VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Tuhaf öneri!

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Tuhaf öneri! Empty Tuhaf öneri!

Mesaj tarafından Admin Çarş. 30 Haz. - 8:28

Tuhaf öneri!
    Rize Belediye Başkanı, Kürt sorununda çözüm için öyle bir şey önerdi ki!
    30 Haziran 2010 Çarşamba, 09:30:52

Tuhaf öneri! 527886_detay
    Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Güneydoğu Bölgesi'nde yaşanan sıkıntıların kız alıp vererek 30 yıl içerisinde çözülebileceğini söyledi.

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yıllar önce Türkiye'de bir Türk-Kürt ayrımı olmadığını belirterek "Yıllar önce Güneydoğu Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızla diğer bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız arasında bir farklılık, bir ayrım yoktu. Kız alınıp verilir hısımlıklar oluşurdu. Son yıllarda yaşanan ayrılıklar yüzünden kız alıp verilmemeye başlandı" dedi.
    'GÜNEYDOĞU'DAN İKİNCİ EŞ ALIN SORUN ÇÖZÜLSÜN'
    Bakırcı, zengin vatandaşların bu bölgeden dini nikahlı olarak ikinci ve üçüncü eşlerini alabileceklerini ifade ederek "Bu bölgede yaşayan insanımızın ekonomik zorluklar ve terör belasından dolayı karşılaştıkları mağduriyetleri biliyoruz. Maddi durumu güçlü vatandaşlarımız bu bölgede yaşayan bayanlarla ikinci yada üçüncü evliliklerini yaparak hısımlık bağları oluşturmaları gerekir. Eşinden çocuğu olmayan vatandaşlarımız da dini nikahlı olarak bu bölgelerden kız alarak evlenebilirler. Bu şekilde oluşacak hısımlık bağları terörün bölgede destek bulmasını engelleyecektir. Bu nedenle özellikle gençlerimizin de o bölgemiz vatandaşları ile yapacakları evliliklerin hasımlıkları hısımlıklara dönüştüreceğine inanıyorum. Bu yolla akrabalıklar oluşacak. Beklide insanlar eşlerinin yaşadıkları yerlerde arazi sahibi olacak. Ticaret yapacak. Bu şekilde yıllardır çözülemeyen bu sorun 30 yıl gibi bir sürede tamamen ortadan kaldırılabilir" diye konuştu.

'METRES TUTACAĞINIZA...'
    Bakırcı, ikinci evliliklerin metres tutmaktan daha doğru olacağını kaydederek "Bazı zenginlerin kendilerine metres tuttuklarını, gayri meşru ilişkilere girdiklerini duyuyoruz. Dini nikah ile ikinci, üçüncü evlilik yapmak metres tutup gayri meşru bir ilişki yaşamaktan çok daha doğru olur. Bu nedenle Güneydoğu bölgemizden kendilerine eş almalarında bir yanlış öremiyorum. Aksine hayır görüyorum. Ben Halis Toprak'ın yaptığı gibi bir evliliği de tasvip etmiyorum. İnsanlar kendi yaşlarına uygun kişiler ile evlenmeli. Örneğin rahmetli Sakıp Sabancı eşine olan sevgisinden ikinci bir eş almadı. Akraba evliliği yaptığı için sağlıklı bir erkek evlada sahip olamadı. İkinci bir evlilik yapsaydı belki de sağlıklı bir erkek evladı olacaktı" ifadelerini kullandı.
    IHA
    ------------------------------------------------
    http://www.haberturk.com/gundem/haber/527886-tuhaf-oneri
    Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Tuhaf öneri! Empty Geri: Tuhaf öneri!

Mesaj tarafından Admin Çarş. 30 Haz. - 8:29

Bir Türkiye Cumhuriyeti Belediye Başkanı bunu diyebiliyor!!!

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 10:50