VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

28 Şubat'ta Gülen için aracılık yapmış!

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

28 Şubat'ta Gülen için aracılık yapmış! Empty 28 Şubat'ta Gülen için aracılık yapmış!

Mesaj tarafından Admin Cuma 19 Şub. - 17:23

28 Şubat’ta Gülen için aracılık yapmış!

Hürriyet gazetesi eski genel yayın yönetmeni, 28 Şubat’ta Fethullah Gülen için aracılık yapmış..
    19 Şubat 2010 / 14:28
    28 Şubat'ta Gülen için aracılık yapmış! 81351

Ertuğrul Özkök, Hürriyet’te bugün çıkan köşe yazısında 28 Şubat dönemine dair çok ilginç bir anısını açıkladı. Özkök, 28 Şubat döneminde Fethullah Gülen için Çevik Bir’i aramış. O dönem Bir’e Gülen’le kontak kurmasını söyleyen Özkök, bugün de Gülen’le görüşmek istediğini ilan ediyor.

İşte o yazının ilgili bölümü:

“28 Şubat’ın en sıkı günlerinden birinde dönemin güçlü adamı Çevik Bir’le yarım saat kadar süren bir telefon konuşmam oldu. Genelkurmay’daki bütün telefon konuşmalarının resmi olarak kaydedildiğini duymuştum. Doğruysa, bu konuşmanın kayıtları orada hâlâ duruyor olmalı.

ÇEVİK BİR’LE GÜLEN KONUŞMASI

Konuşmamızın konusu Fethullah Gülen’di. Ben o günlerde askerlerin Fethullah Gülen’e haksızlık ettiklerini düşünüyordum. Bu görüşümü de Çevik Bir’e aynen aktardım. Hatta askerlerin Fethullah Gülen’le konuşup, ondan yararlanabileceklerini bile söylemiştim.

ARACILIK YAPMIŞ

Çevik Bir benimle aynı fikirde değildi. Cemaat okulları konusu tartışılıyordu. Gülen’e yakın bir isim olan Alaattin Kaya, bu konuyu gidip bizzat Çevik Bir’e anlatmak istiyordu. Onun bu arzusunu Çevik Bir’e ben iletmiştim. Yani bir anlamda aracılık yapmıştım..

“GÜLEN’E HAKSIZLIK YAPILIYOR”

Şimdi içimde çok kuvvetli başka bir duygu var. Fethullah Gülen’le ilgili görüşlerim hâlâ değişmiş değil. O dönemde kendisine haksızlık yapıldığına inanıyorum. İşte bu nedenle, bugün, Fethullah Gülen adına yapılanlar veya ona atfedilenler beni çok şaşırtıyor.

“HERKES GÜLEN’İ GÖRÜYOR”

Merak ediyorum. Acaba kendisi bütün bu olup bitenler hakkında ne düşünüyor? Tanıdığım Gülen’in bunlardan çok mutlu olacağını sanmıyorum. Ben mi yanılmıştım, yoksa o mu değişti. Veya ne ben şaşırdım, ne o değişti; ama birileri onun arkasına geçip, oradan ateş açıp kaçıyor. Herkes o tarafa bakınca sadece Gülen’i görüyor. Fatura da ona kesiliyor.

GÜLEN’LE GÖRÜŞMEK İSTİYOR

28 Şubat döneminde ona yapılan bazı haksızlıkların daha ağırını, şimdi birtakım insanlar, onun adını kullanarak yapıyor. O nedenle, Çevik Bir’le yaptığım konuşmanın bir benzerini bugün Fethullah Gülen’le yapmayı çok isterdim.

Çevik Bir’e karşı nasıl onu savunduysam, bugün haksızlıklara uğrayan, aşağılanan, hatta hayatını kaybeden insanlarla ilgili duygularımı ona aktarmak geliyor içimden. Ergenekon davasının nasıl, postmodern otoriter bir rejime dönüştüğünü bütün kalbimle anlatmayı arzu ederdim..”
    -------------------------------------------------------------------------
    http://www.haber3.com/28-subatta-gulen-icin-aracilik-yapmis-552326h.htm

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 11:29