VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Okul damında namaza ceza yok

kizildereli
    Normal kullanici

Okul damında namaza ceza yok Empty Okul damında namaza ceza yok

Mesaj tarafından kizildereli C.tesi 17 Ocak - 14:06

Okul damında namaza ceza yok
    Lisenin damında namaz kılan öğrenciler için okula soruşturma başlatılmadı..
    17 Ocak 2009 / 09:52
    Okul damında namaza ceza yok 249968
    Adana Fatih Terim Lisesi damında namaz kılarken görüntülenen öğrenciler üzerine, soruşturma başlatan Milli Eğitim, 'İdarecilerin haberi yoktu' diye ceza vermedi

Adana Fatih Terim Lisesi öğrencileri, okulun damında saf tutup namaz kılarken görüntülenmişti. Çevrede oturan vatandaşların şikayeti üzerine soruşturma başlatan İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri, kimseyi suçlu bulmayıp işlem yapmaya gerek olmadığı yönünde karar verdi. Tepki gösteren Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Güven Boğa, okul yöneticilerine ceza verilmemesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından yaptırılıp, Başbakan Erdoğan'ın eğitime açtığı, çift devre öğretim verilen 14 derslikli lisede, geçen haziran ayında teneffüs zili çalmadan önce dama çıkan erkek öğrenciler, imamlık yapan bir öğrencinin arkasında saf tutarak namaz kılarken görüntülenmişti. Öğrencilerin, seccadeleri okul damında kutuların içine koymaları da kameralara yansımıştı.

Bu görüntülerin yayınlanması üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müfettişi Yaşar Eker ve İl Milli Eğitim Yardımcısı Muhammet Kabacık, soruşturma için görevlendirilmişti. Soruşturmanın ardından, okulun yönetici ve öğretmenlerine ceza verilmesine gerek olmadığına karar verildi. Raporda öğrencilerin damda, okul yöneticisi ve öğretmenlerinin bilgisi dışında namaz kıldıkları belirtildi. Ayrıca okul damında namaza devam edilmemesi için okul yöneticilerine uyarı yazısı gönderilmesi de kararlaştırıldı.

'Laik eğitime balta indirir'

Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Güven Boğa, Fatih Terim Lisesi yöneticilerinin namazdan haberlerinin olmamasının mümkün olmadığını savundu. Boğa, 'Okul içinde bir yeri ibadete açmak suç teşkil eder. Buna izin veren idarecilerin ceza alması gerekirdi. O dönemde her gün tekrarlandığı bilgisini aldığımız namazı, okul idaresinin bilmemesi mümkün değil. Ayrıca zaten bilmek zorunda! Kimse, kimsenin ibadetine karışamaz. Ancak okul, bir eğitim kurumudur. Eğitim kurumları içinde yapılan ibadet, laik eğitime balta indirir' diye konuştu.

-------------------------------
    http://www.haber3.com/news_detail.php?id=440848

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 12:21