VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Gülen Cemaati'ne kıyak !

servistanbul
    Normal kullanici

Gülen Cemaati'ne kıyak ! Empty Gülen Cemaati'ne kıyak !

Mesaj tarafından servistanbul Çarş. 30 Ocak - 8:04

Gülen Cemaati’ne kıyak !

Ataşehir’deki 26 dönümlük arazi, Gülen cemaatine yakın eğitim kurumuna kiralandı.

17 Ocak 2008 12:07

Fetullah Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen Manolya Özel Eğitim Kurumları'nın Ümraniye İnkılap Mahallesi'ndeki kaçak okulunun geçen aylarda İBB Meclisi'nde plan tadilatıyla yasallaştırılmasının ardından şimdi de kuruma İstanbul'un yeni finans merkezi olan Ataşehir'de değeri 50 milyon dolar olarak ifade edilen bir arazi 49 yıllığına kiralandı. 26 dönümlük araziye 2.5 emsal de yapılaşma hakkı verildi.

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından daha önce Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) okul arazisi olarak tahsis edilen alan, MEB'den geri alınarak geçen ay satış için ihaleye çıkarıldı. Arazi ihaleye çıkarılmadan önce okul alanından özel eğitim alanına alındı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul yapılması için arazi sıkıntısı yaşadığını sık sık dile getirirken, okulun özel eğitim alanına alınmasını uygun buldu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arazinin ihale ilanlarının askıya çıkmasının ardından itiraz ederek araziyi geri istediyse de arazi Manolya Özel Eğitim Kurumları'nın oldu. Milli Emlak Genel Müdürlüğü araziyi kuruma yıllık 1 milyon 800 bin YTL'ye kiraladı. Milli Emlak Genel Müdürlüğü araziye özel okul yapılması için geçen günlerde ön izin verdi. Maliye Bakanlığı da ihaleyi 22 Aralık 2007 günü onayladı.

'BUNUN ADI RANT'

İBB Meclisi CHP Kadıköy İlçe Üyesi Hüseyin Sağ, AKP iktidarının devlet arazilerini cemaatlere peşkeş çektiğini belirterek, " AKP talan iktidarı oldu. Manolya Özel Eğitim Kurumları Fethullah Gülen cemaati ile yakın bir kurum. Daha önce de Ümraniye'de kaçak durumda bulunan bir okulları yasallaştırılmıştı. Kuruma Kadıköy'deki yapılaşma hakkının çok üzerinde, 2.5 emsal yapılaşma hakkı verilmiş. Asma katlar, bodrum katlar emsal dışı bırakılmış. Bu açık bir ranttır" dedi.

Cumhuriyet

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=327776

Similar topics

-

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 9:28