VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Başkan'dan dünürüne 'bulvar'

Admin
    Admin
    Admin

Character sheet
    Field1: 2

Başkan'dan dünürüne 'bulvar' Empty Başkan'dan dünürüne 'bulvar'

Mesaj tarafından Admin Ptsi 25 Ocak - 17:52

Başkan'dan dünürüne 'bulvar'

AKP'li Belediye Başkanı'nın yaptığı bulvara dünürünün adını vermesi tepki çekti.
    25 Ocak 2010 / 14:38
    Başkan'dan dünürüne 'bulvar' 331357

Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Menteşe Beldesi'nde AK Partili Belediye Başkanı Mesut Karataş'ın, 4 yıl önce 800 metre uzunluğundaki Atatürk Caddesi'nin 30 metrelik bölümünü bulvara dönüştürüp, buraya AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi olan dünürünün adını vermesine tepkiler sürüyor.

Mustafa Er Bulvarı tabelasının önünde toplanan MHP ve CHP belde başkanları, belediyenin MHP'li Meclis üyeleri durumun düzeltilmesi için ortak çağrıda bulundu. ‘Atatürk’ adını beldeden çıkarmaya çalıştığı eleştirilerine hedef olan Başkan Karataş ise “AK Parti'liyim ama rakımı içer, oyunumu oynar, namazımı da kılarım. Atatürk ve Cumhuriyet'e laf uzatanın dilini keserim” dedi.

Menteşe Beldesi'ndeki 2006 yılı Aralık ayı belediye meclisi toplantısında, 38 yıldır kullanılan, 800 metre uzunluğundaki Atatürk Caddesi'nde yeni bir düzenleme yapılması kararlaştırıldı. Caddenin, Menteşe girişinden başlayıp 30 metre devam eden bölümünün bulvara dönüştürülmesi, bu bulvara da Belediye Başkanı Mesut Karataş'ın dünürü, Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi müteahhit Mustafa Er'in adının verilmesi uygun görüldü. Karar, meclisteki 4 MHP'li üyenin ret oyuna karşılık 5 Ak Parti'li üyenin oluruyla kabul edildi. Atatürk Caddesi'nin belde girişinden başlayan bölümü Mustafa Er Bulvarı adını aldı.

4 yıl boyunca, ‘Başkan'ın dünürüne jesti’ ve ‘Ulu önder Atatürk'e saygısızlık’ olarak nitelenip çeşitli platformlarda tepki bulan uygulama, son günlerde Atatürk Caddesi tabelasının üzerinin boyanması, bakımsızlığı ve 1 yıl önce dikilen dünürün isminin yer aldığı bulvar tebalasının çok daha büyük ve bakımlı olması yüzünden yeniden gündeme geldi. Uygulamaya tepkili kişilerce daha önce 9 kez üzeri boyanan ve yazıları silinen, ancak her seferinde belediye ekiplerince yenilenen Mustafa Er Bulvarı tabelasının önünde toplanan MHP Belde Başkanı Gürsel Çizme, CHP Belde Başkanı Mustafa Öztürk, Menteşe Belediyesi'nin MHP'li Meclis üyeleri Cemal Dönmez, Şükrü İmran ve Veli Mertoğlu, Başkan Mesut Karataş'a ortak çağrıda bulundu.

‘Mustafa Er Bulvarı’ yazılı tabelanın kaldırılarak yerine ‘Atatürk Caddesi’ tabelasının konulması istendi. 800 metre uzunluğundaki caddenin tam ortasında bulunan Atatürk isminin yer aldığı tabelanın, dünürün isminin bulunduğu bulvar tabelasına nazaran çok küçük olduğu, üzerinin boyanması nedeniyle yazılarının gözükmediği, belediyenin de bu durumu düzeltmek için hiçbir çaba sarf etmediği belirtildi. Üç dönem belediye meclis üyeliği yapan MHP'li Cemal Dönmez, “38 yıllık caddede tadilat yapıp girişi genişlettiler. Caddenin girişine Mustafa Er Bulvarı yazdılar. 30 metrelik bulvar nerede görülmüş. Amaç Atatürk'ün adını ortadan kaldırmak. Başkan Karataş bu teklifi getirdiğinde Ata'mızın adının kaldırılarak, yerine Ak Parti'li müteahhit Mustafa Er'in üstelik bulvar olarak adının verilmesine şiddetle karşı çıktık. Güya 30 metrelik bulvar yapmış oldular. Beldenin girişinden itibaren hiçbir bölünme sapma olmayan bulvarın ismi değiştirildi. Atatürk Caddesi tabelası çıkarıldı, caddenin ortasındaki tabela ise badanayla belli belirsiz hale getirildi. Belde halkının büyük bölümü Atatürk'ün isminin yerine Mustafa Er'inkinin konulmasına tepki gösteriyor. Oranın eskisi gibi Atatürk Caddesi olarak kalmasını istiyoruz. Hem başkanın dünürü, hem de Ak Parti'li yönetici olan Er'in adını dev panoya koyup Atatürk'ün adını silmeye çalışanlara karşı gerekirse hukuk mücadelesi başlatacağız. Bunları belirten 40 imzalı dilekçeyi belediyeye verdik” diye konuştu.

‘DÜNÜRÜMÜN HEYKELİNİ DE DİKERİM’

Atatürk'ün adını ortadan kaldırmaya çalıştığı yönünde eleştirilere hedef olan Ak Parti'li Başkan Karataş ise “Ben iki dönemdir belediye başkanıyım. Belediye başkanı olduğumda Atatürk Caddesi levhası yoktu, şimdi de yok. Mustafa Er dünürüm olur ama aynı zamanda beldemize birçok konuda maddi ve manevi yardımları olmuştur. Bu nedenle meclis kararı alarak adını bulvara verdik. Beldemize hizmet eden bir kişinin adını bir bulvara vermişsek ne olmuş. Dünürüm beldeme bir çivi çaktıysa ben onun heykelini de dikerim. Bazıları bu konuyu siyaset malzemesi yaparak bizi yıpratmak istiyor. Ak Parti'liyim ama rakı da içerim, oyun da oynarım, namazımı da kılarım. Ancak Atatürk veya Cumhuriyet'e karşı herhangi bir tavır içerisinde bulunmam söz konusu olamaz. Atatürk ve Cumhuriyet'e laf uzatanın dilini keserim” dedi.

‘ADIMI O BULVARDAN KALDIRMAZLARSA HAKKIMI HELAL ETMEM’

Menteşe Yağlı Güreşleri'nde üç kez ağa seçilen ve omuzlara alınıp gezdirilen Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Er ise adının verildiği bulvarla ilgili yaşanan sıkıntıyı ilk kez duyduğunu savundu. Er, telefonda DHA muhabirin sorularını yanıtlarken, “Sadece Menteşe'ye değil elimden geldiğince tüm belde ve köylere yardım ederim. Adımın bir bulvara verildiğinden ayrıca buranın Atatürk Caddesi olduğundan bilgim yoktu. Çok şaşırdım. Partililer aradı bilgi verdi. Belediyeye hemen o bulvardaki adımın yazılı olduğu levhanın kaldırılmasını istedim. Çünkü ben Atatürk'ün adının önüne geçecek kadar bir şey yapmadığım gibi bu davranışı asla doğru bulmuyorum. Ben adım bir yerlere verilsin diye yardım yapmıyorum. Belediye hemen o tabelayı söksün Ulu Önder’imizin adına yakışır bir levhayı adımın olduğu yere koysun. Yoksa onlara hakkımı helal etmem. Adımın böyle bir olaya karışmasından büyük üzüntü duyuyorum” diye konuştu.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    http://www.haber3.com/baskandan-dunurune-bulvar-544989h.htm

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 7:41