VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor

ucanbalon
    Normal kullanici

''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor Empty ''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor

Mesaj tarafından ucanbalon Çarş. 15 Ekim - 18:18

''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor

Milli Eğitim Bakanlığı yine çok tartışılacak bir yönetmeliğe imza attı.

26 Aralık 2007 11:54
    İlköğretim öğrencilerinin davranışlarını değerlendiren ölçütler değiştirildi. İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde bulunan öğrencilerin ‘Büyüklerine karşı saygısı, küçüklerine karşı sevgisi’ ’trafik kurallarına uyma alışkanlığı’ ve ’bağımsız olarak iş yapabilme becerileri’nin değerlendirilmesi konuları kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi gazetede yayımlanan 'İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'e göre artık öğrencilerin ‘Büyüklerine karşı saygısı, küçüklerine karşı sevgisi’ konusu öğretmenler tarafından değerlendirilmeyecek. Değerlendirmeye alınan konular arasından ayrıca trafik kurallarına uyma alışkanlığı ve bağımsız olarak iş yapabilme becerileri konuları da kaldırıldı.

Bugün resmi gazetede yayımlanan İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ilköğretim öğrencilerinin davranışlarını belirleyen ölçütler değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 43. maddesinde yer alan “Öğrenci davranışları, sınıf öğretmeni veya şube rehber öğretmeni tarafından "Pekiyi", "İyi", "Orta" üzerinden değerlendirilir ve karnelerinde gösterilir. Bunlar sınıf geçmede dikkate alınmazö maddesi, "İlköğretim okullarının 1 ve 2 nci dönemlerinde her öğrencinin davranışları, belirlenen ölçütler dikkate alınarak 1, 2, 3, 4 ve 5 inci sınıflarda aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak sınıf öğretmeni tarafından, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda ise şubede ders okutan ders öğretmenlerince değerlendirilir" olarak değiştirildi.

Öğrencilerin değerlendirmeye tutulduğu konular arasında yer alan, büyüklerine karşı saygısı, küçüklerine karşı sevgisi, trafik kurallarına uyma alışkanlığı, bağımsız olarak iş yapabilmesi ve serbest zamanları değerlendirme alışkanlığı konuları değerlendirme dışı bırakıldı. Değerlendirmeye alınan konular arasına ise okul kültürüne uyum, ortak değerlere uyma ve kendini tanıma konuları eklendi.

Davranış ölçütlerine göre öğretmenler tarafından verilen notlar ise artık ‘e-devlet’ sistemine de uyularak e-okul sistemine aktarılacak. Davranış notu ve puanı hesaplamaları da sistemde yapılacak.

ANKA

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 5:04