VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Susurluk kaza değildi, suikastti - Balçiçek Pamir

ucanbalon
    Normal kullanici

Susurluk kaza değildi, suikastti - Balçiçek Pamir Empty Susurluk kaza değildi, suikastti - Balçiçek Pamir

Mesaj tarafından ucanbalon Perş. 15 Ocak - 10:52

Balçiçek Pamir yazdı
    Susurluk kaza değildi, suikastti. Uzaktan direksiyonu kilitlediler Ağar'a önceden haber verdiler

15.01.2009 09:21

Tuncay Güney’in 2001 yılında anlattıklarını eski Susurluk Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ile birlikte dinliyoruz. Güney Susurluk hakkında konuşuyor.
    “Susurluk Veli Paşa'ya ciddi darbe vurdu. JİTEM dağıtıldı, tasfiye oldular. Ekibi dağıldı.Mehmet Ağar’ı Susurluk kazasından 1 saat önce uyardılar. Yoksa o da orada olacaktı. Ağar’ı uyaran kişinin Sami Hoştan olduğunu sanıyorum. Abdullah Çatlı, İzmit'te Veli Küçük'ün yanına gidip gelirdi.Veli Paşa, Abdullah Çatlı'dan hoşnut değildi.”
    Elkatmış “Ne kadar doğru söylüyor bilemiyorum ama Mehmet Ağar konusunda haklı” diye lafa başlıyor.
    Ve devam ediyor.
    “Biz o dönem komisyon olarak Susurluk’ta yaşanan otomobil kazasının aslında kaza olmadığına karar verdik ama açıklayamadık. Şimdi daha rahat konuşabiliyorum. O bir kaza değildi. Direksiyon uzaktan kilitlendi. Kaza süsü verildi. Mehmet Ağar’a bu suikast önceden haber verildi ve Ağar o otomobile binmedi. Çatlı’nın eşi de ifadelerinde eşinin nasıl son dönemde korku içinde yaşadığını ve çelik yelek giymeye başladığını anlatmıştı. Daha bir çok detay daha var.”
    Hep konuşulurdu ama Susurluk Komisyonu Başkanı’ndan duyunca ne yalan söyleyeyim bir garip hissettim. Komplo teorilerine bayılıyoruz tabii ama bu iddia ne kadar doğruydu?
    Dayanamayıp Elkatmış’a “Peki bunun kimin yaptığına dair bir bilgiye ulaştınız mı?”
    Başını salladı.
    “Biliyoruz. Ama geçenlerde sadece ima eder gibi oldum. Dava açtılar. Size de söylemem ne kadar doğru olur bilemiyorum” diye cevap verdi.
    Mehmet Elkatmış “Susurluk Ergenekon’un küçücük bir bölümü” diyor.
    Ben ise Susurluk döneminde Aktüel Dergisi’nde Necdet Açan ve Serhan Yedig ile yaptığımız haberleri bir bir hatırlıyorum. Neler yaşadığımızı, tehditleri, itirafçıları komisyona götürüşümüzü, dedektif gibi iz sürüşümüzü, bugün her yerde yer alan Yeşil’in fotoğrafını buluşumuzu, Ankara Sheraton Otel’de tartaklanışımı…
    Ama en önemlisi umudumuzu hatırladım.
    Alev Er yönetimindeki o günkü Aktüel Dergisi ekibi, ışıklarını bir dakika kapatıp açan herkes gibi bir şeylerin çözüleceğine inanıyordu. Müthiş umutluyduk. Sonra o umudu kaybettik.
    Bugün ise Tuncay Güney’i dinlerken, söylediklerinin onda biri bile doğru olsa, bu ülke bitmiş diye düşünüyorum.
    Sonra aklıma ikizlerim geliyor.
    Sahi biz nasıl bir ülke bırakacağız çocuklarımıza?
    Ne diyeceğiz, ne anlatacağız?
    balcicekpamir@haberturk.com
    ------------------------------------------------------------
    http://www.haberturk.com/haber.asp?id=121322&cat=110&dt=2009/01/15

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 6:08