VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Hamaslaşmak !..

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Hamaslaşmak !.. Empty Hamaslaşmak !..

Mesaj tarafından Admin Perş. 3 Haz. - 11:27

Hamaslaşmak !..

umitzileli@gmail.com

03 Haziran 2010 Perşembe

Hiç eğip bükmeden en baştan söyleyeyim:
    - AKP Hamaslaşmıştır!..
    Ve 8 yıldır Türkiye’nin kaderine hükmeden iktidar, ülkeyi hızla Ortadoğu bataklığına, diğer bir deyişle felakete sürüklemektedir!.. Sevgili Yılmaz Özdil, geçen gün Hürriyet’teki köşesinde çok açık bir gerçeğin altını çiziyordu.
    - Van münite kadar Türk, Van münitten sonra Müslüman olarak sıfatlandırılan TC vatandaşları, dün itibarıyla (İsrail saldırısından sonra hem yönetimin hem sokakların tepkisiyle birlikte) ne Türk, ne Müslüman Potansiyel Hamaslıdır!..
    Altına imzamı atıyorum, gerçek tam da budur… Günlerdir tepkileri izliyorum; ne acıdır ki görüntü tam anlamıyla din kavgası, antisemitizmdi… İHH ve diğer dinci kuruluşların örgütlediği gösterilerin, Gazze’de Hamas’ın düzenlediği mitinglerden en ufak farkı yoktu, aksine daha da aşırıydı.. Sormak istiyorum; aynı gece İskenderun’da 6 askerimiz, gencecik çocuğumuz PKK’nin alçakça saldırısında şehit edilmişti. Günlerdir İsrail’i protesto eden, bu haydut devletin katlettiği masum siviller için gıyapta namaz kılan, Kuran okuyan göstericiler, niçin bir kez olsun şehit askerlerimiz için bir tek söz bile etmediler?.. Siz bu dinci örgütlerin bir kez olsun PKK’yi, terörü lanetlemek için miting düzenlediğini, şehitlerimiz için herhangi bir etkinlik yaptığını duydunuz mu?..
    Gelelim İHH ve hükümete… Bu sözde yardım örgütü, haftalardır naklen yayınlar eşliğinde, Gazze’ye insani yardım seferi değil de sanki fetih düzenliyormuşçasına bir tutum içinde değil miydi?.. İnsani yardım adı altında düpedüz İsrail’e meydan okumuyor muydu?.. Peki, iktidar haftalardır İsrail’in yaptığı Gazzeye gelemezsiniz, zor kullanırım, ancak benim gösterdiğim limana yanaşabilir, benim kontrolümde yardımlar dağıtılabilir açıklamasını duymuyor, bilmiyor muydu?.. Melih Aşık köşesinde anımsattı; bakın baskında gemide bulunan Yeni Şafak gazetesi yazarı Hakan Albayrak, 17 Nisan günü köşesinde ne yazıyordu:
    - Bir grup AKPli milletvekili, 15 Mayısta demir alması planlanan yardım gemilerinde çoktan yer ayırttı!..
    Peki niye vazgeçtiler?.. Halbuki İHH’nin daha önce Mısır üzerinden Gazze’ye girmeyi denediği kampanyada konvoya bizzat katılmışlardı!.. Söyleyeyim; kulakları çekildi de ondan!.. Düşünebiliyor musunuz; baskına uğrayan gemide milletvekilleri bulunsaydı, herhangi biri İsrail askerinin kurşunlarıyla ölseydi neler olurdu?.. Bu yüzden kampanya AKPyle ilgisi olmayan bir sivil toplum girişimi olarak gösterildi. Ama 600’ü aşkın insanın çoluk çocuk o gemiye binmesine göz yumuldu!.. Saldırı geliyorum diye bas bas bağırırken bu insanların adeta ölüme gitmesine ses çıkarılmadı... Olaylar olup bittikten sonra ucuz edebiyat yapmak kolay... Hele Tayyip Beyin grupta yaptığı konuşma içler acısıydı. Yalnızca içerde oy avcılığına soyunan, timsah gözyaşları döken bu konuşmayı yapana sorarlar:
    - Peki, ne yapacaksın?.
    Belli değil mi, koca bir hiç!.. Siz bakmayın yaptırım söylemlerine; o konuşmanın ardından Savunma Bakanı sorular üzerine, İsrail’den insansız uçak Heron alımına devam edileceğini söyledi. Yani ticarete devam!.. Yazık çok yazık…
    - AKP Türkiyeyi göstere göstere karanlık bir bataklığa sürüklüyor

Bir Yurtsevere Mektup (64)
    Sevgili kardeşim Balbay, öylesine ağır, öylesine çılgın günler yaşıyoruz ki, artık gerçekten çok endişeliyim. Sizler içerde, bizler dışarıda, ama aslında hepimiz koskoca bir hapishane içinde yaşıyoruz!.. Bu iktidar Türkiye’yi açıkça felakete sürüklüyor. Sizlerin tam da şimdi dışarıda olmanız, yazmanız, topluma yol göstermeniz gerekiyor, ama zaten bu yüzden tutsaksınız!.. Nail Güreli dün köşesinde çok güzel bir yazı yazdı; diyor ki, Silivri, siyasetin sansür kampına dönüşmüş, ne kadar doğru!. Sevgili Ataol’un dizeleriyle bitirmek istiyorum:
    - Kötü şey uzak olmak/Dostlarından, sevdiğin kadından/Yasaklanmak bütün yaşantılara/Seni tamamlayan, arındıran/kapatıldığın dört duvar arasında/sağlıklı, genç bir adam olarak.
    Seni ve tüm yurtseverleri, dışarıdaki milyonlar adına, bir yurtseverin olanca sıcaklığı, gücü ve öfkesiyle kucaklıyorum kardeşim...
    -------------------------------------------
    http://www.haber3.com/hamaslasmak-..-105896y.htm

Forum Saati Salı 14 Mayıs - 0:12