VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

DTP'li Başkan APO'ya saygılı !

Formaths
    Normal kullanici

DTP'li Başkan APO'ya saygılı ! Empty DTP'li Başkan APO'ya saygılı !

Mesaj tarafından Formaths C.tesi 19 Ocak - 5:04

DTP'li Başkan APO'ya saygılı !

DTP Gebze İlçe Başkanı Veli Aramaz, yine bölücü başına 'Sayın Öcalan' diye hitap etti...

16 Ocak 2007 22:44
    DTP'li Başkan APO'ya saygılı ! 67528
    Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde bir süre önce, Abdullah Öcalan'ın poster ve afişlerini ilçe binasında bulundurduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve tutuklanarak cezaevine konulan Demokratik Toplum Partisi (DTP) Gebze İlçe Başkanı Veli Aramaz, tahliye olur olmaz yine bölücü başına 'Sayın Öcalan' diye hitap etti.

Yaklaşık 4 ay önce, ilçe binasında bölücü başı Abdullah Öcalan'ın poster ve afişlerini bulundurmak suçundan tutuklanan ve Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevi'nde yatan DTP Gebze İlçe Başkanı Veli Aramaz, tahliye olur olmaz yaptığı ilk basın açıklamasında, bölücübaşı Öcalan'a "sayın" diye hitap etti. Cezaevi günlerini anlatarak konuşmasına başlayan ve insanların cezaevinde yalnızlığa mahkum edildiğini savunan Aramaz, "Ben cezaevinde 3 kişiyle kalıyordum. Zaten başka mahkumlarla da görüştürmüyorlardı. Ayağınız hiçbir zaman toprağa basmıyor. Ben sadece 4 ay kaldım ama içeride geçirdiğim günler bende çok etkiledi" dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, Darıca Belde Binası'na, Öcalan'ın posterlerinin asılmasını onaylamadığını da belirten Aramaz, böyle bir olayın yaşanmaması gerektiğini söyledi. Uzlaşıcı bir tutum sergilediklerini de öne süren Aramaz, Türkiye'de bir Kürt sorunu bulunduğunu ve bu sorunun çözümünün muhataplarının da kendileri olduğunu öne sürdü.

Aramaz, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'dan 'Sayın Öcalan' diye bahsederek, "Ben o açıklamayı şahsım adına yaptım ve hala aynı şeyi savunuyorum. Türkiye ve komşusu İran, Irak ve Suriye'de yapılan halk oylamasında, 3.5 milyon imzayla sayın Abdullah Öcalan, Kürt halkının önderi olarak kabul edilmiştir. Bunu ben değil, veriler söylüyor ve halen de o düşünceyi taşıyorum. Sayın Öcalan hitabından da ben zaten yargılandım. Bu, kişilere hitabın bir tarzıdır. Merhum Alparslan Türkeş'ten söz ederken de 'Sayın Türkeş' diyorum" diye konuştu.

DTP Kocaeli İl Başkanı Nihat Geyik ise, parti olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne ve üniter yapısına her zaman sadık kaldıklarını vurgulayarak, Kürtler'in bölünme gibi bir amaçlarının olmadığını ve olmayacağını söyledi.

Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne karşı bir görüşte olmadıklarını da söyleyen Geyik, "İstanbul'da 3 milyon Kürt var. Benim eşim Karadenizli, ben ise Batmanlı'yım. Başbakan ise kendisinin Karadenizli, eşinin de Siirtli olduğunu söylüyor. Ancak Kürt sorunu bu söylemlerle çözülmüyor. Bizler iç içe olmuş milletleriz. İki halk bin yıldır birlikte mücadele veriyor. Biz yıllar önce yapılan 12 Eylül Anayasası'nın, demokratik bir zeminde tekrar hazırlanmasını istiyoruz. Biz Türkiye'deki tüm insanlarla kol kola kardeşçe yaşamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Mynet Haber

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=196881

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 11:58