniyormuş... Ne kadar heyecan verici!.. Peki ne oluyormuş?.. Yeni belgede irtica sözcüğü yine yer alıyormuş ama karşısında artık Süleymancılık, Fethullahçılık gibi cemaat isimleri yer almayacakmış!.. Bence yeni dönemin ruhuna pek uygun bir uygulama.. Onlar zaten sivil toplum kuruluşu (STK) olarak ilan edilmemiş miydi?. Kırmızı Kitap’tan da çıkarılmaları elzemdi. Bu ufak ayrıntı da hallediliyor böylece. Haa, unutmadan; bu cemaatler, pardon STK’ler önderliğinde önceki gün Diyarbakır’da Şeyh Said’i anma günü yapıldı! Kimdi bu Said? 1925’te yeni Cumhuriyet rejimine karşı isyan başlatan İngiliz destekli hain!. Üstelik asıldığı yerde anıldı!. Sırada ne var derseniz, örneğin Derviş Mehmet olabilir!.. Hani, Menemen’de Teğmen Kubilay’ın başını kesip sırığa takan molla!.. O tören de Nakşibendi STK’si önderliğinde, Kubilay’ın başının kesildiği yerde yapılır artık… Böylesi daha demokratik olur herhalde!..
    - TÜSİAD üyesi Sedat Aloğlu ise iyice demokrat, iyice kardeş olmanın koşullarını üç maddede özetleyiverdi: 1- Çözüm aşamasında İmralının görüşmelere katılması... 2- Anayasaya bu ülkeyi Türkler ve Kürtler kurdu maddesinin eklenmesi... 3- Bölgesel özerklik.. Nasıl ama, PKK’nin taa Kandil’den yırtınmasına hiç gerek yok gördüğünüz gibi, içimizdekiler yetiyor da artıyor…
    - Ama PKK bu kadar güzel pasları alır da durur mu; Cemil Bayık, Kandil’deki ininden Kürt sorununu Türk devletiyle demokratik özerklik temelinde çözmek istedik. Çabalarımız sabote edildi. Onun için şimdi kendi mücadelemizi pratikte gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yakında bunun resmi ilanını da yapacağız deyiverdi.. Neydi o ilan?. TÜSİAD üyesinin kardeşlik adına saydığı maddelerin üçüncüsü, yani bölgesel özerklik!..
    Tabii demokratikleşmenin geldiği bu iç ferahlatan!” noktada, Kırklareli Valisi’nin Ahh, ahhh, Demokrat Parti, iktidara geldiğinde CHPyi kapatmalı, İnönüyü de tarihteki huzurlu yerine göndermeliydi sözlerini hafızamıza kazımalıyız.. Devletin(!) valisi bu konuşmayı nerede yaptı?. Fethullahçı cemaatin, ay yine şaşırdım, Sivil Toplum Kuruluşu’nun Abant Platformu denilen toplantısında.. Yaa, işte böyle!. Ezile büzüle, kafamıza vurula vurula, geldiğimiz yer bu…
    - Yerim ben böyle demokrasiyi, böyle kardeşliği!..
    Bir Yurtsevere Mektup (68)
    Sevgili Kardeşim Balbay, geçen hafta sonu Ordu’da “Mustafa Balbay Günü” etkinliğine katıldım. Konuşurken sanki yanımda oturuyormuşsun hissine kapıldım bir an… Hele Ordu’nun aydınlık insanlarına gönderdiğin mesaj okunduğunda, gözlerim bir kez daha seni aradı. İnsanlar seni çok ama çook özledi. Nereye gitsem, kiminle konuşsam senin ve yurtseverlerin tutsaklığından duyulan öfke ve acıyı dinliyorum. Bir de dik duruşunuza, dışarıya dik durmak lazım çağrınıza duyulan hayranlığı... Toplum tüm sıcaklığı ve özlemiyle seni, yurtseverleri bağrına basıyor kardeşim, bilesin…
    Seni ve tüm yurtseverleri, dışarıdaki milyonlar adına sevgiyle kucaklıyorum.
    -----------------------------------------------------------------------
    http://www.haber3.com/demokrasi,-kardeslik-yerseniz..-105951y.htm

Forum Saati Salı 14 Mayıs - 6:46