VATAN FORUM

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
VATAN FORUM

Türkiyemiz ve Dinimiz üzerinde oynanan hain planı gazete kupürleriyle açıklıyoruz

Türkiye İran'la anlaştı !

bozkurtyurdu
    Normal kullanici

Türkiye İran'la anlaştı ! Empty Türkiye İran'la anlaştı !

Mesaj tarafından bozkurtyurdu Perş. 20 Ara. - 18:42

Türkiye İran’la anlaştı !

İran ile Türkiye arasında PKK anlaşması yürürlüğe girdi. Peki anlaşmada neler var?

16 Aralık 2007 12:50
    Türkiye İran'la anlaştı ! 133947_2007-12-17

Türkiye ile İran Yüksek Hudut Komisyonu'nun aldığı kararlar, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İran Radyosu, iki ülke, bugün yürürlüğe giren karara göre terör örgütü PKK başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadele konusunda ortak hareket edeceklerini bildirdi. Radyonun haberine göre alınan ve yürürlüğe giren karar şöyle:

“Taraflar, bölücü ve yıkıcı terörist örgütlerin faaliyetleri nedeniyle her iki taraf güvenlik görevlilerinin şehit olmaları ve yaralanmaları ile sonuçlanan olaylara ait dosyaları faillerin yakalanması, tutuklanması ve mahk?miyetlerine kadar gündemde tutacaklar. Taraflar, bu gibi olayların tekrarlanmaması için gerekli her türlü tedbirin alınmasını sağlayacaklar. Bölücü ve yıkıcı terör örgütleri ile suç şebekelerinin iki ülke ortak hududunda yaptıkları kaçakçılıkla mücadele için ciddi önlemler alacaklar.”

Anlaşmanın yürürlüğe girdiği tarih ile Türkiye’nin Kuzey Irak’a düzenlenen sınır ötesi operasyonun aynı güne denk gelmesi dikkat çekici olarak değerlendirildi.

Hürriyet

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=315378
    bozkurtyurdu
    Normal kullanici

Türkiye İran'la anlaştı ! Empty Barzani yardım dileniyor!

Mesaj tarafından bozkurtyurdu Perş. 20 Ara. - 18:44

Barzani yardım dileniyor!

Kandil'e yağan bombalar Barzani'nin yüreğinde patladı...

17 Aralık 2007 08:41
    Türkiye İran'la anlaştı ! 134018_2007-12-17
    Kandil'e yapılan operasyon sonrası K.Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, Kandil'de vurulduğu iddia edilen sivil bölgeler için dünyaya yardım çağrısında bulundu.

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, insani yardım kuruluşları, Kerkük ve Erbil valilikleri ile KDP örgütlerine çağrıda bulunarak, Kandil'de vurulduğu iddia edilen sivil bölgeler için yardım yapılması çağrısında bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan Barzani, 'Vurulan sivil bölgelere yardım yapmak, bizim insani görevimizdir. Bölgeye acilen insani yardım götürülmesi gerekiyor' ifadelerini kullandı.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=315566

Forum Saati Paz 19 Mayıs - 6:55