VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

2 posters

Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi !

garaordekgibi
    Normal kullanici

Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi ! Empty Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi !

Mesaj tarafından garaordekgibi Ptsi 4 Şub. - 13:02

Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi !

Açık kalan mikrofonda, Bakan Unakıtan'ın ilginç sözleri dikkat çekti.

23 Ocak 2008 21:03
    Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi ! 115789
    Maliye Bakanı Kemal Unakıtan açık kalan mikrofonun azizliğine uğradı. Ancak açık kalan mikrofondan öyle ifadeler duyuldu ki kulak kabartamamak elde değildi..

-Bürokrat : yeni YÖK başkanının havası değişmiş. Gayet güzel sözler söylüyor?
    -Bakan Unakıtan: isterse söylemesin...
    -Bürokrat: .... bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak sayın bakanım çok ciddi başarı olur.
    -Bürokrat: 300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık. Gülüp oynasınlar...daha sesleri çıkmaz.... tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...

İFADELERİN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

BAŞBAKANIN DA HABERİ OLSUN

- Metin Kilci: Dün ulaştırma bakanı ile görüştüm efendim. bu TDİ'nin kapsamından çıkarma kararını aldık ama işleme koyamadık. dedi ki 'siz oradaki adamların hepsini alın'. Yerine yeni isimler verecek...Burhan (Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk) dahil, genel müdür yardımcıları....ondan sonrada kararı işleme koyacağız sizce de uygunsa...
    - Bakan Unakıtan: Başbakan'a sorup yapsın Binali.
    - Metin Kilci: İşi biz yapacağız yani. O isim gönderecek.
    - Bakan Unakıtan: Başbakan'dan müsaade almadan yapmasın...Yoksa Binali(Ulaştırma Bakanı) söyledi bana...
    - Metin Kilci: Burhan beyi ve altındaki bütün genel müdür yardımcılarını...hepsi için yeni isim verecek. çünkü kendisine geçince alması üçlü kararname gerektiriyor. Alması bayağı uzayacak.
    - Bakan Unakıtan: Tamam yapalım biz onu da, başbakan'ın da haberi olsun.

Daha önce YÖK Başkanı Yusuf Özcan'ın , TBMM Başkanı Köksal Toptan'ı ziyareti sırasında mikrofonun açık olduğunu unutarak 'ipimizi çekerler' sözünün ardından bugünde Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ve bürokratlarının kendi aralarındaki konuşmaları açık olan mikrofondan duyuldu. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara'da düzenleyediği basın toplantısında, makro ekonomik gelişmeler ve 2007 yılı bütçe uygulama sonuçlarını ele aldı. Toplantı öncesı basın mensuplarına kahvaltı verildi. Kahvaltı öncesi Unakıtan ve bürokratlar uzun uzun sohbet. Açık unutulan mikrofondan yansıyan konuşmalar şöyle:

CAMİALTI TERSHANESİ İLE İLGİLİ BÖLÜM

Bakan Unakıtan:Metin(Özelleştirme İdaresi Başkanı) bi tane camialtı tershanesi var.O bizde mi?
    Metin Kilci : O bizde Sayın Bakanım da belediyeye devrettik diye hatırlıyorum.Haliç'teki camialtını diyorsunuz demi?
    Bakan Unakıtan: He he...Evet...
    Metin Kilci: Tam bi statüsünü öğreniyim bakanım.
    Bakan Unakıtan: Bi bak ona sen.
    Metin Kilci: Şu anda TDİ(Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş) tarafından işletiliyor ama tapu mülkiyeti hazineye ait. 2 yıldır da İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendilerine devredilmesi için talep ediyor sürekli.TDİ tarafından küçük bakımlar için kullanılıyormuş Bakan Unakıtan: Doğru düzgün iş yapılmıyor orada yani..
    Metin Kilci: Dün Ulaştırma Bakanı ile görüştüm efendim. Bu TDİ'nin kapsamından çıkarma kararını aldık ama işleme koyamadık.Dedi ki 'siz oradaki adamların hepsini alın'.Yerine yeni isimler verecek...Burhan(Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürü Burhan Külünk) dahil, genel müdür yardımcıları....Ondan sonrada kararı işleme koyacağız sizce de uygunsa...
    Bakan Unakıtan: Başbakan'a sorup yapsın Binali.
    Metin Kilci: İşi biz yapacağız yani.O isim gönderecek.
    Bakan Unakıtan: Başbakan'dan müsade almadan yapmasın...Yoksa Binali(Ulaştırma Bakanı) söyledi bana...
    Metin Kilci: Burhan Bey'i ve altındaki bütün genel müdür yardımcılarını...Hepsi için yeni isim verecek. Çünkü kendisine geçince alması üçlü kararname gerektiriyor. Alması bayağı uzayacak.
    Bakan Unakıtan: Tamam yapalım biz onu da, Başbakan'ın da haberi olsun.

YÖK VE ÜNİVERSİTELER İLE İLGİLİ BÖLÜM

Bürokrat: Yeni YÖK Başkanının havası değişmiş.Gayet güzel sözler söylüyor?
    Bakan Unakıtan: İsterse söylemesin...
    Bürokrat:Bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak Sayın Bakanım çok ciddi başarı olur.
    Bürokrat:300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık.Gülüp oynasınlar.Daha sesleri çıkmaz.Tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...

PİYASALARDAKİ DALGALANMA

Bürokrat:ABD yüksek faiz indirimi biraz süpriz oldu.
    Bakan Unakıtan:Merkez Bankası'nın ne kadar proaktif olduğunu görüyorsun.Nasıl destekliyorlar.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=330238
    dalgalanalsancak
    Normal kullanici

Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi ! Empty Eğitimcilerden Unakıtan'ın sözlerine tepki !

Mesaj tarafından dalgalanalsancak C.tesi 16 Şub. - 9:55

Eğitimcilerden Unakıtan'ın sözlerine tepki !

Eğitim Sendikaları: ''Unakıtan'ın açık mikrofonu, bakış açılarını gösteriyor''

24 Ocak 2008 10:35
    Açık kalan mikrofon Unakıtan'ı ele verdi ! 75156
    Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ankara’da düzenlediği basın toplantısı öncesinde açık bırakılan mikrofondan duyulan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yusuf Ziya Özcan hakkındaki konuşması eğitim sendikaları alanında da büyük tepki ile karşılandı.

TÜRK EĞİTİM-SEN: “BÜROKRATLARLA NASIL OYNANDIĞINI KAMUOYU GÖRDÜ"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli olarak bürokratlardan şikayet ettiğini ve bürokratlara gücü yetmediğini iddia ettiğini hatırlatarak, “Ancak Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın ifadesi ile bürokratlarla nasıl oynandığı, nasıl atanıp, nasıl görevden aldıklarını tüm kamuoyu öğrenmiş oldu. Bu İşlemler yapılırken, liyakat, hizmet esası değil de; kadrolaşmanın nelere mal olduğunu bu açık mikrofon ile öğrendik" dedi. Özcan, ülkenin tamamını kucakladığını belirten Başbakan ve Maliye Bakanı’nın aslında sadece kendi yandaşlarını kucakladığının ortaya çıktığını ifade ederek, “Belli isimleri, belli menfaatler için atadıkları ortaya çıktı. Bu hükümetin bürokratlara nasıl baktığının açık kanıtıdır. Bu şekilde kaliteyi yakalayamayacağını da bir kez daha gömüş olduk. Söz konusu olayı kınıyoruzö diye konuştu.

EĞİTİM-SEN “İKTİDAR ÖZCAN’I MEMURU OLARAK GÖRÜYOR"

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Alaaddin Dinçer, Unakıtan’ın fark etmeden kamuoyuna yaptığı açıklamanın, siyasal kadrolaşmayı nasıl yaptıklarını ortaya koyduğun söyledi. Artık kadrolaşmanın gizlenme ihtiyacı duyulmadan yapıldığını ifade eden Dinçer, durumun başta üniversiteler olmak üzere eğitim alanında büyük çatışmalara ve gelişmelerin yaşanacağını ortaya koyduğunu savundu. Unakıtan’ın sözlerinin AKP İktidarının YÖK Başkanı Özcan’ın artık hükümetin sözlerini söyleyen bir memur olarak gördüğünün açık bir kanıtı olduğunu vurgulayan Dinçer, “Bakan Unakıtan’ın söylediklerinin, eğitimin ve üniversitelerin geleceği açısından endişe etmemiz gerektiğini bir kez daha ortaya koymuştur" ifadesinde bulundu.

EĞİTİM-İŞ: “YÖK BAŞKANI TALİMATLARLA HAREKET EDİYOR

Eğitim ve Bilim İş görenleri Sendikası (Eğitim- İş) Genel Başkanı Yüksel Adıbelli ise YÖK Başkanı Özcan’ın hükümetin talimatları ile YÖK’ün başına getirilmiş olduğun kanıtlandığını ifade ederek, “Hükümetin kendi bakanı artık talimatla üniversiteleri yönettiklerini açıklamış oldu. YÖK Başkanı’nın hükümetin bir kuklası olduğu ortaya çıktı. Zaten Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın görüşmesi sırasında da buna benzer bir durum olmuştu ve orda da YÖK Başkanı’nın talimatlarla hareket eden bir kişi olduğu ortaya dökülmüştü" dedi. Adıbelli, YÖK Başkanı Özcan’ın “üniversitelerde özgürlük olacak" şeklinde konuşmalarının bulunduğunu hatırlattı. Adıbelli, beklentinin bilimsel ve ekonomik anlamda özerklik olduğunu belirtirken, “Buna karşın özgürlük konuşmalarının sadece türban konusu ile sınırlandırıldığını gördük. Ne söylediğini bilmeyen yöneticilerle karşı karşıyayız" şeklinde konuştu.

-----------------------------------------------------------------
    http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=330520

Similar topics

-

Forum Saati Paz 28 Nis. - 0:08