VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

4 posters

Cemil İpekçi'den türban resti !

Mezzopotamya
    Normal kullanici

Cemil İpekçi'den türban resti ! Empty Cemil İpekçi'den türban resti !

Mesaj tarafından Mezzopotamya Cuma 4 Ocak - 13:49

Cemil İpekçi'den türban resti !

Cemil İpekçi, türban serbest kalana kadar defile yapmayacağını açıkladı.

02 Ocak 2008 08:50
    Cemil İpekçi'den türban resti ! 102410
    Özel bir televizyon kanalındaki programa konuk olan ve "Kadın olsaydım türban takardım" diyen ünlü modacı Cemil İpekçi, üniversitelerde türban serbest bırakılana kadar defile yapmayacağını açıkladı.

Türbanın tülbentten geldiğini ifade eden İpekçi, "Bu bağlanış şeklinin bir ideolojik bağlanış şekli olduğunu kabul ediyorum. Çünkü hepsinin birden aynı şekilde bağlamasını başka türlü açıklayamazsınız. Ne zaman serbest kalacak, ondan sonra. Tabii ki bin şekil başı bağlama, bin şekil tesettür veya kapalı insanların giyinme şekilleri... Şu anda bu ideolojidir ve kimse kimsenin ideolojisine karışamaz" dedi. Kendisini AK Parti'ye yakın hissettiğini ifade eden İpekçi, AK Parti hükümetinin cumhuriyet tarihinin en iyisi olduğunu savundu.

Türbanla kadınların TBMM'ye girişine ise bu şartlarda karşı olduğunu belirten İpekçi, 'ne zaman bir papaz vekil seçilebilirse, ne zaman azınlık vekilleri görebilirsek o zaman başörtülü vekil seçilmesini normal karşılarım. Demokasi farklı görüşlerin birarada yaşaması demektir" dedi.

Son olarak Fazıl Say eleştirisiyle gündeme gelen İpekçi, "Türkiye Malezya mı oluyor" sorusuna "Keşke olabilsek" şeklinde cevap verdi.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=321301
    10manche
    Normal kullanici

Cemil İpekçi'den türban resti ! Empty İpekçi: "muhafazakar eşcinselim !"

Mesaj tarafından 10manche Paz 6 Ocak - 23:44

İpekçi: “muhafazakar eşcinselim !”

“Kadın olsaydım türban takardım” diyen modacı Cemil İpekçi, yine çok konuşulacak açıklamalar yaptı.

04 Ocak 2008 09:18
    Cemil İpekçi'den türban resti ! 102410
    Kanal 1’de Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan İpekçi, ‘AKP’nin eleştirdiğim yanları var ama muhafazakarlıklarını destekliyorum. Sonuçta ben de muhafazakar bir eşcinselim’ dedi.

İpekçi, “Ben muhafazakar bir eşcinselim” dedi. Altaylı ile İpekçi arasında geçen ilginç diyalog özetle şöyle:

Fatih Altaylı: Dediniz ki kadın olsam türban takardım. Niye böyle bir çıkışı tercih ettiniz?

Cemil İpekçi: Kadın olsam türban takardım derken orda tabi parantez içine almak lazım. Çünkü ben türbanın bu dönemde ideolojik bir sembol olduğunu düşünüyorum. Bunda da yanlarındayım. Hiçbir ülkede insanların inançlarına ve ideolojilerine karışma hakkı yok.

F.A.: Peki siz buna özgürlük çerçevesinde bakıyorsunuz. Ama sizin fikirlerini savunduğunuz insanlar Mersin’de bir sergide nü tabloları parçalıyorlar.

C.İ. : O konuda tartışmamızı lüzumsuz görüyorum. Neden çünkü onların böylesi bir saldırısında araya girmesi gereken, onları durdurması gereken merciler var. Orda devreye hukuk adamları giriyor. Ben devletin dini temsil etmesini savunmuyorum. Laik bir devlette, devletin olduğu yerlerin dışında türbanın yasaklanmasını çok aykırı buluyorum.

F.A.: Türban yasağı kalkana kadar defile yapmayacağım demişsiniz?

‘AKP BANA UYDU’

C.İ.: Orda da dünkü konuşmanın kasetinin tamanını dinlerseniz. Bana türban defilesi soruldu. Ben defile yapmayacağım demedim ki. Ben türban yasağı kalkana kadar türban defilesi yapmayacağım dedim. Ayrıca bunu da söyleyebilirdim. Böyle de bir hakka sahibim.

F.A.: Deniliyor ki İpekçi ne zaman ki Beyoğlu Belediyesi’nin, THY’nin kıyafet işini aldı sonra bu söylemleri söylüyor.

C.İ.: Sadece bana uyan bir hükümet geldi. AKP bana uydu. Mesela geçtiğimiz hükümetlerde Sosyal Demokratlar da dahil bizi gördüğü zaman vebalı gibi kaçıyordu. Kulağım küpeli ve cinsel tercihim farklı olduğu için. Ama ben AKP hükümetinde ne bana ne de diğer sanatçılara karşı böyle bir tutum görmedim. Eleştirdiğim yanları yok mu elbette var. Ama muhafazakarlıklarını destekliyorum. Sonuçta ben de muhafazakar bir eşcinselim.

F.A.: Yani ihalelerle...

C.İ.: Bunu söylemek için araştırma yapmak lazım. Ben ihale alan biri değilim ki. Çünkü işadamı değilim. Hepsi faturalarla tespitli ben sanat danışmanlığı yaptım. İhale çok büyük rakamlar. Ben inşaatçı değilim, başka bişey değilim. Bütün o kılıkları yapan da ben değilim. Belirli bir kanuna göre yapıldı.

Vatan

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=322264
    osmanemmi
    Normal kullanici

Cemil İpekçi'den türban resti ! Empty Türbanlı kadına tükürük yağmuru!

Mesaj tarafından osmanemmi Paz 13 Ocak - 11:08

Ne oldu bu siyonist İpek'e de birden tuhaf çıkışlara başladı...

----------------------------------------------------------

Türbanlı kadına tükürük yağmuru!

İstanbul'un göbeği Nişantaşı'nda türbanlı bir kadının uğradığı insanlık dışı hakareti Cemil İpekçi anlattı.

08 Ocak 2008 11:11

Tasarımcı Cemil İpekçi, Nişantaşı'nda bir cafe'de türbanlı bir bayanın başı açık bayanlar tarafından uğradığı hakarete şahit olduğunu söyledi.

NTV'de 'Haydi Gel Bizimle Ol' programına konuk olan Cemil İpekçi, Nişantaşı'ndaki bir cafe'de türbanlı bayanın başı açık bayanlar tarafından hakarete maruz kaldığını 'tükürük yağmuruna tutuldu' ifadesi ile anlattı...

Cemil İpekçi: "Bir türbanlı hanımın Nişantaşı'nda bir cafe'de tükürük yağmuruna tutulduğunu ben gözlerimle gördüm, sizin gibi açık hanımlar tarafından."

Pınar Kür: "Onlar öyle birşey yapmış olabilirler. Bu genel birşey değil."

Cemil İpekçi: "Kadıncağız gelmiş, gayet de şık, Beymen'den alışveriş yapmış kahvesini içecek orada. 4 tane afedersiniz 'beyin sasmanın koruğu' vursanız diapozonla 'si'den ses çıkartır 'do' çıkarmaz... Moldovyalı hizmetçiden, Rolex saatten yada paşa saatinden bilmeyen 4 kadın, koca parası yiyerek oraya oturmuş... Böyle onu küçümseyerek tükürükten beter ettiler. "

Vatan

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=323885
    Subatomic
    Normal kullanici

Cemil İpekçi'den türban resti ! Empty 'Cemil İpekçi türbanı hemen taksın!''

Mesaj tarafından Subatomic Ptsi 14 Ocak - 17:57

“Cemil İpekçi türbanı hemen taksın”

“Türban çıkışı” ile adından söz ettiren Cemil İpekçi’nin kazandığı ihaleler tartışma konusu..

10 Ocak 2008 09:15
    İpekçi, 'ben işadamı değilim' dese de son zamanlarda özellikle AKP'nin kontrolündeki kurumlardaki kıyafet ihalelerinden Cemil İpekçi'nin adı çıkıyor.

İşte Cemil İpekçi'nin türban çıkışının arkasında da bu ihaleler olduğu öne sürülüyor. Ancak ünlü modacı bu iddialara şiddetli karşı çıkıyor Modacı Cemil İpekçi "Türban serbest kalana kadar defile yapmayacağım. Ben muhafazakar eşcinselim" demişti.

Cemil İpekçi'ye bir tepki de meslektaşı Zeynep Tunuslu'dan geldi. Zeynep Tunuslu "Cemil İpekçi tabii böyle konuşuyor. Çünkü THY, PTT ve Beyoğlu Belediyesi'nin üniforma işlerini aldı. Türban takması için kadın olmayı beklemesine gerek yok. Bence Cemil türbanı hemen taksın" dedi.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=324698

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 11:57