VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Güler Sabancı da Davos'ta !

AliMerhamet
    Normal kullanici

Güler Sabancı da Davos'ta ! Empty Güler Sabancı da Davos'ta !

Mesaj tarafından AliMerhamet Cuma 1 Şub. - 7:49

Güler Sabancı da Davos'ta !

Davos'a gidecek olan Güler Sabancı, International Business Council'a katılacak.

21 Ocak 2008 13:51
    Güler Sabancı da Davos'ta ! 108151
    Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'nın, Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Davos Zirvesi kapsamında düzenlenecek International Business Council (IBC) 2008 Kış Toplantısına davetli olarak katılacağı bildirildi.

Sabancı Holdingden yapılan yazılı açıklamada, WEF'in izleyeceği politikalar konusunda danışma kurulu niteliğinde olan IBC'nin 23 Ocak Çarşamba günü düzenlenecek toplantısında, dünya ekonomisine yön veren etkin isimlerin hazır bulunacağı belirtilerek, "Güler Sabancı toplantıya, Türk iş dünyasından katılan tek isim olacak" denildi.

Toplantıya katılacak isimlerin arasında Deutsche Bank Yönetim Kurulu Başkanı Josef Ackerman, The Goldman Sachs Group Başkanı Lloyd Blankfein, Nestle Sa Başkanı Peter Brabeck-Letmathe, Unilever Group Üst Yöneticisi (CEO) Patrick Cescau, Cisco System Başkanı John Chambers, JP Morgan Chase&CO Başkanı James Dimon, Lehman Brothers Başkanı Richard Fuld Jr., Sony Başkanı Howard Stringer, Vodafone Üst Yöneticisi (CEO) Arun Sarin, Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt ve BP Başkanı Peter D. Sutherland yer alıyor.

Toplantıda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve ABD Eski Dışişleri Bakanı Henry A. Kissinger'ın da birer konuşma yapması bekleniyor.

Verilen bilgiye göre, dünyada farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin 100 etkin ve saygın yöneticisinin üye olduğu IBC, iş dünyasını ilgilendiren çeşitli sorunları tartışarak çözümler üretmeyi amaçlıyor.

Üyeleri, Yönetim Komitesi tarafından adayların kişisel nitelikleri ve mensup oldukları kurumlar değerlendirilerek çeşitli kriterler doğrultusunda seçilen IBC, yılda iki kez toplanıyor.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=329330

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 9:28