VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

''Cemaat evinde ders'' yalanı

turantalia
    Normal kullanici

''Cemaat evinde ders'' yalanı Empty ''Cemaat evinde ders'' yalanı

Mesaj tarafından turantalia Çarş. 30 Ocak - 21:47

Hemen örtbas edersin... Zaman...

------------------------------------------------------------------

''Cemaat evinde ders'' yalanı

Diyarbakır'da yatılı ilköğretim öğrencilerinden şok iddia...

18 Ocak 2007 10:54

Diyarbakır Şehit Nesrin Ünügür Yatılı İlköğretim Okulu'ndaki öğrencilerin, Müdür Yardımcısı Ramazan Mızrak tarafından akşam ve hafta sonları cemaat evlerine götürülüp dinî eğitim verildiği yönündeki iddialar okul yönetimi ve öğrencilerce yalanlandı.

Diyarbakır Şehit Nesrin Ünügür Yatılı İlköğretim Okulu öğrencileri, gazetecilerin kendilerini "Cemaat evine gidiyoruz deyin, sizi televizyona çıkaracağız." diyerek kandırdıklarını söyledi.

Öğrenciler, okula gelen gazetecilerin kendilerine "Sizi televizyona çıkaracağız, bize 'cemaat evine gidiyoruz, orada namaz kıldırıyorlar, ağabeylerimiz var' deyin." dediklerini iddia etti. Ramazan Mızrak da bazı yayın organlarında hakkında çıkan haberleri yalanlayarak, "Öğrencileri bu evlere götürdüğümle ilgili iddialar yalandır. Nöbetçi olduğum bir gün öğretmenlerle derslere geç girdikleri için tartıştık. Onları bir kez uyardım. Onlar da bunu abartarak böyle bir şikayette bulunmuş." dedi. Mızrak, olay üzerine öğretmenler hakkında tutanak tutturduğunu belirtti.

Okul Müdürü Mahmut İritaş da öğrencilerin hiçbir yere gitmesine müsaade etmediğini vurgulayarak, "Ramazan Mızrak öğretmenleri derse girmeleri konusunda uyarmış. Öğretmenler ile Mızrak arasında sözlü münakaşa yaşanmış. Mızrak da bu konuda tutanak tutmuş. Öğretmenler ise olayı milli eğitim müdürlüğüne taşımış. Olay iddia edildiği gibi değil. Gazeteciler öğrencilere birtakım şeyler söyletmiş. Öğrenciler de televizyona çıkma hevesiyle söylenen şeyleri tekrarlamış." diye konuştu. Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tekdemir ise okuldaki soruşturmanın cemaat evine öğrenci götürmekten değil, öğretmenler arasında yaşanan münakaşadan açıldığını söyledi.

Öğrencilerden Ahmet Kaş, olayı şöyle anlattı: "Okul bahçesine geldiler. 'Sizi televizyona çıkaracağız, Ramazan hoca bizi cemaat evine götürüyor. Orada namaz kıldırıyor, ders anlatıyor' deyin, dediler. Biz de televizyona çıkmak için öylesine söyledik." 6. sınıf öğrencisi Veysi Saka ise "Ellerinde önce kamera yoktu. Bize bazı evlerle ilgili bir şeyler anlattılar ve bunları kameraya söylememizi istediler. Önce anlatmak istemedik. Fakat televizyona çıkmak için onların söylediğini aynen tekrarladık. Okulun dışında hiçbir yerde ders görmüyoruz. Ailelerimiz başka yere gitmemize zaten izin vermiyor." dedi.

Zaman
    İsmail AVCI

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=197550

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 10:38