VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Bu fotoğraflardaki Nil Demirkazık değilmiş (!)

Palindrom
    Normal kullanici

Bu fotoğraflardaki Nil Demirkazık değilmiş (!) Empty Bu fotoğraflardaki Nil Demirkazık değilmiş (!)

Mesaj tarafından Palindrom Çarş. 30 Ocak - 7:35

Bu fotoğraflardaki Nil Demirkazık değilmiş (!)

PKK'ya katıldığını defalarca açıklayan Nil Demirkazık'ın akli dengesi bozukmuş!...

16 Ocak 2008 13:50
    Bu fotoğraflardaki Nil Demirkazık değilmiş (!) 120768
    Terör örgütü PKK'ya yardım etmek ve örgütün propagandasını yaptığı iddialarıyla ilgili hakim karşısına çıkan Nil Demirkazık, mahkemede suçlamaları kabul etmezken, Demirkazık'ın babası kızının akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi.

Nil Demirkazık'ın eli silahlı dağda çekilmiş fotoğrafları için tıklayın...

Nil Demirkazık'ın, "Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte PKK terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek" ve "örgüt propagandası yapmak" iddiasıyla yargılanmasına başlandı.

Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın ilk duruşmasına Nil Demirkazık ile avukatı Berivan Melik katıldı.

Kimlik tespiti sırasında, mesleği için "Sivil toplum örgütü lideriyim" ifadesini kullanan Demirkazık, savunmasında, "tek suçunun bu ülkeyi sevmek olduğunu" söyledi.

Demirkazık, "Devletime, milletime, bayrağıma karşı herhangi bir suç işlemedim. Şoven milliyetçilerin hedefi olmam dolayısıyla yargılanıyorum" diyen Demirkazık, kendi internet sitesine suç unsuru oluşturacak şeyler koymadığını savundu.

Mahkeme Başkanı Mehmet Orhan Karadeniz'in "Kürdistan rozeti" taktığını hatırlatması üzerine Demirkazık, Çocuk-Der Genel Başkanı olması dolayısıyla, bir çocuk derneğinin açılışına katılmak için Türk işadamlarının daveti üzerine Erbil'e gittiğini, orada resmi görevli kişilerle görüştüğünü ve rozetin de o sırada kendisine verildiğini anlattı.

Rozeti taktığında, gazetecilere, "rozeti kendisine takan kişilerin görüşünü aktardığını" savunan Demirkazık, "ancak basının, bunu kendi görüşüymüş gibi yansıttığını" ileri sürdü.

"İnternet sitemdeki yazılar bana ait değil"

"Kendi internet sitesine başkalarının girdiğini, bu nedenle sitede yeralan yazıların kendisine ait olmadığını" söyleyen Demirkazık, bu konuda bir davanın sürdüğünü ifade etti.

Demirkazık, bazı basın-yayın organlarına da yansıyan "silahlı faaliyet yürüten terör örgütü mensuplarının kıyafetlerinden giyerek, elinde kalaşnikof silah ile çektirdiği fotoğraflarla" ilgili olarak ise Kuzey Irak'ta bir kaymakamı ziyaret ettiğini, kıyafetin onun kıyafetlerinin aynısı olduğunu söyledi.

Silahın da kaymakamın olduğunu ifade eden Demirkazık, fotoğrafı "anı" için çektirdiğini kaydetti.

"Nevruz kutlamalarında Diyarbakır'da bölücü örgütün sözde bayrağı altında fotoğraf çektirdiği" iddialarının hatırlatılması üzerine, Nevruz kutlamalarının kalabalık olduğunu ve o sırada bunu farketmediğini söyledi.

Bölücü örgütün propagandasını yapmadığını tekrarlayan Demirkazık, "2007 seçimlerinde Diyarbakır'dan bağımsız milletvekili adayıydım. Sadece 175 oy aldım. PKK propagandası yapsaydım, Diyarbakır'dan 175 oy mu alırdım?" diye sordu. Demirkazık, suçsuz olduğunu savunarak, beraatini talep etti.

Babası mahkemeye "akıl sağılığı" ile ilgili dilekçe sundu

Mahkeme Başkanı Karadeniz, babasının kendisi hakkında mahkemeye, "psikolojik rahatsızlığı olduğu" yönünde dilekçe verdiğini açıkladı.

Bunun üzerine Demirkazık, akıl sağlığının yerinde olduğunu ifade ederek, babasının duyduğu endişe üzerine, kendisini kurtarmak için bunu yaptığını düşündüğünü kaydetti.

Mahkeme Başkanı Karadeniz'in, "Sen de bırak bu işleri" demesi üzerine Demirkazık, sokakta yaşayan binlerce çocuk olduğunu ve bu çocukları kurtarmaya çalıştığını söyledi.

Bunun üzerine Karadeniz, "Buna senin de benim de gücüm yetmez. Yaşamana bak" dedi.

Demirkazık'ın avukatı Melik de dosyada müvekkilinin müsnet suçu işlediğine dair bir delil olmadığını savundu.

Müvekkilinin göz önündebir kişi olduğunu, kaçma ya da delil karartma ihtimalinin bulunmadığınıve uzun süredir cezaevinde tutulduğunu ifade eden Melik, Demirkazık'ın tahliyesini talep etti.

Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili ise mevcut delil durumuna göre Demirkazık'ın tutukluluk halinin devamını istedi.

Mahkeme heyeti, babasının dilekçesi doğrultusunda Demirkazık'ın akli dengesinin tespiti için Ankara Numune Hastanesi'ne sevk edilerek ön rapor alınmasına, raporun gelmesinin ardından Demirkazık'ın Adli Tıp Kurumu'na sevkinin değerlendirilmesine karar verdi.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=327075

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 9:47